یادداشت نویسنده : آووکادو یک گنج نادر است – یک غذای غنی و خامه ای پر از چربی سالم که در واقع برای شما بسیار مفید است. اما مطمئنا شما باید مراقب مصرف خود باشید، درست است؟ هر چیزی که خیلی خوب است، هر روز می تواند خوردنش درست باشد. در واقع، هیچ دلیلی برای عدم محافظت از سلامتی وجود ندارد و دلایل زیادی برای استفاده از میوه های مفید مانند آووکادو و انتخاب آن وجود دارد. تنها چیزی که ممکن است شما را متوقف کند قیمت بالای آن است. در صورتی که هر روز آووکادو بخورید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اینجا میخواهیم بیشتر در مورد این میوه اون هم در چند بخش با شما صحبت کنم.

۱- از قلب شما محافظت می کند


نوع چربی موجود در آووکادو دارای چربی خوب است که می تواند به کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی و همچنین کاهش سطح کلسترول بد خون به شما کمک کند. فراتر از چربی غیر اشباع، آواکادو حاوی چند آنتی اکسیدان است که می تواند از التهاب و استرس اکسیداتیو در عروق خونی جلوگیری کند. نتیجه جریان خون و قلب را بهبود میدهد . از آنجایی که بیماری قلب قاتل شماره یک محسوب میشود سعی کنید غذاهای سالم برای قلب را به رژیم غذایی روزانه خوداضافه کنید.

۲- باعث کاهش وزن میشود

این خیلی غیر منطقیه که تصور می کنید خوردن چربی بیشتر باعث افزایش وزن می شود، اما بعد از مطالعه، آووکادو به عنوان یک بخش مفید از رژیم غذایی کاهش وزن اشاره می شود. دلیل آن این است که دارای چربی و فیبر (حدود ۱۴ گرم در هر میوه) می باشد که به شما کمک می کند تا بعد از وعده غذایی احساس سیری کامل و رضایت کنید. بنابراین، در طول روز، شما با سختی های زیادی روبرو نمی شوید. یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه گزارش داد که شرکت کنندگان دارای اضافه وزن به طور متوسط ​​روزانه نیمی از آواکادو را به ناهار خود اضافه کردند که تمایل بسیار کمتر به میان وعده تا ۵ ساعت پس از غذا دارند.

۳- خطر ابتلا به دیابت را در شما کاهش میدهد

مطالعات اخیر نشان می دهد که آووکادو ممکن است در تنظیم قند خون نیز مفید باشد. شرکت کنندگان در یک مطالعه خاص نصف آووکادو را به ناهار خود اضافه کردند و پس از آن گلوکز خون و سطح انسولین را در فواصل منظم اندازه گیری کردند. با توجه به اندازه گیری ها، هر چند اضافه کردن آووکادو به وعده غذایی باعث افزایش سطح کالری و کربوهیدرات می شود، اما سطح قند خون را بالاتر از افرادی که آووکادو را مصرف نمی کنند افزایش نمی دهد.

ادامه دلایل خوردن آووکادو را در صفحه بعدی بهتون میگم.

این پست چقدر مفید بود

امتیاز بدهید!

متوسط / ۵. تعداد رای

2 نظرات

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید