AD

یادداشت نویسنده: بدن و مغز نوزادان در سال اول زندگی به میزان قابل توجهی رشد می کند. نوزاد کوچک شما به سرعت به یک انسان کنجکاو و کمی فعال و علاقمند به کشف دنیای پیرامون خود تبدیل می شود.

اولین مدفوع آنها بد بو نیست

مواد سیاه و قهوه ای، مانند مكونیوم(مکونیوم مدفوعی است که در دو سه روز آغاز تولد از نوزاد دفع می‌شود) از مخاط و مایع رحم و هر چیز دیگری که در بدن مادر هضم می شود ساخته شده است. روز اول تولد کودک، هنوز باکتری های روده ای تشکیل نشده اند، به محض شروع تغذیه نوزاد، باکتری ها شروع به فعالیت میکنند و پس از یک روز یا بیشتر، حرکات روده به رنگ سبز، زرد یا قهوه ای با بویی آشنا تبدیل می شوند.

بعضی اوقات تنفس نوزادان متوقف میشود

احتمالا زمانی که آنها در حال خواب هستند، ممکن است 5 تا 10 ثانیه نفس نکشند – که همین مسئله باعث ایجاد وحشت در والدین میشود. تنفس نامنظم طبیعی است، (اما اگر کودک شما برای مدت طولانی نفس نکشید حتما به پزشک اورژانس مراجعه کنید) که دلیل آن میتواند هیجان زیاد یا گریه های طولانی مدت باشد.

فویل آلومینیم و کاربردهای آن

لوزه های آنها دارای طعم است

نوزادان سنسورهای مشابه طعم و مزه را در مناطق بیشتری از بدن خود حس میکنند، از جمله لوزه ها و پشت گلو. نوزاد تازه متولد شده می تواند طعم شیرین، تلخ و ترش را حس کند، ولی طعم شور را نه (تا حدود 5 ماه) شیر مادر هم شیرین است. هنگامی که آنها شروع به خوردن غذاهای دیگر میکنند بیشتر تمایل به خوردن شیر مادر دارند.

نوزادان ابتدا بدون اشک گریه می کنند

نوزادان تا 3-2 هفتگی، وقتی گریه میکنند اشکی نمی بینید، تا زمانی که حدودا یک ماهه شوند. بعدازظهرها و اوایل شب، زمان نخستین سر و صدای آنهاست. اغلب، بدون هیچ دلیلی و هیچ چیزی شروع به گریه میکنند.

“اوج گریه” در 8-6 هفتگی برای نوزادان اتفاق می افتد. پس از 3 ماه، کم کم آرام میشوند.

نوزادان دارای سینه هستند

پسران و دختران نوزاد وقتی به دنیا می آیند، سینه های کوچکی دارند که حتی ممکن است از سینه آنها شیر بیرون بیاید، به این دلیل است زمانیکه نوزاد در حال شکل گیری در شکم مادر است استروژن را از مادر جذب می کند و بعد از تولد معمولا ظرف چند هفته از بین می رود. دختران نوزاد یک دوره کوتاه تخلیه واژنی دارند که چند روز طول می کشد.

جهش ویروس هندی و خطرات و ریسک ها

نوزادان دوست دارند سمت راست خود بخوابند

فقط 15٪ از نوزادان ترجیح می دهند که سر خود را به سمت چپ بر گردانند. به نظر می رسد که به یک ژن وابسته است. این تعصب برای چند ماه طول می کشد، و این ممکن است به توجیه اینکه چرا بیشتر مردم راست دست هستند، کمک کند.

نوزادان دارای سلولهای مغزی خاصی هستند

مغز کودک در سال اول بیش از دو برابر بزرگتر می شود – در حالیکه این رشد در افراد بزرگسال کمتر می باشد چون بسیاری از سلول های عصبی که پیام های الکتریکی را حمل می کنند به دلیل مرگ در طول زندگی جایگزین نمی شوند، بنابراین ارتباط بین سلول ها هنگامی که نوزادان بزرگتر می شوند کمرنگ شده، و این باعث کاهش تمرکز و خلاقیت میشود.

نوزادان پسر نعوظ دارند

آلت تناسلی آنها ممکن است هنگام تولد بزرگ باشد واین، طبیعی است. هورمون ها و مادر نقش مهمی را ایفا می کنند، همچنین ممکن است از بدو تولد دچار کبودی و یا تورم باشند.

اغلب نعوظ قبل از اینکه آنها ادرار کنند، اتفاق می افتد. (که شما میتوانید در طول تغییر پوشک مشاهده کنید). علت آن دقیقا معلوم نیست اما جای نگرانی و شرمساری وجود ندارد. حتی ممکن است در مواردی در سونوگرافی قبل از تولد نیز این مسئله را مشاهده کنید.

همه چیز در مورد چربی خون، کلسترول HDL ،LDL

نوزادان می توانند خود را بترسانند

وقتی نوزادی متولد میشود کارهایی از قبیل: سر و صدای زیادی، عطر و بوی قوی، نور روشن، حرکت ناگهانی و حتی گریه های خود نوزاد باعث ترس او میگردد، ولی جای نگرانی نیست. زمانی که او دستان خود را به سمت دو طرف باز می کند، سپس به سرعت می بندد و به طرف بدنش می کشد، این عکس العمل ممکن است به عنوان یک سیگنال هشدار دهنده ای باشد که نوزاد خارج از تعادل است، بنابراین مادر می تواند با آرام کردن نوزاد ازاین حالت جلوگیری کند.

برخی از نشانه های روی بدن ناپدید خواهند شد

“گزش حیوانات” یا “بوسه فرشته” (ناحیه صورتی یا قرمز موجود در پیشانی، پلک ، بینی یا پشت گردن) و قسمت هایی که دارای لکه های متفاوت رنگی هستند معمولا ظرف چند سال در طول رشد نوزاد محو می شود.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید