AD

یادداشت نویسنده: در حال حاضر ما آب لیمو را بعنوان یک طعم دهنده گهگاهی استفاده می کنیم! ولی آب لیمو به عنوان یک عامل کاهنده وزن تا پیشگیری از سرطان توصیه شده است.

نکته

از بهترین نکته های نوشیدن آب لیمو این است که شما به دلخواه با دستور غذایی خود می توانید آن را مصرف کنید. یا حتی با مواد افزودنی مانند نعناع، عسل یا میوه های دیگر آن را مخلوط کنید. آب لیمو را می توان به دلخواه گرم یا سرد مصرف کرد.

بسیاری از کارشناسان تغذیه مقدار ایده آل برای نوشیدن آب لیمو را در حداقل نصف یک لیموی تازه می داننذ. پوست لیمو نیزحاوی پلی فنول هایی است که ترکیبات آنتی اکسیدانی دارند و می توانند به کاهش وزن کمک کنند. اضافه کردن تکه های لیمو به آب گرم کمک می کند تا پلی فنول بیشتری نسبت به آب سرد بگیرد.

با هم مزایای مصرف روزانه آب لیمو در 7 روز را میخوانیم.

1- تازه کردن نفس

بوی مرکبات باعث خوشبو شدن دهان میشود. مخصوصا صبح ها که نیاز به نفس وهیجان زیادی برای شروع یه روز خوب دارید. پس با استفاده از لیمو میتوانید این مشکل را حل کرد. نوشیدن آب لیمو پس از غذاهایی که شامل پیاز- سیر- ماهی یا پنیر آبی باشد. می تواند بوی دهان را پاک کند.

همه چیز در مورد چربی خون، کلسترول HDL ،LDL

زمانی که صبح ها از خواب بیدار میشوید دهان خشک و به دلیل رشد بیش از حد باکتری بوی بد می دهد. لیمو با تحریک وتولید بزاق میتواند باعث پاکسازی دهان شود.

2- جوان تر شدن پوست

هنگامی که هر روز آب لیمو می خورید از طریق آب رسانی از پوست خود مراقبت می کنید. پوست هیدراته صاف و کشیده تر به نظر می رسد و باعث کاهش خط و چین و چروک میشود. اضافه کردن لیمو به آبی که میخورید باعث افزایش مصرف ویتامین C می شود.

و یک ماده غذایی قدرتمند است که نقش مهمی در تولید کلاژن و الاستین، عناصر پوستی دارد که آن را قوی و انعطاف پذیر نگه می دارد.

برخی مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی با ویتامین C نیز چروک را کاهش می دهد، چیزی که همه آن را می خواهند.

3- دریافت ویتامین C بیشتر

ویتامین C آنتی اکسیدانی است که می تواند رادیکال های آزاد مضر را قبل از آسیب سلولی خنثی کند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که میزان توصیه شده مصرف روزانه لیمو را دریافت میکنید.

چون بدن ما ویتامین C را از سایر مواد مغذی سنتز نمی کند باید این ویتامین را مستقیم از غذا دریافت کنیم. آب لیمو می تواند به شما در دستیابی به سطح توصیه شده 60 میلی گرم در روز کمک کند.

برندگان اسکار 2021 بهترین کارگردان کلویی ژائو، سرزمین آوارگان

4- عامل کاهش وزن

نوشیدن روزانه آب لیمو راه حل موفقیت آمیزی در کاهش وزن می باشد. اجازه دهید به آنتی اکسیدان های پلی فنول در لیمو اشاره کنیم که از عوامل کاهنده وزن می باشد.

براساس مطالعاتی که بر روی موش ها انجام گرفت، نشان داد که لیمو با وجود رژیم غذایی با چربی بالا باعث کاهش وزن در موش ها می شود و مقاومت به انسولین را نیز بهبود می دهد.

5- ثابت نگه داشتن خلق و خو

روغن لیمو عنصری رایج در آروماتراپی (رایحه درمانی) است. هنگامی که لیمو را می نوشید، حال خوب را به همراه مزایای پتاسیم موجود در میوه به دست می آورید.

پتاسیم در تنظیم فشار خون بسیار مهم است و فشار خون بالا عامل اصلی در تجربه استرس است. اگر آب لیمو را بخورید، اثرات تسکین دهنده بیشتری خواهید داشت.

6- جلوگیری از سنگ کلیه

اکثر سنگ های کلیه اساسا کلسیم هستند و شما می توانید خطر ابتلا به تشکیل آن را با اضافه کردن اسید سیتریک (آب لیمو) بیشتر در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

لیمو از دسته مرکبات است که حاوی مقدار زیادی اسید سیتریک است. در واقع، فقط ½ فنجان آب لیمو به عنوان داروهای تجویز شده برای سنگ کلیه است. سالم نگه داشتن و هیدراته کردن بخش مهمی از سلامت کلیه است،

همه چیزی که باید در مورد یخچال و کارکرد آن بدانید

بنابراین مصرف روزانه آب لیمو می تواند یک پیشگیری بسیار عالی برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه باشد.

7- جلو گیری از عفونت ادراری

عفونت های دستگاه ادراری یا مثانه بطور باورنکردنی دردناک است. درست همانند ضربه های چاقو عمل میکنند. یک راه به حداقل رساندن این عفونت ها این است که ادرار را قلیایی نگه دارید.

گرچه لیمو در اصل اسیدی است، اسید سیتریک آن بعد از هضم تبدیل به محصولات جانبی قلیایی میشود. مصرف روزانه آب لیمو به حفظ pH قلیایی در دستگاه ادراری کمک می کند. با این وجود pH آن در جریان خون تاثیر نمی گذارد.

نتیجه گیری

دلایل زیادی وجود دارد که مصرف روزانه آب لیمو را به یک عادت خوب خود تبدیل کنید و این کار را برای 7 روز امتحان کنید. آب لیمو با استفاده از هیدراتاسیون مناسب سلامتی خوب را برای شما به ارمغان می آورد.

ما شما را تشویق می کنیم خوردن آب لیمو را آزمایش کنید و ببینید که چقدر مصرف روزانه آن باعث بهتر شدن سلامتی شما می شود .بدن شما را سم زدایی میکند . ( IQ شما را افزایش می دهد.)

منبع : fitnessengage.com

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید