AD

یادداشت نویسنده: اگر شب ها هوس شیرینی می کنید، می تونید از یک خوراکی بسیار سودمند و هیجان انگیز استفاده کنید، که به شما انرژی بیشتری می دهد و همینطور فواید بیشتری از شیرینی های حاوی شکر برای شما خواهد داشت. در این مقاله، ما در مورد میوه خرما که غذایی رایج در بسیاری از مناطق گرمسیری جهان است صحبت می کنیم.


اگر شما هر روز سه بار از این میوه ی نرم و خوشمزه به مدت یک هفته بخورید، متوجه می شوید که تغییراتی در بدن شما رخ می دهد، این تغییرات ملموس بدین قرار است:


1- کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ

خرما باعث می شود که حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش شما بدرستی انجام گردد و تضمین می نمایید که ما روده ای سالم و بدون باکتری های مضر داشته باشیم.

و وقتی دستگاه گوارش بدرستی کار کند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ کاهش می یابد.

مطالعات انجام شده توسط گروه علوم غذایی نشان می دهد کسانی که بطور منظم خرما مصرف میکنند، از سلامت روده بزرگ برخوردار هستند،

کرونا؛ در ایران تعطیلی سراسری ۱۰ روزه اعلام شد

خرما رشد باکتری های خوب را افزایش میدهد و این یعنی مهار رشد سلول های سرطانی در روده بزرگ.

2- به شما انرژی سریع و طولانی مدت خواهد داد

خرما حاوی قندهای طبیعی، گلوکز، فروکتوز و ساکارز می باشد که وقتی به آن نیاز دارید انرژی سریعی به شما می دهد.

بر خلاف نوشیدنی های انرژی زا، خرما حاوی سایر اجزای سالم مانند فیبر، پتاسیم، منیزیم، ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که این سطح انرژی را حفظ میکنند.

3- باعث سلامت گوارشی شما خواهد شد

اگر میخواهید همه چیزدر سیستم گوارشی شما، به خوبی و با نظم حرکت کند، خرما تنها چیزی است که باید میل کنید. فقط یک عدد خرما، 12 گرم فیبر دارد که این 48 درصد از مصرف روزانه فیبر توصیه شده به شماست.

مقادیر و انواع فیبرهای مناسب می توانند از طریق جلوگیری از یبوست و ترویج حرکات منظم روده به سلامت گوارش شما کمک کند. فیبر خرما قطعا نوع مناسب برای انجام این کار است.

غذا خوردن به سبک ایتالیایی

در واقع، یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه بریتانیا نشان داده است افرادی که 7 خرما بصورت روزانه در مدت 21 روز مصرف کردند، بهبودی زیادی در دفع مدفوع و افزایش حرکات روده نسبت به آنهایی که خرما مصرف نکردند داشته اند.

4- باعث افزایش دقت شما میشود

خرما حاوی ویتامین B6 است که باعث بهبود عملکرد مغز و کمک به بدن با ترشح هورمون سروتونین (نوعی انتقال دهنده عصبی) و نوراپی نفرین(پیام رسان عصبی) میشود. سروتونین به نوبه خود خلق و خوی را تنظیم می کند و “نوراپی نفرین” به بدن شما کمک می کند تا با استرس مقابله کنید.

تحقیقات نشان داده اند که سطح پایین ویتامین B6 با افسردگی ارتباط دارد.

بنابراین خرما باعث کاهش استرس و بهبود خلق و خو می شود، همچنین خرما باعث افزایش یادگیری و حافظه می شود

5- درمان هموروئید (بواسیر)

هموروئید در عروق خونی شما ایجاد می شود و رکتوم (راست روده) را دچار التهاب و تورم میکند. که اغلب به دلیل یبوست ایجاد می شود. و این منجر به فشار در انتهای دستگاه گوارشی می شود.

سنگ کلیه اگزالات کلسیم چیست و راه جلوگیری از تشکیل مجدد آن؟

این حالت ، وحشتناک و اغلب بسیار دردناک است، که خوشبختانه می تواند درمان شود، حتی با تغییر در رژیم غذایی برای کاهش یبوست.

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که رژیم غذایی با فیبر زیاد داشته باشید که شامل خرما برای کمک به حرکت درست روده ها هم می شود تا هموروئید شما بهبود یابد.

6- درمان و بهبود سیستم قلب و عروق شما

به نظر می رسد پتاسیم موجود در خرما جادویی برای کاهش LDL (کلسترول بد) است که باعث انسداد در شریان ها شده که منجر به سکته مغزی و حتی حمله قلبی می شود. براساس مطالعات انجام گرفته مصرف بالای پتاسیم با خطر کمتر سکته مغزی و مرگ و میر ناشی از آن همراه است.

بنابراین، مصرف خرما- حتی یک دوره طولانی مدت – باعث سلامتی و خوشحالی شما میشود.

منبع :foodprevent

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید