AD

عسل و دارچین دو عنصری هستند که با هم یک طعم عالی می سازند، و می توانند به برخی از غذاها اضافه شده و طعم شگفت انگیزی به آنها بدهند. ما به شما می گوییم که ترکیب عسل و دارچین فقط خوشمزه نیست، بلکه ترکیب اینها مزایای شگفت انگیزی برای سلامتی دارد.

برای هزاران سال، مردم این دو ماده را برای درمان بیماری های مختلف استفاده کرده اند. در واقع طب سنتی چینی، دارچین را به عنوان راهی برای درمان بیماری یا عفونت مورد استفاده قرار داده است.

عسل

زنبورهای کارگر شهد را از گل های بسیار سالم جمع آوری کرده و در معده خود ذخیره میکنند، و آن را به کندو می برند. در کندو، زنبورعسل دیگری شهد و آنزیم های درون بدن آن را تجزیه می کند. سپس شهد هضم شده در بخش های لانه زنبوری قرار می گیرد. شهد هضم شده سپس به عسل خوشمزه و چسبنده تبدیل می شود که ما پس از جمع آوری، زنبورها را نیز با آنها جمع کرده و بال های آنها را با هم مخلوط می کنیم.

عسل حاوی مزایای بهداشتی زیر است:

1- کربوهیدرات ساده برای انرژی سریع

عسل کربوهیدرات های ساده ای را در فرم قندهای طبیعی مشتق شده از گیاهان فراهم کرده که به سرعت قابل هضم است و انرژی شما را بیشتر می کند.

سرماخوردگی من خوب شده، پس چرا هنوز سرفه می کنم؟

2- ترکیبات گیاهی پر از آنتی اکسیدان

با توجه به این واقعیت که زنبورها از شهد به شهد می رسند، به طور طبیعی بسیاری از آنتی اکسیدان های موجود در این گیاهان به شهد و در نهایت به عسل می رسند. آنتی اکسیدان ها در بدن به رادیکال های آزاد کمک میکنند تا با سلول های سرطانی مبارزه کنند.

3- خواص ضد میکروبی و ضد التهابی برای کمک به کاهش سرفه

با توجه به تحقیقات، آنتی اکسیدان ها به کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان و همچنین سلامت چشم نیز کمک میکنند.

عسل به مدت طولانی به عنوان درمان سرفه استفاده میشود و به همین علت عنصر اصلی بسیاری از قطره های سرفه است. پزشکان (و مادر بزرگ ها) پیشنهاد میدهند که عسل را با آب گرم و آب لیمو مخلوط کرده و برای درمان گلو درد یا سرفه استفاده کنید.

“همانطور که معلوم است، عسل در واقع می تواند تنها عنصر مورد نیاز به علت خواص ضد میکروبی و ضد التهابی آن باشد. در واقع یک مطالعه منتشر شده در مجله خانواده Practice دریافت که عسل سیاه باعث کاهش سرفه و خواب در کودکان و در نتیجه والدین آنها می شود.

حسن فتحی پس از شهرزاد سراغ ساخت سریال جیران می رود

دارچین

مزایای سلامتی

دارچین ادویه ای است که از پوست درونی چندین گونه درخت از جنس Cinnamomum بدست می آید و به عنوان ادویه در هر چیزی از کوکی ها، کیک ها و حتی سس اسپاگتی استفاده می شود.

وای، چه کسی می تواند رول دارچین را فراموش کند؟

این ادویه پرطرفدار دارای مزایای زیادی از جمله موارد زیر است:

1- پلی فنل ها برای حفظ قند خون و سطح انرژی پایدار

در حالی که دارچین ممکن است سبب افزایش انرژی شما مانند عسل نشود ولی آنتی اکسیدان های پلی فنول موجود در آن می توانند به ایجاد ثبات در میزان انرژی شما کمک کنند.

به دلیل توانایی آن برای تثبیت قند خون، این امر باعث می شود که دارچین گزینه خوبی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 باشد. مطالعات متعددی در مورد این موضوع نشان داد که مصرف دارچین باعث کاهش قند خون ناشتا می شود.

2- آنتی اکسیدان ها برای پیشگیری از بیماری

دارچین مانند عسل دارای آنتی اکسیدان های مهم است که در برابر آن بدن رادیکال های آزاد را رها می کند. دارچین به طور خاص دارای پلی فنول است وطبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه هنگ کنگ این آنتی اکسیدان قوی در برابر 26 عصاره مهمترین شناخته شد. در این مطالعه، حتی دارچین برتر از چاشنی های فوق العاده ای مانند سیر و پونه شد.

3- خواص ضد التهابی که در پیشگیری از بیماری کمک می کند

التهاب با علت و پایداری بسیاری از بیماری ها از جمله آرتریت روماتوئید، آسم، سل، پريودنتيت(التهاب لثه)، کوليت اولسراتیو(التهاب روده) و بيماری کرون(التهاب دیواره روده) و سينوزيت ارتباط دارد، دارچین داراي خواص ضد التهابی است که به پیشگیری از بیماری هایی مانند این کمک می کند. 

وزیر بهداشت: طوفان کرونا ناشی از بی‌توجهی به هشدارها بود

4- کمک به مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی


یک قاشق غذاخوری دارچین به عفونتها کمک می کند. سینامالدئید، یکی از اجزای اصلی دارچین، ممکن است به مبارزه با انواع عفونت کمک کند.

ثابت شده است که روغن دارچین عفونت های دستگاه تنفسی و قارچ ها را از بین میبرد. و همچنین می تواند رشد باکتری های خاصی مانند لیستریا(باکتری ناشی از خوردن غذاهای آلوده) و سالمونلا(باکتری ناشی از آلودگی تخم مرغ) را متوقف کند.

ترکیب عسل و دارچین غیر قابل تصور است


حالا که خواص شگفت انگیز و قابلیت های عسل و دارچین را به طور جداگانه می دانید، مخلوط کردن این دو، حتی به صورت روزانه، می تواند به خوبی به برطرف کردن بسیاری از مشکلات کمک کند . و با مصرف این ترکیب شما یک شخص پر انرژی هستید و راهی برای زندگی سالم خواهید داشت.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید