AD

یادداشت نویسنده: بسیاری از مردم هر چند وقت یکبار موهای خود را رنگ می کنند، تا یک چهره جدید داشته باشند، و یا مو های سفید خود را بپوشانند. متاسفانه، اکثر رنگ موهای تجاری فوق العاده سمی هستند و ممکن است آسیب های ماندگاری را به موهای شما وارد کنند.

اگر شما به دنبال یک جایگزین طبیعی برای رنگ های شیمیایی هستید، در اینجا یکی از این موارد را به شما معرفی می کنیم که احتمالا در آشپز خانه شما وجود دارد – قهوه .

قهوه برای تیره کردن موهای سفید و درخشنده کردن مو های سیاه شما مفید است.

رنگ های صنعتی از بیش از 5،000 ماده شیمیایی مختلف برای انجام کار خود استفاده می کنند، که بسیاری از آنها سرطان زا شناخته شده اند. از سوی دیگر، قهوه یک ماده طبیعی و غنی از رنگ می باشد، که به رشد مو کمک می کند. دلیل این امر احتمالا مربوط به وجود کافئین است که هنگام ماساژ در پوست سر نفوذ کرده، و موجب تحریک جریان خون می شود و فولیکول های مو به سرعت رشد می کنند.

قهوه برای افرادی که به دنبال تغییرات کوتاه مدت، و یا کسانی که داشتن موهای سالم را به عنوان هدف اصلی خود می خواهند، مناسب است. ما قصد داریم چند راه مختلف که شما می توانید از قهوه استفاده کنید تا بهترین مو ها را داشته باشید معرفی کنیم.

بهترین غذاهای رشد مو

رنگ کردن

یک بطری قهوه غلیظ درست کنید، ترجیحا اسپرسو، و آنرا خنک کنید. موها را با شامپو به صورت طبیعی و کامل شستشو دهید. سپس مقداری از قهوه خنک شده را روی موهای تمیز خود ریخته و ماساژ دهید، از بالا به پائین این کار را ادامه دهید. آنقدر که بطری به پایان برسد.

قهوه را حداقل 20 دقیقه بگذارید روی مو هایتان بماند و بعد دوش گرفته و آن را بشوئید. برای دفع قهوه اضافی روی مو ها آن را آب سرد شستشو دهید. اگر اولین بار استفاده کردید و به اندازه کافی تیره نشد، می توانید این فرآیند را دو بار در هفته تکرار کنید تا لایه رنگ کامل شده و مو ها تیره تر شود.

لمس کردن

از آنجایی که رنگ قهوه شیمیایی نیست در نتیجه ممکن است بعد از چند بار شستشو پاک شود، و شما بخواهید رنگ موی خود را به طور منظم حفظ کنید. برای انجام این کار،یک بطری اسپری را با قهوه سیاه و غلیظ پر کنید،و یک بار در هفته، موهایتان با قهوه اسپری کنید و بعد با شامپو بشویید. اجازه دهید که بمدت 10 تا 20 دقیقه قبل از شستشو بر روی سرتان باقی بماند.

اسید فولیک یا فولات کدام بهتر است؟

رشد و سلامت

اگر می خواهید از قهوه به طور موقت برای سلامتی موها و تحریک رشد استفاده کنید، یک محصول خانگی از ترکیب دو بخش نرم کننده دلخواه تان با یک بخش قهوه اسپرسو را به طور کامل مخلوط کنید. بعد از هر بار شامپو از این محصول استفاده نماید. 15 تا 20 دقیقه بعد آبکشی نمایید.

درباره رنگ خاکستری

معمولا رنگ آمیزی موهای خاکستری دشوارتر است. از یک سنی، فولیکول ها، در ریشه مو چربی(سبوم) کمتری تولید می کنند، و موها درخشندگی خود را از دست می دهند. قهوه، چون فولیکول ها را تحریک می کند سلامت مو را بهبود می بخشد.

اگر شما در حال تلاش برای پوشاندن مو های خاکستری خود هستید بهتر است قهوه را بر روی مو دو بار بگذارید تا زمان کافی برای مرطوب شدن و نفوذ به ریشه فراهم شود. به یاد داشته باشید که رنگ قهوه دائمی نیست.

نکاتی برای نتایج بهتر

  • ما توصیه می کنیم از قهوه ارگانیک استفاده کنید. قهوه معمولی احتمالا دارای آفت کش های باقی مانده است.
  • قبل از مخلوط کردن آن با یک محصول نرم کننده یا قرار دادن آن در یک بطری اسپری، قهوه را کاملا خنک کنید. قهوه داغ می تواند بر روی مواد شیمیایی نرم کننده و مواد شیمیایی پلاستیک تاثیر بگذارد.
معجزه آب لیمو در 7 روز

سرکه سیب می تواند باعث شود رنگ قهوه بیشتر بر روی موهای شما نفوذ کند. آن را با آب رقیق کنید و سرتان را با آن بشوید ، چند بار آب کشی نمایید تا بوی سرکه حذف شود. این روند می تواند عمر رنگ شما را طولانی تر کند.

هشدار

قهوه رنگ دائمی نیست و زمانی که موهای شما خیس می شود یا عرق می کنید. ممکن است لباس ها، مبلمان و بالش ها را لک دار کنید. بهتر است قبل از اینکه دراز بکشید حوله را روی بالش خود بگذارید تا از وسایلتان محافظت کند.

همچنین توجه داشته باشید که قهوه برای هر رنگ مویی مناسب نیست. اگر موهای شما به طور طبیعی بلوند است، قهوه ممکن است به اندازه کافی نتواند آن را پوشش دهد. و اگر موهای شما در حال حاضر تیره می باشد، ممکن است استفاده از قهوه هیچ تفاوتی ایجاد نکند.

قهوه بیشتر برای رنگ موی قهوه ای روشن، اگر بخواهیم آن تیره تر کنیم مناسب می باشد. همچنین می تواند برای رنگ موی های خاکستری و پوشاندن آنها مناسب باشد.

قهوه یک محصول طبیعی و انتخابی عالی برای کسانی است که می خواهند موهایی سالم و درخشان داشته باشند می باشد.

نور خورشید،UV و سرطان

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید