AD

یادداشت نویسنده:اینجا 10 تا از گرمترین مکانهای روی زمین را به شما معرفی می کنیم.

1- Death Valley، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

در حال حاضر دارای رکورد گرمترین دمای هوا که تاکنون ثبت شده است را دارد.
Death Valley در تابستان سال 1913 به 56.7 درجه رسیده بود که زندگی انسانها را تحت تأثیر قرارداده بود. امروزه میانگین دمای هوا در تابستان به 47 درجه می رسد و خشک ترین منطقه در ایالات متحده می باشد.

2- عزیزیه، لیبی

پایتخت سابق منطقه جعفرا، در 25 کیلومتری جنوب طرابلس، نام خود را به عنوان جالبترین مکان روی زمین نامگذاری کرد. در سال 1922 درجه حرارت به عنوان یک پیک 58 درجه ای ثبت شد. با این حال، در سال 2012 این عنوان از روی این کشور حذف شد، زمانی که هواشناسان به علت دلایل مختلفی، از جمله اینکه کسی که این دما را ثبت کرده بی تجربه بود. با این حال، شهر هنوز هم به طور منظم دمای بیش از 48 درجه در روزهای تابستان را داراست.

صورت آیینه سلامتی، بر اساس فلسفه قدیمی پزشکی چین آیورودا

3- Dallol، اتیوپی

این میدان هیدروترمال با تشکیلات نمکی، چشمه های اسیدی و چشمه های گاز دارای حداکثر دمای روزانه 41 درجه است که از سال 1960 تا 1966 ثبت شده است. این میزان میانگین دما به این معنی است که اینجا یکی از گرمترین نقاط کره خاکی است.

4 Wadi Halfa سودان

در طول سال، Wadi Halfa، یک شهر پر سر و صدا است که در سواحل دریاچه Nubia در سودان واقع شده است، تقریبا بارش واقعی ندارد. ماه ژوئن، داغ ترین ماه آن است، با میانگین درجه حرارت بالای 41 درجه. بالاترین دمایی که تا به حال ثبت شده 53 درجه در آوریل 1967 بود.

5- دشت لوت، ایران

این پلاتو بیابانی دارای گرمترین دمای زمین در این سیاره است اندازه گیری های ماهواره ای بین سال های 2003 تا 2009 نشان می دهد حداکثر دمای 70.7 درجه بطور متناوب است. نیازی به گفتن نیست که این منطقه خالی از سکنه می باشد.

بالی جزیره شگفت انگیز 2019 و راهنمای سفر

6- Tirat Zvi، اسرائیل

کیبوتس ( مزرعه اشتراكي) کوچک در Zvi Tirat دارای بالاترین رکورد درجه حرارت در آسیا است- در ژوئن 1942 به 54 درجه رسید. از زمان کریستوف برت (یکی از محققان رد صلاحیت شده که رکورد جهانی AZZIYEH را ثبت کرده بود )، این رکورد را مورد سوال قرار داده است، وادعا می کند که ترموگرافی به اشتباه خوانده شده است و باید 53 درجه باشد. اما حتی در یک سال گذشته، به طور متوسط 37 بار اندازه گیری شده است.

7- TimBuktu، مالزی

این شهر در حاشیه جنوب صحرا قرار دارد، حتی در زمستان هم گرم است و در ماه ژانویه به 30 درجه می رسد. داغترین دمای ثبت شده 49 درجه بود.

8- Kebili، تونس

این شهر کویری بیشتر به خاطر تاریخ آن شناخته شده است، البته دمای متوسط ​​ آن 40+ درجه در تابستان، می باشد. بالاترین درجه حرارت ثبت شده آن 55 درجه است.

خواص عسل و دارچین و راز های شگفت انگیز آنها

9- Ghadames، لیبی

این منطقه در وسط صحرا در حال حاضر به عنوان یک میراث جهانی یونسکو به دلیل کلبه خاص آن شناخته شده است که از گل ساخته شده است، که به حفاظت 7000 نفر از گرمای شدید کمک می کند. این منطقه به عنوان ‘مروارید صحرا’، نیز معروف است و دمای آن در حالت متوسط ​​به 40 درجه می رسد و درجه حرارت 55 درجه هم یک بار ثبت شده است.

10- بندر ماهشهر، ایران

این شهر پر سر و صدا به دومین رکورد گرما رسیده است – شاخص گرمای آن شامل : ترکیبی از دمای هوا و رطوبت نسبی می باشد. بندر ماهشهر یک شاخص گرما 74 درجه ای در ژوئیه 2015 ثبت کرد. داغترین دمای متوسط ثبت شده 51 درجه است.

منبع: گرمترین مکان های دنیا

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید