AD

از دست دادن وزن، بزرگترین مشکلی است که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند، و این همان چیزی است که مردم برای دست یابی به آن ممکن است دچار اشتباهاتی شوند.کاهش وزن نیازمند گذشت زمان می باشد و هرکسی بتواند این پروسه را طی کند به نتایج درخشانی میرسد.اگر شما برای سلامتی یا برای تناسب اندام در حال کاهش وزن هستید، در اینجا به 7 مورد که به هنگام کاهش وزن نباید انجام دهید اشاره میکنیم.

1- گرسنگی

اگر شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که فکر کنید نخوردن غذا و گرسنگی، راه حل خوبی است. این راه ممکن است به شما کمک کند ابتدا چندین کیلو وزن کم کنید، اما به زودی به همان دوران قبل پرخوری برمیگردید.

2- حذف صبحانه

مهمترین وعده غذایی روز صبحانه است. صبحانه اولین وعده غذای روز است و باعث افزایش متابولیسم بدن در طول روز میشود.صبحانه جز وعده های غیر قابل حذف روزانه میباشد ، حتی یک تکه نان تست یا یک کاسه غلات برای شروع روز کافی می باشد.

طرز تهیه خوراکی های خانگی و خوشمزه

3- سم زدایی

رژیم های پاک کننده روز به روز محبوب تر می شوند، اما این روش، روش موثری برای کاهش وزن نیست و برای بدن شما هم لازم نیست ؛ آیا میدانستید که بدن شما می داند چگونه سم زدایی کرده و سموم بدن را بدون کمک محصول دیگر حذف کند؟

همه چیزهایی که از رژیم دریافت می کنید: از دست دادن آب بدن، گرسنگی و بی خوابی جزعوارض بالقوه جدی است.و شواهدی مبنی بر اینکه می گویند اینگونه کاهش وزن؛ بر روی سلامت قلب، فشار خون یا کلسترول موثر است ، وجود ندارد.

4- خواب کم

یکی از مهمترین مواردی که زمان کم کردن وزن نباید نادیده گرفت، خواب است. ارتباط مستقیمی بین خواب و وزن وجود دارد، و کسانی که تمایل دارند از تخت خواب بیرون بیایند، اشتهای بیشتری داشته و کالری بیشتری هم میسوزانند .

علاوه بر این، هنگامی که بیش از اندازه میخوابید، هورمون استرس شناخته شده ای به نام کورتیزول در بدن افزایش می یابد. کورتیزول با افزایش وزن همراه است. سعی کنید هر شب بدون وقفه 8-7 ساعت خواب راحتی داشته باشید.

میوه های چربی سوز

5- ورزش زیاد

همانطور که اکثر متخصصان می گویند، رژیم غذایی سالم و ورزش، دستور العمل بهتری برای کاهش وزن است. اگر بیش از حد ورزش کنید، باعث آسیب زدن به بدنتان می شوید. ورزش خوب است اما نه به هر شکل و حالتی.

انجمن قلب آمریکا ورزش را برای افراد مختلف 3روز در هفته به اندازه یک ساعت با ترکیب تمرینات قدرتی پیشنهاد داده است.

6- استفاده از دارو

فکر می کنید قرص به کاهش وزن شما کمک می کند ؟ اگر بیشتر در این مورد فکر کنیم به این نتیجه میرسیم که مواد مخدر ممکن است ما را لاغر نگه دارند، اما آنها می توانند باعث مرگ ما نیز شوند.

بسیاری از افراد به دنبال کاهش سریع وزن هستند، و میخواهند وزن خود را با مواد شیمیایی مضر که نتیجه تست آنها از نظر سازمان بهداشت جهانی تایید نشده، کم کنند، اما بهترین راه حل برای کاهش وزن ورزش مناسب و غذا خوردن سالم می باشد.

سرماخوردگی من خوب شده، پس چرا هنوز سرفه می کنم؟

7- عدم توجه به برچسب خوراکی ها

اگر شما در حال تلاش برای کم کردن وزن خود هستید، نمیتوانید به چیزی که می خورید دقت نکنید افراد به اندازه کافی برچسب های تغذیه ای را نمیخوانند، که بدانند چه چیزی وارد بدنشان میشود.

این نخواندن برچسب های روی غذاها ممکن است روزی برای شما مشکلات عدیده ای را بوجود بیاورد.

نتیجه گیری

از دست دادن وزن یک چالش است، اما هر کس مایل نیست سخت تلاش کند و به نتیجه برسد. از دست دادن وزن کار آسانی نیست، اما اگر این کار را از طریق کار سخت، فعالیت بدنی و رژیم غذایی سالم انجام دهید، درصد بیشتری وزن خود را از دست داده و پیش می روید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید