AD

یادداشت نویسنده: خانم جیمیمس، در سال 1889 در میسوری پنکیک را اختراع کرد، آشپزی او از ابتدا بسیار ساده بود. این دستور پخت از آن زمان تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. البته هر کسی با سلیقه و شیوه پخت خودش تغییراتی در آن داده است. ولی به طور سنتی، پنکیک ها از مواد اولیه غنی و دلپذیری مانند تخم مرغ و شیر تهیه میشود. که مصرف آن برای وعده صبحانه می باشد. اینهم از ساده ترین دستورالعمل های تهیه پنکیک، که فقط چند دقیقه طول می کشد تا ببینید و بپزید و نوش جان کنید.

مواد اولیه

  • دو عدد تخم مرغ با یک عدد زرده تخم مرغ
  • شیر
  • آرد ساده 100 گرم
  • 1 قاشق غذاخوری کره ذوب شده
  • مقدار کمی نمک

طرز تهیه پنکیک پایه

1- نیمی از آرد را در یک کاسه بریزید و وسط آن را با انگشت خالی کرده و تخم مرغ را به آن اضافه کنید وکاملا هم بزنید، به آرامی بقیه آرد و نمک را نیز اضافه کنید و بعد از آن شیر را نیز مرحله به مرحله اضافه کنید ( برای جلوگیری از گلوله شدن آرد در شیر و تخم مرغ) تا مخلوط یک دستی ایجاد شود. بقیه شیر و کره ذوب شده را به ترکیب اضافه کنید.

طرز تهیه دسر انجیر کاراملی و کرم موز

2- ماهی تابه را بر روی شعله گاز گرم میکنیم، کمی کره در آن ریخته و سپس خمیر آماده شده را با ملاقه داخل ماهی تابه می ریزیم. بلافاصله شروع به طبخ می کند حباب هایی بر روی پنکیک ما آشکار می شود.

3- هنگامی که پشت پنکیک قهوه ای شد، لبه های آن شروع به بلند شدن می کنند، ظرف را تکان دهید تا مطمئن شوید که پنکیک شل است یا نه، اگر قسمت از آن نپخته باشد به دیواره های ظرف پخش میشود .

4- پنکیک بعد از پخته شدن در درون ظرف آزادانه حرکت می کند، پس آماده چرخاندن بوده و میتوان یه طرف دیگر آنرا طبخ کرد. فقط چند ثانیه زمان لازم دارد تا طرف دیگر کاملا قهوای شده و آماده برای خوردن شود.

– حتما درست کرده و میل کنید بسیار خوشمزه است.

منبع : یاهو


نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید