AD

سنت ها ممکن است در سراسر جهان متفاوت باشند، اما در بسیاری از فرهنگ ها، برخی مواد غذایی نشان دهنده خوش شانسی هستند و به عنوان نماد ثروت و زندگی طولانی بکار می روند. در اینجا نگاهی به برخی از غذاهایی که برای آنها شانس به ارمغان می آورند، میکینم.

رشته فرنگی

در ژاپن و چند کشور آسیایی دیگر، در نیمه شب سال نو، مردم رشته فرنگی گندم را می خورند، که نماد طول عمر و رفاه است. رشته فرنگی toshikoshi soba نامیده می شود، به معنی “از یک سال به سال دیگری”.

سبزی پخته شده

در بسیاری از نقاط جهان، سبزیجات سبز پخته شده به عنوان نماد خوش شانسی در نظر گرفته می شوند، چون در این کشورها این نوع سبزیجات را شبیه پول می دانند و به همین دلیل نماد ثروت اقتصادی هستند. در آلمان، کلم قارچی، غذای انتخابی است. در حالی که در دانمارک، گوجه فرنگی ترش با شکر و دارچین، جزانتخاب های اول مردم است.

ماهی

مردم چین غذای کامل خود را به صورت بخار شده می خورند، چون معتقدند نشان دهنده رفاه است. در لهستان و کشورهای اسکاندیناوی، شاه ماهی را انتخاب می کنند، زیرا مقادیر نقره ای آنها یکسال رفاه و راحتی به ارمغان می آورد. ایتالیایی ها کالی نمکی را در حالی که آلمانی ها کپور خشک کرده می خورند. آنها همچنین چند پولک ماهی را به کیف پول خود برای رفاه می اندازند.

انگور

در اسپانیا و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، ماهیگیران 12 حبه انگور درسال نو می خورند. در یک سنت قدیمی، هر یک از انگورها نماد یک ماه است و شانس آن ماه بستگی به طعم شیرین و ترش آن انگور دارد. بنابراین برای مثال، اگر انگور چهارم ترش باشد، آوریل ممکن است فقط کمی سخت باشد.

حبوبات

عدس ها با ظاهر دانه ای و شبیه به سکه ها، نماد پول هستند. در برزیل و آلمان مردم به عنوان اولین وعده غذایی سال نو عدس یا سوپ لوبیا را در نظر می گیرند. Hoppin John، یک دستور غذای نخود چشم بلبلی، یک سنت سال نو در بخش جنوبی ایالات متحده است و اعتقاد بر این است که شانس و رفاه را به ارمغان می آورد.

گوشت

اعتقاد بر این است که گوشت در بسیاری از کشورها، از جمله کوبا، اسپانیا، پرتغال، مجارستان و اتریش نماد به شکوفایی رسیدن است. اعتقاد مشترک این است که از زمانی که گوسفندها یا گاوها به دنبال مواد غذایی و چرا می روند، آنها باعث پیشرفت و به شکوفایی رسیدن هستند.

انار

رنگ قرمز میوه نشان دهنده قلب انسان است و این نشان دهنده زندگی و باروری در ترکیه است. یونانی ها انار را در دروازه خانه خود می بندند، زیرا آنها بر این باورند که بذر دانه ها نشان دهنده رونق و ثروت است. بنابراین بیشتر دانه ها، خوب است.

کیک و دونات

در بسیاری از کشورها، کیک های حلقه ای نشان دهنده موفقیت شگفت انگیز است. زیرا نماد یک “دایره کامل” است. در سوئد و نروژ سنتی است که بادام را در پودینگ برنج پنهان میکنند و فردی که آنرا پیدا کند ثروت بزرگی نصیبش می شود. ایتالیایی ها توپ های شیرینی پر از عسل میخورند در حالی که هلندی ها یکی دیگر از شیرینی های شیرین مانند ollie bollen را می خورند که از سیب، کشمش پر شده است.

میوه های گرد

قطعات میوه های گرد، مانند پرتقال، خوش شانسی می آورند، زیرا شکل آنها شبیه سکه ها است. در فیلیپین، اروپا و ایالات متحده، مردم 12 میوه دایره ای شکل را می گیرند، یکی برای هر ماه سال.

کیک ذرت

کیک ذرت، در تمام طول سال مورد توجه مردم جنوب ایلات متحده آمریکا است، و بخاطر رنگ طلایی آن نماد ثروت و خوش شانسی می باشد.

کلوچه بادامی

در یونان، کیک گرد که حاوی بادام است با یک سکه داخل آن پخته می شود. سکه درون کلوچه برای کسی است که شانس برای پیدا کردن آنرا داشته است.

سوپ تتوک گوک

کره ای ها سال نو را با تهیه تتوک گوک، سوپ ویژه ای با کیک برنج، گوشت و سبزیجات جشن می گیرند. Tteok سفید نشان دهنده خلوص، پاکیزگی و شروع تازه سال است.

سنگ کلیه اگزالات کلسیم چیست و راه جلوگیری از تشکیل مجدد آن؟

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید