AD

یادداشت نویسنده : در اینجا هفت واقعیت تکان دهنده، جالب و شگفت انگیز درباره سیر که با هم میبینیم سیر ماده ای است که باعث نابودی میکروب های بدن شما می شود. از سوی دیگر، سیر ممکن است شما را به یک انسان فوق العاده (سالم) تبدیل کند. در گذشته از سیر تقریبا برای تمام اهداف دارویی و پخت و پز استفاده می کردند. برای کشف قدرت شیمیایی و معجزه آسای سیر مطالب زیر را بخوانید.

1- سیر

مصری های باستان، رومی ها و یونانیان سیر را به کارگران، ورزشکاران المپیک، سربازان و ملوانان میدادند . تصور می شود که سیر یک تقویت کننده عملکرد (به ویژه برای مردان) و افزایش دهنده ظرفیت کار است. اما بیشترین اثر مثبت را در افراد مبتلا به بیماری قلبی نشان داده است که یک دوره شش هفته ای از مصرف سیر باعث کاهش ضربان قلب و افزایش فعالیت ورزشی میشود.

علم مدرن به این موضوع نگاه می کند. سیر باعث افزایش عملکرد ورزشی در انسانها می شود. مطالعات انجام شده در مورد عملکرد ورزشی متفاوت است، اما به نظر می رسد سیر باعث کاهش خستگی ناشی از ورزش می شود.

2- سیر راه مبارزه با میکروب ها

سیر به کاهش تعداد سرماخوردگی هایی که می تواند به بالای 60 درصد برسد، کمک کند. سیر همچنین طول مدت سرماخوردگی را از هفت روز تا یک و نیم روز کوتاه می کند. استفاده از سیر شامل درمان انگل ها و مشکلات ریوی است. همچنین سیر غنی از مواد مغذی است که ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را افزایش دهد. اگر سرماخوردگی دارید، سیر را به رژیم خود اضافه کنید.

3- سیر عامل نابودی فلزات سنگین

فلزات سنگین مانند سرب و جیوه سبب آسیب اعصاب و مغز و حتی مرگ می شوند. اگر شما در اطراف فلزات سنگین کار می کنید یا در یک خانه قدیمی زندگی می کنید، سیر را به رژیم خود اضافه کنید.

عشق ورزیدن به خود (self-love) و راههای بهتر کردن آن

مادران شیرده پیش از اضافه کردن آن به رژیم غذایی خود با توجه به رژیم کودک شیرخوار خود با پزشک متخصص اطفال در میان بگذارید. در تحقیقات صورت گرفته بر روی کارگران کارخانه باطری اتومیبل به این نتیجه رسیده اند که در کارگران 19 درصد سرب کاهش یافته و عوارض جانبی مانند سردرد را نیز کاهش می دهند. و سیر از داروهای معمولی ساخته شده برتر و بهتر است.

4- سیر دشمن چربی

مطالعات نشان داده است که سیر بر چربی خون اثر می گذارد. اگر با کلسترول مشکل دارید، سیر را امتحان کنید.
مصرف مکمل های سیر, بطور منظم می توانند کلسترول و LDL را به میزان 10 تا 15 درصد کاهش دهند.
متأسفانه تاثیری بر افزایش HDL ‘خوب’ یا کاهش تری گلیسیرید ندارد. پزشکان باستانی مدت زیادی قبل از اینکه هدف واقعی شریان ها کشف شود، سیر را توصیه کردند تا ‘شریان ها را تمیز کنند’.

متأسفانه تاثیری بر افزایش HDL ‘خوب’ یا کاهش تری گلیسیرید ندارد. پزشکان باستانی مدت زیادی قبل از اینکه هدف واقعی شریان ها کشف شود، سیر را توصیه کردند تا ‘شریان ها را تمیز کنند’.

5- سیر حامی ناراحتی قلبی

اگر شما نگران بیماری های قلبی، حملات قلبی و سکته هستید، سیر بهترین دوست جدید شماست. سیر باعث کاهش فشار خون می شود. شما در حدود 4 حبه در روز نیاز دارید، بنابراین یک دوز بزرگی است و ممکن است دچار ناراحتی معده شوید. پس آن را به 2 یا یک حبه در روز برسانید..

6- سیر عامل توقف دمانس*

دمانس (زوال عقل) مانند بیماری آلزایمر ناشی از رادیکال های آزاد و فعالیت اکسیداتیو آنها است. سیر پر از آنتی اکسیدان ها است که رادیکال های آزاد را حذف می کنند. هنگامی که خواص آنتی اکسیدان را با ‘تمیز کردن شریان ها’ و کاهش فشار خون ترکیب می کنید، خطر ابتلا به بیماری های مغزی رایج مانند دمانس (زوال عقل) کاهش می یابد.

آنتی اکسیدان ها از طریق محدود کردن آسیب سلولی، حتی آهسته یا متوقف کردن سرطان ها، خواص سلامتی بیشتری دارند.

*زوال عقل یا دمانس در پزشکی و روان‌پزشکی، اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز که با تغییر شخصیت و موقعیت‌ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است. شایع‌ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا بیماری آلزایمراست.

7- سیر – بیش از حد خوب است؟

اگر نگران استفاده از سیر هستید، با پزشک خود صحبت کنید. سیر به کاهش قند خون کمک می کند. اگر شما دچار دیابت هستید، مصرف سیر ممکن است قند خون شما را بیش از حد کاهش دهد.

باکتری E.coli و رابطه آن با بهداشت بدن

اگر فشار خون پایین دارید، خوردن سیر فشار خون شما را بسیار پایین می آورد. همچنین احتمال خونریزی وجود دارد، به خصوص در طی عمل جراحی. اگر به طور منظم سیر را مصرف کنید، دو هفته قبل از جراحی برنامه مصرف آنرا متوقف کنید.

نتیجه مطالب ارائه شده

با سیر میتوان غذاهای خوشمزه ای درست کرد و هیچ چیز بوی خوب و دلنشینی مانند سیر و پیاز را ندارد. سیر همچنین یک سلاح فوق العاده مهم درداروخانه منزل شما است. و میتوانید برای میکروب کشی و سم زدایی بدن خود از این ماده استفاده نمایید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید