AD

یادداشت نویسنده: شاید در سالهای اخیر شما اسم هایی مانند کفیر، کامبوجا و کیمچی را زیاد شنیده اید این محصولات یک نقطه مشترک دارند (بغیر از حرف ک) همه آنها محصول فرآیندی به نام تخمیر می باشند. تخمیر فرآیندی می باشد که میکرو ارگانیسم هایی مانند باکتریها و مخمر ها در یک محیط بی هوازی قند را تجزیه و دی اکسید کربن و الکل آزاد میگردد. در واقع فرایند تخمیر باعث رشد باکتری های مفید شده و بسیاری از سودمند ترین غذاهای این کره خاکی محصول این فرآیند میباشد.

تقریبا ۸۰% از سلامتی بدن به کارکرد صحیح روده ها بستگی دارد، بسیاری از غذاهایی که می خوریم می تواند به سلامتی روده ها کمک کند و باکتری های مفیدی را که برای کارکرد صحیح روده ها مورد نیاز است، را به آنها برسانیم.

در این جا شما را با کلم ترش (sauerkraut) یک پروبیوتیک خانگی آشنا میکنم

کلم ترش یک سنت غذایی آلمانی میباشد که بصورت چاشنی مانند خیار شور در ساندویچ ها مورد استفاده قرار می گیرد و طعم ترش دارد و درست کردن آن بسیار ساده می باشد شیوه درست کردن آن باعث رشد باکتری های تخمیر کلم و تبدیل آن به یک پروبیوتیک مفید برای ما می شود.

گیاهان دارویی و تاثیرات آنها بر بدن

1- ابتدا کلم را می شوییم و مغزی کلم را از آن جدا می کنیم بعد آن را بصورت رشته های باریک در می آوریم.

2- در یک ظرف بزرگ میریزیم و بر روی آن مقداری نمک می پاشیم و با دست شروع به له کردن کلم ها می کنیم تا کاملا له شده و آب زیادی از خود بیرون بدهد.

3- کلم های له شده را داخل شیشه می ریزیم و با دست فشار می دهیم تا هوای ما بین آن خارج شود و کل کلم ها در زیر آب آن قرار گیرند .

4- درب آن را می بندیم در دمای متوسط مابین 30 تا 25 به مدت تقریبا 40 روز می گذاریم تا کاملا ترش شود.

(البته بعد از دو هفته هم قابل خوردن است ولی بهترین طعم را تقریبا بعد از 40 روز بدست می آورد.)

منبع عکس ها: eatdrinkpaleo

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید