AD

یادداشت نویسنده : از دست دادن وزن بدن آسان نیست. بدن ما ازچربی ها در دوره رژیم غذایی محافظت میکند و ما باید دنبال مواد غذایی باشیم که کاهنده چربی باشد. خوشبختانه، با استفاده از چند نوع میوه میتوان برای شروع حرکت و کاهش وزن خود در راه سالم قدم برداشت این میوه ها باید حاوی آنتوسیانین آنتی اکسیدانی( شامل تعدادی از مولکول‌ از جمله ویتامین E، بتاکاروتن و اسید فولیک) باشند. در مطالعات متعددی استفاده از این میوه ها برای افزایش اثرات رژیم غذایی برای کاهش وزن نشان داده شده است. در اینجا 7 میوه مهم برای اضافه کردن به برنامه غذایی روزانه به شما معرفی میکنیم.

1- گیلاس

گیلاسی که زمان وزن کم کردن می خورید یک میوه خارق العاده است .طی تحقیقی که در دانشگاه میشیگان در یک دوره 12 هفته ای بر روی موش ها انجام شد معلوم گردید موش هایی که از گیلاس تغذیه کرده اند ، چربی شکم آنها 9 درصد بیشتر نسبت به موش هایی که در رژیم غذایی خود گیلاس نداشتند، کاهش یافته است ، گیلاس واقعا باعث شد که چربی حیوانات شروع به از بین رفتن کند.

گیلاس با سلامت قلب و کاهش التهاب ارتباط دارد و باعث می شود که یک انتخاب عالی برای مواقع رژیم غذایی باشد.

2- انواع توت ها

با توجه به اینکه توت انواع مختلفی دارد، شما با انتخاب انواع توت از طم آنها خسته نخواهید شد. میوه های این دسته پر از پلی فنل های سالم هستند که نه تنها به کاهش وزن کمک می کنند، بلکه باعث جلوگیری از رشد چربی ها میشوند. یک مطالعه از دانشگاه زنان تگزاس نشان داد که موش هایی که 3 بار در روز از انواع توت استفاده می کنند 73 درصد سلول های چربی مورد انتظار را کاهش می دهند.

فعالیت هایی که زمان کاهش وزن نباید انجام داد

توت ها با طعم فوق العاده ای که دارند می توان به بلغور گندم، جو دوسر، ماست یا سالاد اضافه و یا حتی بصورت خشک یا پودر استفاده نمود. با استفاده از این گزینه ها سعی کنید در هر وعده غذایی با یک توت آشنا شوید.

3- هندوانه

ممکن است بعضی از افراد از خوردن هندوانه اجتناب کنند با این فرض که بیشتر حاوی شکر و آب است. اما این میوه کاملا سالم است. طبق گفته دانشگاه کنتاکی، خوردن هندوانه ممکن است تجمع چربی شما را کاهش دهد.

آب هندوانه به کاهش درد عضلانی پس از تمرین کمک شایانی میکند. پیشنهاد میشود در تابستان با توجه به دسترسی آسان به این میوه حتما میل نمایید.

4- گریپ فروت

این صبحانه عالی برای کاهش چربی شکم و کاهش سطح کلسترول در بدن عالیست است. شرکت کنندگان در یک مطالعه شش هفته ای که گریپ فروت را با هر وعده غذا میخوردند، به طور متوسط یک و نیم کیلو وزن کم کردند. محققان بر این باورند که دلیلش این است که ترکیبی از فیتوکمیکال (مواد موثر گیاهی) و ویتامین C در این میوه مرکب وجود دارد.

غذاهای تخمیری ایمنی- بهبودی-کاهش وزن

گریپ فروت برای خوردن یک میوه سرگرم کننده است و از خوردن آن نگران نباشید، شما میتوانید این میوه را با سالاد یا سبزیجات میل نمایید.

5- سیب

سیب به طور کلی یک منبع عالی از فیبر محلول است که در معده شما به ژل تبدیل می شود و به افزایش طول عمر شما کمک بیشتری میکند. مرکز پزشکی باپتیست گزارش می دهد هر بار که شما 10 گرم فیبر محلول را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید، چربی شکم در طی یک دوره پنج ساله 3.7٪ کاهش می یابد.

این بدان معنی است که سیب ها می توانند باعث کاهش وزن شما با کاهش میل به غذا در شما شوند . سیب های قرمز-صورتی دارای بیشترین آنتی اکسیدان های فلاونوئید را دارا هستند.

6- شلیل، هلو و آلو

این خانواده میوه (میوه های سنگی) برای جلوگیری از سندرم متابولیک شناخته شده است، که به سادگی نام یک گروه از عوامل خطرناک مرتبط با بیماری های مرتبط با چاقی است. دیابت نوع اول اختلال متابولیک است و چربی شکم یک عامل خطرناک جدی برای آن است.

میوه های سنگی دارای ترکیبات فنلی بالا هستند که نقش مهمی در رفتار ژنهای چربی دارند. آنها همچنین دارای قند پایین تری نسبت به بسیاری از میوه های دیگر هستند و که آنها را برای افراد رژیمی ایده آل می کند.

تفاوت برنج سفید، برنج قهوه ای و کویینا، کدام سالم تر است؟

7- گلابی

با وجود داشتن طعم شیرین، گلابی ها عمدتا حاوی آب و فیبر هستند، فیبر همچنین باعث هضم و دفع سالم در شما میشود. 100 گرم از گلابی 56 کالری دارد.

ویتامین C و ویتامین A در گلابی ها با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و التهاب را کاهش می دهند. این به شما کمک می کند جوان تر بمانید و به طور کلی احساس جوانی بکنید. فقط از گلابی های تازه مصرف نمایید ، زیرا گلابی های کنسرو شده در شربت های شیرین بسته بندی می شوند.

8- آلبالو

هنگامی که شما در رژیم غذایی هستید، میوه باید منبع اصلی قند مصرفی شما باشد و این چیزی است که بدن برای سوخت و ساز نیاز دارد. اما شکر های تصفیه شده در بسیاری از غذاهای فرآوری شده بیش از حد مضر است. شما نباید نگران قند موجود در میوه باشید، در زمان خوردن میوه آب و فیبر موجود در آنها به آزاد شدن قند در جریان خون کمک میکند.

*هدف از خوردن حداقل یکی از این میوه ها با هر وعده غذایی برای تقویت نتایج کاهش وزن شما و لذت بردن از طعم شیرین آنها که هدیه ای از طبیعت است می باشد*

منبع : میوه چربی سوز

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید