نقش کاکائو در سلامت قلب و کاهش استرس
AD
  • چای سبز ، کاکائو و بسیاری از میوه ها حاوی مقادیر زیادی فلاوانول هستند که عملکرد رگ های خونی را بهبود بخشیده و فشار خون را پایین می آورند.
  • در اولین مطالعه در این مورد، محققان دریافتند که نوشیدن کاکائو ممکن است از رگهای خونی مردان در برابر اثرات مضر استرس روانی محافظت کند.
  • این یافته می تواند توضیح دهد که چرا رژیم های غذایی غنی از میوه و سبزیجات بیماری های قلبی عروقی و خطر مرگ و میر را کاهش می دهند.

وقایع استرس زا – مانند امتحان، ارائه سخنرانی، یا شرکت در یک مصاحبه شغلی – به طور موقت ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و عروق را گشاد می کند.

این یک مکانیزم طبیعی از پاسخ ‘جنگ یا گریز’ بدن است، اما پوشش رگ های خونی، که به عنوان اندوتلیوم شناخته می شود، پس از این نوع استرس تا 90 دقیقه طول می کشد تا بهبود یابد.

ایمنی بدن در مقابل کرونا سال‌ها باقی می‌ماند

این کمک می کند تا توضیح دهیم که چرا استرس به طور موقت خطر وقوع حمله حاد قلبی عروقی مانند سکته را افزایش می دهد.

از طرف دیگر، متخصصان می دانند که داشتن یک رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، حملات قلبی و مرگ و میر قلبی عروقی را در فرد کاهش می دهد.

از جمله عناصر مغذی سالم موجود در میوه ها و سبزیجات می توان به ترکیبات پلی فنولیک معروف به فلاوانول اشاره کرد. که در طولانی مدت، اینها عملکرد اندوتلیال را بهبود می بخشند و فشار خون را پایین می آورند.

دانشمندان دانشگاه بیرمنگام انگلستان اولین تحقیق را برای بررسی این سوال انجام داده اند.

تحقیقات آنها نشان می دهد که نوشیدن کاکائو، سرشار از فلاوانول، در ساعات قبل از یک رویداد استرس زا می تواند جریان خون را در طول تجربه بهبود بخشد و به بازیابی عملکرد اندوتلیال در مردان زیر 45 سال کمک کند.

تاثیر الکل بر روی موهای سر

حقایقی در مورد شکلات

  • مصرف شکلات بدلیل چربی و قند بالایی که دارد در دراز مدت باعث بیماری هایی مانند دیابت، بیماری عروق کرونر قلب و فشار خون بالا می شود.
  • اعتقاد بر این است که شکلات حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است.
  • برخی مطالعات نشان داده اند که شکلات می تواند سطح کلسترول را کاهش داده و از کاهش حافظه جلوگیری کند.
  • شکلات حاوی مقدار زیادی کالری است.
  • افرادی که بدنبال کاهش یا حفظ وزن هستند باید فقط در حد متوسط ​​شکلات بخورند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید