جلوگیری از بارداری
AD

لوونورژستل هورمونی است که می تواند برای پیشگیری از بارداری اضطراری استفاده شود. از این قرص نباید به عنوان روشی معمول برای جلوگیری از بارداری استفاده شود.

لوونورژسترل می تواند از بارداری پس از رابطه جنسی محافظت نشده جلوگیری کند. مردم گاهی اوقات آن را ‘قرص صبح بعد’ می نامند. اما برای مصرف آن نیازی نیست که تا صبح بعد از رابطه جنسی صبر کنید. در حقیقت ، لوونورژسترل هرچه زودتر مصرف کنید موثرتر است. این یک رژیم یک دوز است: شما یک قرص می خورید. این قرص حاوی 1.5 میلی گرم لوونورژسترل است که در دوزهای پایین در بسیاری از قرص های ضد بارداری استفاده می شود.

مارک های لوونورژسترل شامل Econtra EZ ، My Way ، Next Choice One Dose ، Plan B One Step ، Preventeza و Take Action هستند. این موارد به عنوان یک قرص پیشگیری از بارداری اضطراری یا به عنوان 2 قرص جداگانه در طی 72 ساعت از رابطه جنسی بدون محافظت مصرف می شود.

درمان سرطان تخمدان با هدف قراردادن آنزیم IDH1

لوونورژسترل چگونه کار می کند؟

لوونورژسترل بسته به سیکلی که در آن هستید خود هستید، به شما کمک می کند تا از بارداری پس از مقاربت بدون محافظت جلوگیری کنید. ممکن است از تخمک گذاری جلوگیری کرده یا آن را به تعویق بیندازد.

لوونورژسترل همان RU-486 نیست که قرص سقط جنین است و باعث سقط جنین نمی شود. اگر بادار نباشید از آن جلوگیری خواهد کرد.

لوونورژسترل چقدر موثر است؟

اگر در طی 72 ساعت پس از رابطه جنسی بدون محافظت قرص لوونورژسترل مصرف کنید ، می تواند تا 87٪ خطر بارداری را کاهش دهد. اگر 24 ساعت پس از رابطه مصرف کنید ، بسیار موثرتر است.

اما باید بدانید که این قرص به اندازه پیشگیری از بارداری منظم موثر نیست. بنابراین آن را به عنوان نوعی کنترل دائم بارداری در نظر نگیرید.

و از شما در برابر بیماریهای مقاربتی محافظت نمی کند. آن را به عنوان پشتیبان در نظر بگیرید – نه برای استفاده معمول و دائمی. به همین دلیل این قرص Plan B نامیده می شود.

پکتین و موارد مصرف آن

به یاد داشته باشید: اگر بعد از مصرف آن رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، قرص لوونورژسترل شما را از باردار شدن محافظت نمی کند.

برای محافظت از شما در برابر بارداری، باید آن را بلافاصله بعد از رابطه جنسی بدون محافظت استفاده کنید.

از پزشک خود در مورد تداخل آن با داروهای دیگری که مصرف می کنید سوال بپرسید.

لوونورژسترل برای اکثر زنان بی خطر تلقی می شود. اگر باردار هستید نباید آن را مصرف کنید زیرا با این کار بارداری پایان نمی یابد.

[clean-login]

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید