AD

یادداشت نویسنده: غذای ناسالم در هر سنی یکی از عوامل بیماری می باشد، اما بعد از اینکه 30 ساله شدیم، بدن ما به طور مداوم قادر به تحمل مواد غذایی بد نخواهد بود. ممکن است شما قبلا متوجه شده باشید که بعضی از غذاهای خاص با شما سازگاری بیشتری دارند.

شما نباید نسبت به سلامتی خود بی توجه باشید. این هوشمندانه است که در حال حاضر با توجه به رسیدن به میانسالی به این فکر کنید که رعایت نکردن یک سری از موارد، خطر ابتلا به بیماریهای خاص را افزایش میدهد. رژیم غذایی نقش مهمی در جلوگیری از سرطان، دیابت و بیماری های قلبی ایفا می کند، در زیر 8 غذایی که باید بعد از 30 سالگی خوردن آنها را باید محدود کنید را میبینیم.

اما بعد از اینکه 30 ساله شدیم، بدن ما به طور مداوم قادر به تحمل مواد غذایی بد نخواهد بود. ممکن است شما قبلا متوجه شده باشید که بعضی از غذاهای خاص با شما سازگاری بیشتری دارند. شما نباید نسبت به سلامتی خود بی توجه باشید.

این هوشمندانه است که در حال حاضر با توجه به رسیدن به میانسالی به این فکر کنید که رعایت نکردن یک سری از موارد، خطر ابتلا به بیماریهای خاص را افزایش میدهد. رژیم غذایی نقش مهمی در جلوگیری از سرطان، دیابت و بیماری های قلبی ایفا می کند، در زیر 8 غذایی که باید بعد از 30 سالگی خوردن آنها را باید محدود کنید را میبینیم.

ماست طعم دار

ما اغلب ماست را در یخچال به عنوان انتخاب سالم نگه می داریم، اما متاسفانه انواع طعم دار آن دارای 47 گرم قند می باشد. این مقدار قند بیشتر از مقدار مورد نیاز بدن در یک روز می باشد. انجمن قلب آمریکا دستورالعمل مصرف قند را برای مردان 38 گرم در روز و برای زنان 25 گرم در روز اعلام کرده است.

افزایش امید به تولید واکسن اچ‌آی‌وی، به لطف واکسن‌های کرونا

در عوض، ماست ساده یا یونانی را بخرید و با میوه های تازه یا خشک شده در خانه مخلوط کنید. ماست برای سلامت دستگاه گوارش شما عالی است. اکثر ماست های طعم دار دارای اسانس های مصنوعی بیشتری نسبت به محصولات واقعی هستند.

سویا

در اینجا ماده دیگری که بعنوان یک ماده غذایی سالم شناخته می شود! سویا گیاهی میباشد که تغییر ژنتیکی یافته است (در حال حاضر در آمریکا توصیه به عدم مصرف آن می باشد) اما ما اثرات طولانی مدت آن را نمی دانیم.

ولی در کوتاه مدت، سویا ممکن است موجب التهاب در بدن شما شود و به طور بالقوه عملکرد تیروئید را با مشکل مواجه سازد. مشکل دیگر سويا با فیتواستروژن (اتصال بین گیرنده های استروژن) است که استروژن را در بدن تقلید می کند.

به همین دلیل، سویا به ویژه به کودکان در حال رشد نباید داده شود. اما صادقانه بگوییم، بهتر است که همه از خوردن آن اجتناب کنند. اگر شما به دنبال کاهش پروتئین حیوانی هستید، مقدار زیادی از گیاهان دارای پروتئین، برابر با گوشت وجود دارند.

نوشیدن مایعات با استفاده از نی

اگر بطور معمول از نی برای نوشیدن مایعات استفاده میکنید این مسئله باعث ایجاد خطوط و چین و چروک ها در اطراف دهان به دلیل حرکات مورد نیاز برای مکیدن مایع میشود، . پس از 25 سالگی، کلاژن در پوست شروع به شکستن می کند، و این زمانی است که حرکات تکراری در صورت باعث ایجاد چین و چروک می شود.

هیچ چیزی این چروک ها را در نهایت متوقف نخواهد کرد، اما آیا واقعا می خواهید آنها را در 30 سالگی خود بسازید؟؟؟ ( واقعیت این است که ابزار پلاستیکی مانند “نی” تهدید جدی برای محیط زیست است.)

منابع پروتئین های غیر گوشتی

ماهی های پرورشی

متاسفانه، 70 درصد ماهی هایی که در بازار پیدا می کنید، ماهی های پرورشی هستند ، اما شما باید از خوردن آنها پرهیز کنید، زیرا ماهی های پرورشی در محیطی پر از فضولات پرورش یافته اند. و به آنها غذاهای پر از آنتی بیوتیک و رنگ را برای جبران کمبود های محیط و خوشرنگ شدن گوشت آنها در استخر داده می شود. پیشنهاد میشود تا حد امکان از ماهی های دریایی مصرف کنید.

نان سفید

شاید زمانی که شما بچه بودید، نان سفید تنها نوعی بود که می خوردید. اما شما اکنون بزرگ شده اید و نان سفید، اساسا جز مواد غذایی بدون فیبر می باشد . آرد سفید موجب افزایش قند خون شما می شود و تقریبا هیچ یک از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در گندم کامل را ندارد. همچنین نان سفید دارای فیبر کمتری نسبت به گندم است و شما باید بیشتر از فیبر برای حفظ سیستم گوارشی خود استفاده کنید.

آب میوه

به عنوان یک بزرگسال شما ممکن است فکر کنید که آبمیوه سالم است. اما اینطور نیست ، هنگامی که آب میوه گرفته می شود، تمام فیبر های سودمند آن کنار گذاشته می شود. فیبر به کاهش میزان قنددر جریان خون شما کمک می کند،

اکثر آبمیوه های تجاری حاوی شکر بوده، بیشتر از آنچه که در خود میوه وجود دارد. آنها همچنین اغلب پاستوریزه می شوند، بدین معنی که هر ماده مغذی حساس به حرارت قبل از اینکه محصول حتی به قفسه ها فروشگاه برسد از بین میرود.

محصولات کنسرو شده

آیا خاطره خاصی درباره غذا های خانگی دارید که توسط والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان در جمع دوستانه در خانه تهیه شده است؟ غذاهای خانگی خیلی بهتر از غذاهای آماده در فروشگاه ها هستند زیرا شما می توانید از خوردن آنها در همان لحظه لذت ببرید، بدون عطر و طعم شیمیایی ومواد نگهدارنده.

اعمال خیرخواهانه باعث قوت قلب میشود

محصولات پخته شده تولیدی در کارخانه جات با روغن های هیدروژنه تولید می شوند تا هفته ها تازه نگه داشته شوند. تولیدکنندگان حتی می توانند چربی های مضر موجود در محصول را بر روی برچسب استفاده نکنند مگر اینکه بیش از 0.5٪ از محصول را تشکیل دهند. حداقل در خانه، می توانید مواد تشکیل دهنده را کنترل کنید و به احتمال زیاد از شکر و روغن کمتری استفاده کنید.

پاپ کورن آماده در مایکروویو با کره

با گذشت زمان، به طور طبیعی ما شروع به فکر کردن درباره چگونگی محافظت از خودمان می کنیم. فعال نگه داشتن مغز با تلاش برای یادگیری چیزهای جدید و به چالش کشیدن خودمان با بازی و پازل و جدول شروع خوبی است. اما رژیم غذایی نیز نقش دارد. یکی از مواد غذایی مضر برای مغز شما، پاپ کورن آماده مایکروویوی است.
کره تقلبی که هسته ذرت را پوشش می دهد، پر از چربی های ترانس است که منجر به کاهش حافظه می شود. آنها به معنای واقعی کلمه سلول ها را از بین می برند و التهاب را در مغز افزایش می دهند. و به نوبه خود، تولید اسیدهای چرب امگا 3 از مغز را به خطر می اندازند . یک عنصر خاص در روغن ها به نام ، دیاستیل، ماده سرطان زا شناخته شده است همچنین پوشش پلاستیکی که برای نگهداری پاپ کورن آن به کار رفته است نیز با سرطان ارتباط دارد.

– این لیست نمایانگر بخش کوچکی از انتخاب های غذایی موجود در بازار امروز است. ما شرط می بندیم که با شروع خوردن غذاهای خانگی و چشیدن طعم و مزه واقعی آنها دیگر سراغ غذاهای آماده نخوهید رفت.

منبع :foodeatsafe

ساندویچ سالاد تن ماهی

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید