AD

یادداشت نویسنده: شما احتمالا ویتامین D را برای استحکام استخوان ها و پیشگیری از سرطان و یا دیابت استفاده میکنید اما این ویتامین کارهای دیگری نیز می تواند انجام دهد.

ویتامین D  یا ویتامین آفتاب در بدن انسان تولید میشود زمانی که نور آفتاب به پوست شما میرسد این ویتامین می تواند راز کوچک کردن شکم شما هم باشد.

بر طبق گزارشی در جلسه انجمن اروپایی غدد در ونریز در بارسلونا، افرادی که سطح ویتامین D پایینی دارند، چربی شکمی بیشتری دارند. محققان در هیدروژئولوژی اپیدمیولوژی مطالعات چاقی که بر روی هفتاد و هفت نفر انجام گردید به نتایج جالبی دست پیدا کردند.

آنها دریافتند افرادی که دارای بالاترین سطح چربی شکم هستند کمترین میزان ویتامین D را دارند. Rachida Rafiq، رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آمستردام  گفت: “اگر چه کمبود ویتامین D در مطالعه ما اندازه گیری نشده بود، ولی آزمایشات رابطه قوی بین افزایش چربی شکم و سطوح پایین ویتامین D را نشان می دهد افرادی که دارای چربی بیشتری در دور شکم خود هستند دارای احتمال ابتلا به کمبود ویتامین D هستند و باید جهت بررسی میزان ویتامین D خود اقدام نمایند. “

همه چیز در مورد سرطان دهانه رحم( سرویکس) علایم و درمان ها؟

کارشناسان بر این باورند که سطح پایین ویتامین D ممکن است با افزایش وزن مرتبط باشد. اخبار پزشکی امروز گزارش می دهد که افزایش مصرف ویتامین D باعث کاهش چربی شکم می شود.

در افراد مبتلا به دیابت نوع 2، کمبود ویتامین D می تواند با دخالت در تحمل انسولین و قند خون، بدتر شود. اضافه کردن ویتامین D به رژیم غذایی خود از طریق مکمل و یا مواد غذایی تقویت شده مانند شیر و غلات صبحانه، ممکن است شما را در برابر تعدادی از شرایط محافظت نمایید.

غذاهای غنی از ویتامین D را باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بعد از 30 ساله شدن خوردن این غذاها را محدود کنیم

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید