یادداشت نویسنده: این کتلت هویج با سس زردآلو و زنجیبل، یک ایده کامل و بسیار خوش طعم هست، من خودم به این راحتی تحت تاثیر قرار نمیگیرم به این دلیل که عمدتا کمال گرا هستم. من هنوز میخواهم طعم های تازه را تست کنم و کم کم بهتون معرفی کنم.

مواد لازم کتلت

۱- سه عدد هویج پخته شده

۲- یک قاشق غذاخوری پودر کاری

۳- مقداری نمک و فلفل سیاه

۴- دو یا سه عدد پیازچه سبز ریز شده

۵- نصف فنجان سس مایونز

۶- دو عدد سیر پوست کنده و ریز شده

۷- دو قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده

۸- یک فنجان پودر سوخاری

۹- مقداری اب لیمو

۱۰- روغن زیتون به اندازه کافی

موادلازم سس زنجبیل و زرد آلو

۱- نصف فنجان زرد آلوی ریز شده

۲- یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده

۳- دو قاشق غذاخوری سس شیرین شیلی

۴- مقداری سرکه یا آب

طرز تهیه

۱- برای تهیه سس، در یک ظرف کوچک با حرارت کم زردآلو، زنجبیل، سس چیلی شیرین و مایع ( آب یا سرکه) را مخلوط کنید. فقط چند دقیقه حرارت دهید و سپس حرارت را خاموش و سس را خنک کنید.

۲- برای تهیه کتلت هویج ، در یک کاسه بزرگ سس مایونز، سیر و زنجبیل را مخلوط کنید. و پودرهای سوخاری ، نمک و فلفل را اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید.

۳- سپس به پیازچه سبز، آب لیمو بزنید و با سس مایونز ترکیب کنید.و هویج پخته شده را در این مرحله اضافه و کاملا مخلوط میکنیم.

۴- روغن زیتون را اضافه و هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. مخلوط باید به اندازه کافی مرطوب باشد تا کتلت های کوچک را تشکیل دهد و با هم نگه داشته شود. در صورت نیاز، سس مایونز اضافی اضافه کنید.و سپس سسی را که در مرحله اول درس کردین و به ترکیب کتلت اضافه کنید.

۵- در یک ماهیتابه کمی روغن زیتون ریخته و کتلت را به شکل های دلخواه در آورده و سرخ میکنیم تا به رنگ طلایی در بیاید . در یک بشقاب یک پارچه حوله کاغذی پهن کنید ومقاری نمک پاشید. کتلت هویج با سس زردآلو و زنجبیل در خدمت شماست . یک وعده غذایی با برنج و یک سالاد سبز آمادس برای خوردن.

این پست چقدر مفید بود

امتیاز بدهید!

متوسط / ۵٫ تعداد رای

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید