AD

دلیل اصلی نزاع و کدورت بین انسان ها پول است.

پنج موضوع اصلی در مورد پول وجود دارد که باعث ایجاد کدورت در روابط شده و به طور بالقوه آسیب دائمی به یک رابطه می رسانند.

ایجاد رابطه و به اشتراک گذاشتن زندگی فقط مربوط به حرکات عاشقانه نیست. وقتی در یک رابطه متعهد هستید، این تعهد مشارکت مالی را نیز شامل میشود.

از این گذشته، نحوه هزینه کردن هریک از زوجین می تواند بر جنبه های مختلف زندگی تأثیر بگذارد، از این که آیا آنها قادر به داشتن فرزندان خوب، داشتن زندگی ایده ال و حتی بازنشستگی آنها خواهد بود.

پیدا کردن کسی که با او سازگار باشید به اندازه کافی دشوار است،

اما وقتی سرمایه های مالی را به هم می ریزید، مسائل حتی سخت تر هم می شوند، به خصوص که بسیاری از زوج ها هنگام رسیدگی به امور مالی مشترک خود اشتباه بزرگی می کنند.

خبر خوب این است که می توانید از انواع مسائل مربوط به پول که قاتلین روابط مشترک هستند جلوگیری کنید.

فقط باید بدانید که این مسائل چیست و طرحی تهیه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها بر عشق شما به یکدیگر تأثیر نمی گذارند. در اینجا پنج مورد بزرگ وجود دارد که باید از آنها مراقبت کنید.

خیانت مالی

خیانت مالی، یا ناهنجاری در مورد مسائل مربوط به پول، یکی از بزرگترین قاتلان روابط بالقوه برای همه است، با این حال این یک مشکل بسیار رایج است.

خیانت مالی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از دروغ گفتن در مورد خرید یا پنهان کردن آنها تا اعلام نکردن دارایی.

پیوند DNA در مغزاستخوان و عملکرد بدن

مشکل این است که می تواند به هر شکلی باعث ایجاد مشکلات جدی در روابط شود.

اگر شریک زندگی تان فهمید که در مورد پول دروغ می گویید، در مورد سایر جنبه های رابطه شما نیز بی اعتماد میشود.

بعلاوه، صادق نبودن در مورد امور مالی می تواند به مشکلاتی مانند بدهی پنهان منجر شود که نقاط عطف روابط مشترک مانند خرید خانه را به مخاطره می اندازد.

خیانت مالی کاری است که هر دو شریک نباید انجام دهند و هرگز درگیر آن نباشند.

شما باید راهی را برای صحبت آزادانه در مورد پول با شریک زندگی خود پیدا کنید تا هیچ یک از شما نیازی به دروغ گفتن به دیگری در مورد خریدها، دارایی ها یا هر جنبه دیگری از اینها نداشته باشید.

بیش از حد کنترل یا قضاوت کردن

پول برای بسیاری از افراد مسئله ای بسیار حساس است به همین دلیل در هنگام تصمیم گیری های مالی مشترک نه کنترل و نه قضاوت کنید.

هیچ کس دوست ندارد به او گفته شود که چه کاری انجام دهد یا احساس کند که شریک زندگی خود به انتخاب او احترام نمی گذارد.

این احساس که همسرتان مانع خرید آنچه می خواهید می شود می تواند مشکلات اساسی بوجود آورد.

در حقیقت، 82٪ از زوجین در مورد خرید بحث کرده اند و مخفی کردن خرید یا پنهان کردن قیمت خرید نمونه های برجسته خیانت مالی در بررسی The Ascent بوده است.

این بدان معنا نیست که شما هرکدام هزینه خودسرانه را صرف خریدهای غیرمسئولانه کنید.

و یا اینکه اگر شریک زندگی خود بی دقتی کند نگران باشید. و برای شما مهم است که شریک زندگی تان را محدود کنید.

همه چیزهایی که باید در مورد رژیم اتکینز بدانید

سعی کنید درمورد مبلغ مشخصی که هرکدامتان می توانند بدون سؤال پرسیدن هزینه کند، تصمیم بگیرید و درباره چیزهایی که شریک زندگی شما می خواهد بخرد قضاوت نکنید.

ممکن است درک نکنید که چرا خرید یک مورد خاصی مهم است، اما اگر چیزی برای شریک زندگی شما مهم باشد شما حق ندارید که آن را وتو کنید، اما می توانید آن را در بودجه خود عملی کنید.

به طور مرتب در مورد امور مالی خود صحبت کنید

اگر صحبت کردن در مورد پول منجر به دعوا شود، ممکن است شما دیگر در مورد این مسله صحبت نکنید.

متأسفانه، این یک اشتباه بزرگ است که تضمین می کند منجر به بروز مشکلات بعدی می شود.

درعوض، شما و شریک زندگی تان باید در مورد امور مالی خود به طور منظم مکالمه داشته باشید. این مکالمات باید در مورد تعیین اهداف مالی مشترک، همکاری با یکدیگر برای ایجاد بودجه ای باشد که برای شما مؤثر باشد، و پیدا کردن راه هایی که بتوانید هر دو از نحوه هزینه و پس انداز خود خوشحال شوید.

برای این گفتگوها وقت بگذارید، یک بار در ماه خوب است و با یک ذهن باز و تمایل به گوش دادن به سمت آن بروید.

امتناع از سازش

اگر شما می خواهید به نگرش های مختلف یکدیگر نسبت به پول احترام بگذارید و زمینه مشترک را پیدا کنید می توانید در رابطه های خود تعادل برقرار کنید. اما اگر هیچ یک از شما حاضر به سازش نباشید، این امر امکانپذیر نخواهد بود.

بزرگ‌ترین بازیگران جامانده‌ از فهرست نامزدهای اسکار

هر دو شریک باید بدانند که زن و شوهر بودن به معنای این نیست که همیشه وقتی پول به دست می آید راه خود را از هم جدا کنیم. در عوض، بحث در مورد مسائل بزرگ مالی را ادامه دهید تا زمانی که توافقی را پیدا کنید که برای هر دو شریک کار کند. رابطه شما ارزش تلاش را دارد.

عدم تعیین اهداف مالی مشترک

سرانجام، مهم است كه زوجها در جهت دستیابی به اهداف مالی توافق كنند.

تعیین اهداف مالی مشترک می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد سایر جنبه های زندگی مالی کمک کند، مانند میزان هزینه هرکدام برای خرید های سرگرم کننده.

اگر هر دوی شما به آنچه می خواهید برای دستیابی به آن اعتقاد داشته باشید، دیگر مشکل خاصی در این زمینه ها نخواهید داشت.

اجازه ندهید که پول رابطه شما را خراب کند

مشکلات پولی ارزش ندارد روابط شما را از بین ببرد. از این پنج اشتباه عادی که زوجین مرتکب می شوند، خودداری کنید و در عوض یک دوره جدید از سازش و شفافیت در مسائل مالی را برای خود ترسیم کنید.

هر دو هنگام کار، در جهت اهداف مشترک، بسیار خوشحال تر خواهید بود، به خصوص اگر راهی برای احترام به تصمیمات مربوط به پول دیگران پیدا می کنید، در عین حال کمی پول نقد خود را نیز برای خرج کردن خودتان کنار بگذارید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید