AD

یادداشت نویسنده: هضم مناسب، جذب و استفاده از مواد مغذی برای تغذیه سلول ها، بافت ها و اندام ها بسیار مهم است. برخی از گیاهانی که به بهبود هضم کمک می کنند، هضم گوارشی هستند. گیاهان به انواع مختلف تلغ، تند و ترش تقسیم میشوند. این مزه ها باعث افزایش اشتها و کمک به هضم می شود. این عمل را می توان از طریق حس چشایی و یک عمل رفلاکس در مغز به دست آورد. اگر این گیاهان به صورت کپسول باشند و نتوانند طعم دهند، خواص گوارشی آنها از بین میرود.

برخی از گیاهان دیگر که گیاهان هضم را پشتیبانی می کنند، sialogogue ماده ای که جریان بزاق را تحریک می کند، می باشد.

همانطور که هضم در دهان شروع می شود. بزاق، کربوهیدرات های بزرگ را به واحدهای کوچک تر تجزیه می کند و سپس می تواند در سایر قسمت های گوارشی پردازش کند. با عجله غذا خوردن می تواند هضم مناسب را مختل کند، زیرا هیچ وقت بزاق به طور کامل با غذا مخلوط نخواهد شد.

بازیگران «برکینگ بد» همه را سر کار گذاشتند/ ماجرای «خرهای خندان»!

1- فلفل کاین

فلفل کاین(فلفل تند قرمز) sialogogue است که جریان بزاق را تحریک می کند. همچنین ترشح مایعات گوارشی توسط معده را افزایش می دهد. فلفل کاین همچنین برای گردش خون، قلب، سیستم تنفسی، ریه ها و روده بزرگ مفید است. و می تواند جایگزین خوبی برای فلفل سیاه باشد.

اما به یاد داشته باشید که بسیار گرم است، بنابراین مقدار استفاده را کمتر کرده و زمان استفاده از فلفل پودری مراقب باشید، چون باعث عطسه شده و ممکن است به چشمانتان وارد شود که در این صورت حتما چشمانتان را بلافاصله با آب سرد بشویید.

2- زنجبیل

زنجبیل، مانند فلفل کاین، یک عامل خوب برای هضم غذا است و ترشح بزاق معده را ترویج می دهد. زنجبیل دارای مزایای متعددی برای دستگاه گوارش است، از جمله تونینگ عضلات روده، بهبود جریان صفراوی، کمک به هضم چربی ها، کاهش خطر ابتلا به التهاب روده و کاهش سوزش معده، زنجبیل همچنین التهاب معده را کاهش می دهد، گردش خون را تحریک کرده و تب را نیز کاهش می دهد. چای ریشه زنجبیل باعث از بین بردن دردشدید گلو و کشتن ویروس ها می شود.

قند میوه ها و تاثیر آن بر سلامتی

برای تهیه چای زنجبیل، یک فنجان آب جوش و مقداری از ریشه تازه را اضافه کنید و بعد از 5 دقیقه میتوانید بخورید.

برای افرادی که به هنگام مسافرت و در طول مسیر دچار سردرد و حالت تهوع میشوند، نوشیدن چای زنجبیل 30 دقیقه قبل از مسافرت توصیه میشود. 

3- زرشک

زرشک یکی از بهترین داروها برای اصلاح عملکرد کبد و ترویج جریان صفرا است، از این ماده برای تقویت و پاکسازی، به ویژه در افراد ضعیف یا ناتوان استفاده می شود. اغلب توصیه می شود در زمان التهاب کیسه صفرا از زرشک استفاده شود. اما باید در همگام بارداری اجتناب کرد.

برای مصرف زرشک ، مقدار کمی از آن را با یک فنجان آب سرد به جوش بیاورید. و بعد از 15-10 دقیقه میتوانید میل کنید. سعی کنید سه بار در روز بنوشید.

4- ژانسیان(گل سپاسی یا کوشاد)

کوشاد یکی از قویترین تلخ های گوارشی است. و باعث تحریک اشتها و هضم از طریق تحریک گوارشی می شود. کوشاد با تولید بزاق، ناراحتی صفرا را کمتر می کند. همچنین تخلیه معده را تسریع می کند و برای نفخ شکم نیز بسیار مفید است.

برندگان «بفتا» معرفی شدند/ درخشش آنتونی هاپکینز و فرانسیس مک‌دورمند

مقداری از ریشه کوشاد را با یک فنجان آب قرار دهید و برای مدت پنج دقیقه بجوشانید. و در حدود 30-15 دقیقه قبل از غذا بخورید.

5- ریشه قاصدک

ریشه قاصدک یک طعم تلخ ملایمی دارد، به ویژه آنکه در بهار جمع آوری شده است.

قاصدک به عدم ورم بدن و درد قاعدگی بسیاری از زنان در سندرم پیش از قاعدگی کمک می‌کند. برای جلوگیری از عفونت قارچی واژن در حد کهیر، چند مشت برگ خشک شده به آب حمام اضافه کنید.

مقدار کمی از ریشه را به یک فنجان آب اضافه کنید و آن را به جوش آورده و به مدت 15-10 دقیقه بجوشانید. و سه بار در روز بنوشید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید