AD

یادداشت نویسنده: دوست دارم امروز غذایی با برش های مرکبات با دانه های آفتابگردان و کنجد در برابرهویج و آووکادو را که یک ترکیب بافتی خوبی هست را بهتون بگم و شما را به یک گاز از این این سالاد دعوت کنم.

مواد لازم

1- دو عدد هویج در برش واندازه های کوچک نازک

2- یک عدد پرتقال

3- یک عدد لیمو

4- مقداری نمک

5- مقداری زیره سبز

6- دو عدد سیر

7- مقداری برگ تازه آویشن

Advertisement

8- نصف فنجان روغن زیتون

9- یک قاشق چایخوری سرکه

10- مقداری فلفل قرمز و سیاه

11- یک قاشق غذاخوری شکر

12- یک عدد آووکادو

13- دو فنجان که ترکیبی از جوانه ها باشد به دلخواه هر جوانه ای که دوست دارید مثل : جوانه گندم , جوانه ماش و…

14- مقداری خامه (کرم تازه)

15- دو قاشق چایخوری دانه آفتابگردان

16- دو قاشق چایخوری دانه کنجد

17- مقداری آب برای پختن هویج

طرز تهیه

1- آب را در یک دیگی جوشانده و سپس کمی نمک به آن اضافه کرده و بعد از آن هویج ها را در درون دیگ بریزید تا کاملا پخته شود، 10 دقیقه زمان بدهید که هویج پخته شود سپس به یک ظرف دیگر منتقل کنید.

2- نصف آب لیمو و پرتقال و ترکیب زیره سبز، سیر، آویشن، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون، سرکه، فلفل قرمزو سیاه را در مخلوط کن ریخته و مخلوط کنید و بعد صاف کنید. بعد این مواد را بر روی هویجی که در مرحله اول کنار گذاشتیم بریزید و 20 دقیقه زمان بدهید تا این مواد به خورد هویج برود.

بیشتر بدانید  سالاد زیبایی پوست

3- در عین حال، آب باقیمانده از مرکبات را به یک کاسه کوچک فشار دهید. آب پرتقال باقی مانده تازه، آب لیمو، 6 قاشق غذاخوری روغن زیتون و شکر را اضافه کنید. و ترکیب را با نمک و فلفل طعم دهید و با هم مخلوط کنید.

4- هویج و آووکادو را بر روی ظرفی بریزید. سبزیجات (جوانه ها) را بالای هویج و آووکادو بریزید و یک قاشق غذاخوری خامه (کرم تازه) را به سالاد اضافه کنید. دانه های آفتابگردان و دانه کنجد را بر روی سالاد بپاشید.

“سالاد ما آماده است با دل خوش نووش جان کنید”

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید