AD

یادداشت نویسنده: داشتن صورت زیبا، پوست صاف و درخشان نشانه ای است از جوانی، سر زندگی و جنب جوش و همچنین آیینه ای است از سلامتی درون ما.

با توجه به نقشه چهره، و آنچه در سطح پوست شما اتفاق می افتد، می تواند نشان دهنده واقعی آنچه که در درون بدن ما اتفاق می افتد، باشد.

اعضای کلی صورت در این مطلب بر اساس فلسفه قدیمی پزشکی چینی آیورودا تجزیه و تحلیل شده است که تغییرات در سطح پوست را به محیط داخلی بدن پیوند می دهد.

این به ما کمک می کند تا علت اصلی مشکلات پوستمان را تشخیص دهیم و هر گونه مسائل مربوط به سلامتی که ممکن است نیاز به کمک و توجه بیشتر داشته باشد را بررسی و عمل کنیم.

ما به دنبال کشف دقیق آنچه که پوست می تواند در مورد سلامت خود به شما بگوید، هستیم. اینجا به بحث و بررسی آن میپردازیم.

منطقه: پیشانی

مرتبط به: کبد، کیسه صفرا

توضیح: پیشانی با فعالیت عصبی و گوارش ارتباط دارد. بنابراین، استرس و سیستم گوارشی تنبل می تواند موجب چروک این قسمت شود.

چه کاری باید انجام داد؟ اجتناب از خوردن غذاهای شیرین، چرب، فرآوری شده و مصرف زیاد میوه و سبزی با فیبر بالا برای جلوگیری از مشکلات سیستم گوارشی.

جلو گیری از استرس با تجسم مثبت، مدیتیشن، یوگا و یا هر چیز دیگری که به شما کمک می کند تا آرام باشید، شما همچنین می توانید با مصرف چای با آب لیموی تازه به طور طبیعی کبد خود را سم زدایی کنید.

منطقه: سمت راست فضای بین ابروها

مرتبط به: با احساسات انباشته شده در دل

توضیح: حالت های صورت بلافاصله چگونگی احساس ما را بیان می کنند. مسائل مربوط به پوست و چین و چروک در این منطقه ممکن است نشان دهنده خشم ناخودآگاه شما باشد که در دل شما تاثیر میگذارد.

چه کاری باید انجام داد؟ از بین بردن خشم، انجام یوگا، مشاوره، خواندن مجله و یا هر گونه درمان دیگری که باعث از بین بردن احساسات منفی شما شود،”امتحان کنید. کاهش مصرف الکل و غذاهای پرچربی که فشار روی عملکرد کبد را تحت تاثیر قرار می دهند.

تاثیرات منفی تنها خوابیدن

منطقه: سمت چپ فضای بین ابروها

مرتبط با: با احساسات انباشته شده در طحال

توضیح: خطوط در این قسمت از صورت ممکن است ناشی از مشکلات طحال باشد.

چه کاری باید انجام داد؟ تکنیک های انتشار انرژی های عاطفی رو به زوال را کشف کنید. ریکی، یوگا، مشاوره، نوشتن بطور روزانه، تمرین تنفسی و مراقبت های هدایت شده، گزینه های کمک کننده هستند.

منطقه: چشم

مرتبط با: مفاصل، تیروئید و روده

توضیح: چشم ها پنجره هایی به روح شما هستند، اما آنها می توانند پنجره ای باشند به سلامتی شما! سفید بودن بیش از حد در عنبیه ممکن است انعکاس از بین رفتن مفاصل باشد. در حالی که تنگ شدن عنبیه با مسائل عمومی تر در مفاصل مرتبط است.

لکه های کم رنگ در ناحیه عنبیه ممکن است با درد در روده مرتبط باشد. و اگر متوجه یک حلقه ی رنگی پیرامون عنبیه شدید، ممکن است از مصرف بیش از حد نمک و شکر باشد.

چه کاری باید انجام داد؟ مفاصل ما عاشق غذاهای ضد التهابی مثل ماهی های چرب، گردو، تخم کتان، مغز استخوان (اگر گوشت خوارید)، زردچوبه و زنجبیل است. و از کافئین، شکر، نمک تصفیه شده و غذاهای فرآوری شده که سبب التهاب می شوند متنفر است.

منطقه: زیر چشم

مرتبط با: کلیه ها

توضیح: تورم و پف زیر چشم نشان دهنده عملکرد کند و تنبلی کلیه ها می باشد. پوف های کیسه مانند تیره زیر چشم نشان دهنده عملکرد بد کلیه می باشد.

چه کاری باید انجام داد؟ آب زیاد بنوشید (تصفیه شده)، زیرا کم آبی بدن، بر روی کلیه ها تاثیر می گذارد و مانع از انجام عملکرد صحیح آن می شود. مراقب آدرنالهای کلیوی خود باشید. به اندازه کافی بخوابید و از استرس خود کم کنید. همچنین از قهوه و الکل اجتناب کنید، که آب کمتری دارند.

چگونه روده سالم داشته باشیم

منطقه: گونه ها

مرتبط با: ریه ها، دستگاه گوارش، کندی متابولیسم

توضیح: لکه های رنگی روی گونه های شما ممکن است به کاهش سرعت متابولیسم و ​​جذب کمتر مواد مغذی باشد، گونه ها نیز به صورت سنتی به عملکرد ریه مرتبط است.

چه کاری باید انجام داد؟ انجام تمرینات تنفسی، که باعث ورود اکسیژن به ریه ها و افزایش حجم ریه ها می شود. انجام ورزش های ملایم هوازی باعث افزایش عملکرد ریه و بالابردن متابولیسم (سوخت و ساز) می شود.

اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی را به خوبی میجوید، تا باعث کمک به هضم و جذب مواد غذایی بشود. نوشیدن چای سبز و داشتن یک رژیم غذایی با آنتی اکسیدان بالا می تواند برای محافظت از پوست حساس روی گونه های شما که در معرض آسیب های ناشی از آلودگی های معمول هوا است، کمک کند.

منطقه: بینی

مرتبط با: سیستم قلبی و عروقی

توضیح: اعتقاد بر این است که بینی شما به گردش خون مرتبط است، بنابراین مسائل پوستی در این ناحیه ممكن است مربوط به فشار خون باشد.

چه کاری باید انجام داد؟ غذاهای سالم دوستدار قلب مانند آووکادو، ارده، عصاره های میوه ها و سبزی ها، روغن زیتون و ماهی های چرب استفاده کنید. مصرف الکل و قهوه را محدود کنید، که می تواند به صورت مصنوعی سیستم قلبی عروقی شما را تحریک کند.

منطقه: لب پایین

مرتبط با: دستگاه گوارش

توضیح: به طور خاص، لب پایین می تواند بازتابی از عملکرد روده باشد. لکه های قهوه ای روی آن ممکن است مرتبط با سوء هاضمه یا نارسایی آنزیم های گوارشی باشد.

همچنین ممکن است وجود کرم ها یا رشد بیش از حد انگل در روده را نشان دهد. لب های رنگ پریده می تواند مراحل اولیه کم خونی را نشان دهد.

چه کاری باید انجام داد: امتحان یک پروبیوتیک با کیفیت وخوب، یا درمان انگل های دستگاه گوارش.

سرخک: آیا مصونیت دارید؟

اطمینان حاصل کنید مواد غذایی که استفاده می کنید غنی از آهن باشد، که شامل حبوبات، سبزیجات برگ سبز و گوشت قرمز کم چرب (البته اگر شما گیاهخوار نیستید) را شامل شود.

منطقه: زبان

مرتبط با: ریه ها، افزایش سموم

توضیح: زبان شما یک راهنمای فوق العاده برای سلامت داخلی شما است، اگر بعد از بیدار شدن صبح، سطح زبان را بررسی کنید بهترین سرنخ ها در مورد سلامتی را به شما می دهد.

اگر حلقه های سفید به سمت مرکز و یا منطقه پشت بود، ممکن است به تجمع سموم در روده اشاره کند. خراشیدگی در لبه های خارجی زبان ممکن است به عملکرد ضعیف ریه مرتبط باشد.

چه کار باید انجام داد؟ برای جلوگیری از سموم ناخواسته، با استفاده از دیتاکس های رنگی سم زدایی کنید. سعی کنید سم زدایی را به مدت 3 روز ادامه بدهید، و سعی کنید زبان خود را با مسواک تمیز کنید. برای سلامتی ریه هایتان، ورزش های هوازی و مدیتیشن با تنفس عمیق را امتحان کنید.

منطقه: چانه

مرتبط با: هورمون ها، و فشار های عصبی

توضیح: خانم ها، آیا تا به حال متوجه شده اید که بعضی وقتها در چانه شما لکه هایی ظاهر می شود؟ این به این دلیل است که این ناحیه از صورت بدلیل بر هم خوردن تعادل هورمونی و احساسات استرس زا می باشد.

چه کاری باید انجام داد؟ پودر “ماکا” را برای به تعادل رساندن هورمون ها امتحان کنید و از محصولات زیبایی و آرایشی غیر طبیعی و شیمیایی اجتناب نمایید. همچنین استفاده از مواد پاک کننده سمی که سیستم غدد درون ریز شما را با مشکل مواجه می کنند دوری کنید.

همچنین در دوران عادت ماهانه شما باید از پوست خود مراقیت بیشتری بعمل آورید، رژیم غذایی مراقبت از پوست خود را کمی بیشتر دوست داشته باشید. و اقداماتی برای کاهش استرس و استراحت و خواب خوب داشته باشید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید