AD

یادداشت نویسنده:اینجا ۱۰ تا از گرمترین مکانهای روی زمین را به شما معرفی می کنیم.

۱- Death Valley، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

در حال حاضر دارای رکورد گرمترین دمای هوا که تاکنون ثبت شده است را دارد.
Death Valley در تابستان سال ۱۹۱۳ به ۵۶.۷ درجه رسیده بود که زندگی انسانها را تحت تأثیر قرارداده بود. امروزه میانگین دمای هوا در تابستان به ۴۷ درجه می رسد و خشک ترین منطقه در ایالات متحده می باشد.

۲- عزیزیه، لیبی

پایتخت سابق منطقه جعفرا، در ۲۵ کیلومتری جنوب طرابلس، نام خود را به عنوان جالبترین مکان روی زمین نامگذاری کرد. در سال ۱۹۲۲ درجه حرارت به عنوان یک پیک ۵۸ درجه ای ثبت شد. با این حال، در سال ۲۰۱۲ این عنوان از روی این کشور حذف شد، زمانی که هواشناسان به علت دلایل مختلفی، از جمله اینکه کسی که این دما را ثبت کرده بی تجربه بود. با این حال، شهر هنوز هم به طور منظم دمای بیش از ۴۸ درجه در روزهای تابستان را داراست.

۳- Dallol، اتیوپی

این میدان هیدروترمال با تشکیلات نمکی، چشمه های اسیدی و چشمه های گاز دارای حداکثر دمای روزانه ۴۱ درجه است که از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۶ ثبت شده است. این میزان میانگین دما به این معنی است که اینجا یکی از گرمترین نقاط کره خاکی است.

۴ Wadi Halfa سودان

در طول سال، Wadi Halfa، یک شهر پر سر و صدا است که در سواحل دریاچه Nubia در سودان واقع شده است، تقریبا بارش واقعی ندارد. ماه ژوئن، داغ ترین ماه آن است، با میانگین درجه حرارت بالای ۴۱ درجه. بالاترین دمایی که تا به حال ثبت شده ۵۳ درجه در آوریل ۱۹۶۷ بود.

Advertisement
بیشتر بدانید  حکیم عمر خیام

۵- دشت لوت، ایران

این پلاتو بیابانی دارای گرمترین دمای زمین در این سیاره است اندازه گیری های ماهواره ای بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ نشان می دهد حداکثر دمای ۷۰.۷ درجه بطور متناوب است. نیازی به گفتن نیست که این منطقه خالی از سکنه می باشد.

۶- Tirat Zvi، اسرائیل

کیبوتس ( مزرعه اشتراكي) کوچک در Zvi Tirat دارای بالاترین رکورد درجه حرارت در آسیا است- در ژوئن ۱۹۴۲ به ۵۴ درجه رسید. از زمان کریستوف برت (یکی از محققان رد صلاحیت شده که رکورد جهانی AZZIYEH را ثبت کرده بود )، این رکورد را مورد سوال قرار داده است، وادعا می کند که ترموگرافی به اشتباه خوانده شده است و باید ۵۳ درجه باشد. اما حتی در یک سال گذشته، به طور متوسط ۳۷ بار اندازه گیری شده است.

۷- TimBuktu، مالزی

این شهر در حاشیه جنوب صحرا قرار دارد، حتی در زمستان هم گرم است و در ماه ژانویه به ۳۰ درجه می رسد. داغترین دمای ثبت شده ۴۹ درجه بود.

۸- Kebili، تونس

این شهر کویری بیشتر به خاطر تاریخ آن شناخته شده است، البته دمای متوسط ​​ آن ۴۰+ درجه در تابستان، می باشد. بالاترین درجه حرارت ثبت شده آن ۵۵ درجه است.

۹- Ghadames، لیبی

این منطقه در وسط صحرا در حال حاضر به عنوان یک میراث جهانی یونسکو به دلیل کلبه خاص آن شناخته شده است که از گل ساخته شده است، که به حفاظت ۷۰۰۰ نفر از گرمای شدید کمک می کند. این منطقه به عنوان ‘مروارید صحرا’، نیز معروف است و دمای آن در حالت متوسط ​​به ۴۰ درجه می رسد و درجه حرارت ۵۵ درجه هم یک بار ثبت شده است.

بیشتر بدانید  رایج ترین رژیم های غذایی

۱۰- بندر ماهشهر، ایران

این شهر پر سر و صدا به دومین رکورد گرما رسیده است – شاخص گرمای آن شامل : ترکیبی از دمای هوا و رطوبت نسبی می باشد. بندر ماهشهر یک شاخص گرما ۷۴ درجه ای در ژوئیه ۲۰۱۵ ثبت کرد. داغترین دمای متوسط ثبت شده ۵۱ درجه است.

منبع: گرمترین مکان های دنیا

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید