AD

دوست دارم امروز سالادی با برش های مرکبات با دانه های آفتابگردان و کنجد و جوانه گندم در برابرهویج و آووکادو را که یک ترکیب بافتی خوبی می باشد را باهاتون در میان بزارم و شما را به یک قاشق از این این سالاد دعوت کنم.

جوانه گندم به مرحله ای از رشد گیاه گندم اطلاق می‌ گردد که در این مرحله بذر فعال شده و تحت تأثیر فرایند های شیمیایی فیتوچیمیکال ریشه‌ ها از سویی و جوانه کوچکی به طول سه الی چهار سانتیمتر از سوی دیگر رشد می‌ کند.

در مرحله جوانه زنی گیاه از فرایند فتوسنتز برای تأمین انرژی مورد نیاز استفاده نمی‌ کند در عوض صرفا با استفاده از فرایند های شیمیایی و کمک گرفتن از اندوخته غذایی موجود در بخش اندوسپرم گیاه به رشد ادامه می‌ دهد.

در این مرحله برخی ترکیبات نایاب در بذر ساخته می‌ شود که به جوانه‌ ها خواص بسیاری می‌ بخشد. جوانه گندم و سایر جوانه‌ها را می‌ توان به صورت خام یا خشک و پودر شده مصرف نمود.

درصورتی که جوانه به رشد خود ادامه دهد و نور خورشید به آن برسد پس از چند روز برگ‌ های سبز در آن ظاهر می‌ شود و با استفاده از نور خورشید و فتوسنتز به حیات خود ادامه خواهد داد. در ایران و برخی کشورهای دیگر سبزیچه با عمر دو سه هفته گندم را با نام سبزه عید بر سر سفره نوروز می‌ گذارند.

منابع پروتئین های غیر گوشتی

همچنین از جوانه چند روزه گندم برای ساخت و پخت سمنو استفاده می‌ شود. در صورتی که جوانه گندم چند روزه خشک شود و در دمای مخصوص تفت داده شود نشاسته موجود در آن تحت تأثیر آنزیم‌ های موجود در جوانه گندم به قند تبدیل می‌ شود که به آن مالت می‌گویند و در صنایع آبجو سازی و ماءالشعیر سازی استفاده می‌ شود.

برای پر کردن صورت نیز میتوان از جوانه گندم استفاده کرد که به دلیل داشتن ویتامین E و گروه ویتامین های B تاثیر زیادی در آب رسانی و افزایش آب میان بافتی صورت دارد.

در مصر باستان از جوانه گندم جهت تست بارداری استفاده میشد، به این طریق که ادرار زنان را در مخلوطی از جوانه گندم و دانه جو، خرما و ماسه میریختند و اگر جوانه میزد نشان از بارداری زنان بود.

اگر فقط دانه جو سبز میشد جنین پسر بود و اگر دانه گندم جوانه میزد و سبز میشد جنین دختر بود.

راه حل از بین بردن میکروب های دست

مواد لازم

1- دو عدد هویج در برش و اندازه های کوچک نازک

2- یک عدد پرتقال

3- یک عدد لیمو

4- مقداری نمک

5- مقداری زیره سبز

6- دو عدد سیر

7- مقداری برگ تازه آویشن

8- نصف فنجان روغن زیتون

9- یک قاشق چایخوری سرکه

10- مقداری فلفل قرمز و سیاه

11- یک قاشق غذاخوری شکر

12- یک عدد آووکادو

13- دو فنجان که ترکیبی از جوانه ها باشد به دلخواه هر جوانه ای که دوست دارید مثل : جوانه گندم, جوانه ماش و…

14- مقداری خامه (کرم تازه)

15- دو قاشق چایخوری دانه آفتابگردان

16- دو قاشق چایخوری دانه کنجد

17- مقداری آب برای پختن هویج

طرز تهیه

1- آب را در ظرفی جوشانده و سپس کمی نمک به آن اضافه کرده و بعد از آن هویج ها را درون آن بریزید تا کاملا پخته شود، 10 دقیقه زمان بدهید که هویج پخته شود سپس به یک ظرف دیگر منتقل کنید.

فشار خون چیست؟

2- نصف آب لیمو و پرتقال و ترکیب زیره سبز، سیر، آویشن، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون، سرکه، فلفل قرمزو سیاه را در مخلوط کن ریخته و مخلوط کنید و بعد صاف کنید. بعد این مواد را بر روی هویجی که در مرحله اول کنار گذاشتیم بریزید و 20 دقیقه زمان بدهید تا این مواد به خورد هویج برود.

3- در عین حال، آب باقیمانده از مرکبات را در ظرف کوچکی فشار دهید. آب پرتقال باقی مانده تازه، آب لیمو، 6 قاشق غذاخوری روغن زیتون و شکر را اضافه کنید. و ترکیب را با نمک و فلفل طعم دهید و با هم مخلوط کنید.

4- هویج و آووکادو را بر روی ظرفی بریزید. سبزیجات(جوانه ها) را بالای هویج و آووکادو بریزید و یک قاشق غذاخوری خامه (کرم تازه) را به سالاد اضافه کنید. دانه های آفتابگردان و دانه کنجد را بر روی سالاد بپاشید.

“سالاد ما آماده است با دل خوش نووش جان کنید”

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید