افزایش سطح انرژی بدون نوشابه انرژی زا
AD

یادداشت نویسنده: یکی از بدترین شیوه ها برای افزایش سطح انرژی، خوردن نوشیدنی های انرژی زا است که مملو از کافئین و قند بوده و دارای خطرات زیادی برای سلامتی می باشد. لازم نیست برای افزایش سطح انرژی مصرف قند یا کافئین را بالا ببرید، می توان با خوردن غذاهای سالم نیز سطح انرژی را افزایش داد.

تغذیه مناسب می تواند برای افزایش سطح انرژی در بدن شگفتی آفرین باشد. از جمله این تغذیه ها مواردی است که با هم میخوانیم.

1- تخم مرغ

تخم مرغ یک غذای فوق العاده است که با ویتامین ها و مواد معدنی ترکیب می شود تا انرژی و ایمنی بدن افزایش یابد. هر یک عدد تخم مرغ 6.5 گرم پروتئین دارد.

دانشمندان سال های متمادی معتقد بودند که مصرف روزانه تخم مرغ مضر است و به دلیل افزایش سطح کلسترول و بیماری قلبی مناسب نیست. اما مطالعات اخیر این ادعاها را رد کرده و به این نتیجه رسیده اند که تخم مرغ در حال حاضر بخش مهمی از رژیم غذایی روزمره باشد.

مانیکور و پدیکور ناخن

اگر سبک زندگی فعالی دارید و در محل کار یا منزل بسیار فعالیت می کنید، خوردن پروتئین با کیفیت بالا از طریق تخم مرغ باعث افزایش قدرت و انرژی شما میشود.

مهمتر از همه، با خوردن تخم مرغ به مدت طولانی احساس گرسنگی نمی کنید، زیرا این امر موجب افزایش میزان انسولین قند خون شما می شود.

تخم مرغ حاوی ویتامین B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B6 (اسید فولیک) و B12 هستند، این گروه از ویتامین های B برای افرادی که از خستگی مزمن رنج می برند عالی است. و باعث می شود که زندگی پر انرژی داشته باشید.

2- گردو

این میان وعده بسیار خوشمزه بوده و یک راه عالی برای داشتن انرژی می باشد. همچنین برای کارکرد مغز مناسب بوده و با مواد مغذی دیگر راه مناسبی برای دستیابی به انرژی است.

گردو بیشترین میزان امگا 3 را دارد که باعث تقویت انرژی فوق العاده می شود. و حاوی مواد مغذی، مواد معدنی، ویتامین ها، و آنتی اکسیدان ها می باشد.

شستشوی ظروف سوخته

گردو غنی از اسیدهای چرب اشباع شده مانند اسید اولئیک است، ترکیباتی که به کاهش پلاک در شریان ها کمک می کنند.

گردو باعث افزایش انرژی میشود، بنابراین مصرف تعداد انگشت شماری گردو در غلات، یا با ماست انرژی شما را برای دوره های طولانی افزایش می دهد.

این انرژی نه تنها عالی است، بلکه مطالعات نشان داده است که می تواند از سرطان های خاص، فشار خون بالا و سکته مغزی محافظت کند.

3- اسفناج

اسفناج یک نیروگاه تغذیه ای است، دارای توانایی قابل توجهی برای بازگرداندن انرژی و افزایش نیروی انسانی است، زیرا غنی از آهن است، همانطور که می دانیم آهن نقش مهمی در تولید انرژی و سنتز DNA دارد.

اسفناج را میتوانید به صورت خام یا پخته مصرف نمایید، در هر صورت اسفناج به دلیل دارا بودن آب زیاد انرژی لازم برای بدن را فراهم می آورد.

نتیجه

هنگامی که در حال تلاش برای حفظ سطح انرژی خود هستید، به یاد داشته باشید که به درستی وقت خود را صرف غذا خوردن کنید.

نوشابه مضر و کاربردهای مفید آن

هرگز خوردن غذا را از دست ندهید زیرا اگر برای 6-5 ساعت غذا نخورید، سوخت بدن تمام می شود و هنگامی که گرسنگی شروع شود، میزان انرژی شما سریعا کاهش می یابد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید