ورم مچ پا ممکن است نشانه کلسترول بالا باشد
AD

کلسترول بالا یکی از عوامل تهدید کننده سلامت قلب می باشد، کلسترول بالا رفتاری موذیانه داشته و ممکن افراد از آن آگاهی نداشته باشند.

غدد چربی زرد رنگ یا توده هایی در پشت مچ پا ممکن است هشداری برای بالا بودن کلسترول باشد. علاوه بر این ، توده های کلسترول کوچک، معمولاً زرد رنگ، نزدیک گوشه داخلی چشم یا یک حلقه سفید کمرنگ در اطراف عنبیه، که قسمت رنگی چشم است ، نیز نشانه کلسترول است. ‘

وجود بیش از حد ماده چربی به نام کلسترول در خون کلسترول بالا نامیده می شود ‘کلسترول بالا عمدتاً بدون علامت است. اما اگر به دلایل ژنتیکی سطح کلسترول بالایی دارید، ممکن است با برجستگی های زرد روی تاندون آشیل شما دیده شود.

بالا بودن مداوم سطح کلسترول LDL، که نوع بد کلسترول می باشد، می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. بنابراین تنها راه برای تعیین سطح کلسترول شما انجام آزمایش خون است.

پریودی چیست؟

توجه به علائم اطراف چشم!

عامل ژنتیک نیز در کلسترول بالا نقش دارد ، ‘اگر به هیپرکلسترولمی خانوادگی (FH) مبتلا باشید ، این یک بیماری ژنتیکی است که در آن سطح کلسترول بسیار بالایی در خون دارید ، بنابراین ژنتیک می تواند منجر به کلسترول بالا شود.

تورم ناشی از کلسترول در تاندون آشیل، در پشت مچ پا می تواند نشانه دیگری از کلسترول بالا باشد.

علاوه بر این ، توده های كلسترول كوچك، معمولاً به رنگ زرد ، نزدیك گوشه داخلی چشم، كه ما آن را گزانتالاسما می نامیم ، علامت دیگری است. چیزی که ما آن را قوس قرنیه می نامیم به یک حلقه سفید کمرنگ در اطراف عنبیه چشم شما یعنی قسمت رنگی چشم اشاره دارد.

اگر شما زیر 50 سال هستید و دارای قوس قرنیه هستید، این یک نشانه قوی است که شما FH دارید. ‘

این کارها کلسترول را افزایش می دهند

تنها راه غربالگری کلسترول بالا انجام آزمایش خون است. اگر قبلاً آزمایشی انجام نداده اید و اگر بیش از 40 سال دارید، دارای اضافه وزن، یا در خانواده خود افرادی با مشکلات قلبی دارید ، حتما این موارد را با پزشک خود درمیان بگذارید.

طرز تهیه مرغ کلاسیک با پاستا

رژیم غذایی غنی از چربی اشباع، اضافه وزن یا چاقی، کم تحرکی، الکل زیاد و سیگار کشیدن باعث افزایش کلسترول می شود. علاوه بر این، دیابت، بیماری مزمن کلیه ، گواتر ، فشار خون بالا ، سیروز صفراوی اولیه و برخی دیگر از اختلالات کبدی ، سابقه خانوادگی سکته مغزی یا بیماری قلبی ، داروهای خاص نیز می توانند باعث این بیماری شوند.

خوردن غذاهای با چربی های اشباع نشده بیشتر برای کاهش سطح کلسترول مهم است. باید مصرف ماهی های روغنی مانند ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا ، آجیل مانند بادام و بادام هندی، دانه هایی مانند تخمه آفتابگردان و کدو تنبل ، آووکادو، روغن های گیاهی دقت شود. از همه مهمتر ، حداقل 150 دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط ​​در هفته باید انجام شود.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید