کتلت هویج با سس زنجبیل و زردالو

0
AD

یادداشت نویسنده: این کتلت هویج با سس زردآلو و زنجیبل، یک ایده کامل و بسیار خوش طعم هست، من خودم به این راحتی تحت تاثیر قرار نمیگیرم به این دلیل که عمدتا کمال گرا هستم. من هنوز میخواهم طعم های تازه را تست کنم و کم کم بهتون معرفی کنم.

مواد لازم برای کتلت

۱- سه عدد هویج پخته شده

۲- یک قاشق غذاخوری پودر کاری

۳- مقداری نمک و فلفل سیاه

۴- دو یا سه عدد پیازچه سبز ریز شده

۵- نصف فنجان سس مایونز

۶- دو عدد سیر پوست کنده و ریز شده

۷- دو قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده

Advertisement

۸- یک فنجان پودر سوخاری

۹- مقداری اب لیمو

۱۰- روغن زیتون به اندازه کافی

موادلازم سس زنجبیل و زرد آلو

۱- نصف فنجان زرد آلوی ریز شده

۲- یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده

۳- دو قاشق غذاخوری سس شیرین شیلی

۴- مقداری سرکه یا آب

بیشتر بدانید  سوپ سبزیجات با گوشت

طرز تهیه

۱- برای تهیه سس، در یک ظرف کوچک با حرارت کم زردآلو، زنجبیل، سس چیلی شیرین و مایع ( آب یا سرکه) را مخلوط کنید. فقط چند دقیقه حرارت دهید و سپس حرارت را خاموش و سس را خنک کنید.

۲- برای تهیه کتلت هویج، در یک کاسه بزرگ سس مایونز، سیر و زنجبیل را مخلوط کنید. و پودرهای سوخاری، نمک و فلفل را اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید.

۳- سپس به پیازچه سبز، آب لیمو بزنید و با سس مایونز ترکیب کنید. و هویج پخته شده را در این مرحله اضافه و کاملا مخلوط میکنیم.

۴- روغن زیتون را اضافه و هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. مخلوط باید به اندازه کافی مرطوب باشد تا کتلت های کوچک را تشکیل دهد و با هم نگه داشته شود. در صورت نیاز، سس مایونز بیشتری اضافه کنید. و سپس سسی را که در مرحله اول درس کردید را به ترکیب کتلت اضافه کنید.

بیشتر بدانید  بستنی هویج

۵- در یک ماهیتابه کمی روغن زیتون ریخته و کتلت را به شکل های دلخواه در آورده و سرخ میکنیم تا به رنگ طلایی در بیاید. در یک بشقاب یک پارچه حوله کاغذی پهن کنید ومقداری نمک بپاشید. کتلت هویج با سس زردآلو و زنجبیل در خدمت شماست. یک وعده غذایی با برنج و یک سالاد سبز که آماده است برای خوردن.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید