سلول سرطانی
AD

اولین دارویی که برای توقف مقاوم شدن سلول های سرطانی نسبت به درمان در نظر گرفته شده است، ممکن است ظرف دهه آینده در دسترس قرار گیرد.

موسسه تحقیقات سرطان اعلام کرده که ۷۵ میلیون پوند برای سرمایه گذاری بر روی این دارو اختصاص داده است.

پرفسور پل ورکمن گفته که مقاوم شدن سلول های سرطانی در مقابل بعضی از داروها بزرگترین چالش در درمان این بیماری است. به گفته پرفسور ورکمن داروی تازه می تواند سرطان را در بلند مدت به یک بیماری قابل کنترل و در اغلب موارد قابل معالجه تبدیل کند.

محققان می‌ گویند که درمان‌ های موجود مثل شیمی درمانی بعضی از اوقات به نتیجه نمی‌ رسد به دلیل این که کشنده‌ ترین سلول های سرطانی خودشان را با داروها تطبیق می‌ دهند و زنده می مانند که این باعث می شود بیماری عود کند.

پرفسور ورکمن می‌ گوید توانایی سلول سرطانی به تطبیق دادن خود با دارو و در نتیجه مقاوم شدن در برابر درمان باعث مرگ بسیاری از بیماران بر اثر سرطان شده و بزرگترین چالش در غلبه بر این بیماری است.

ایده های برترغذایی از متخصیصین تغذیه

او گفته: موسسه تحقیقات سرطان، به طور کلی نگرش ما در مورد سرطان را تغییر می‌ دهد به طوری که تمرکز ما عمدتا بر روی پیش‌ بینی چگونگی رشد مجدد سلول های سرطانی صورت می‌ گیرد تا بتوانیم از مقاومت آنها در مقابل دارو جلوگیری کنیم.

این موسسه گفته که قصد دارد ۱۵ میلیون پوند دیگر برای مرکز تازه خود جمع‌ آوری کند. این مرکز که در ساتن در جنوب لندن است بر روی داروهای جدید تحقیق می کند و قصد دارد ۳۰۰ متخصص را در زمینه های مختلف برای کار بر روی این موضوع گرد هم آورد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید