AD

یادداشت نویسنده: هزینه مواد غذایی می تواند بخش قابل توجهی از بودجه ماهانه ما باشد، به ویژه اگر پرخور باشیم. اما زمانی که در مضیقه مالی قرار بگیریم، اغلب شروع به استفاده از مواد غذایی و ساندویچ های ارزان قیمت می کنیم که به هیچ وجه برای سلامتی ما خوب نیست.

خوردن این غذاها منجر به ایجاد بیماریهایی میگردد، که پس از آن هزینه های ثانویه را به شکل مراقبت های پزشکی به وجود می آورد. در نهایت، شما واقعا پولی صرفه جویی نکرده اید.

اینجا میخواهیم با هم راه هایی برای غذا خوردن با پول کمتر را بخوانیم. که رسیدن به این هدف زمان و تلاش کمی را میطلبد و در نهایت ارزشمند خواهد بود.

7 نکته طلایی برای غذا خوردن خوب و با صرفه

1- تولید مواد غذایی

گوشت پخته شده

در گذشته مادران ما در فصل تابستان بسیاری از مواد غذایی که مربوط به همان فصل بود را تهیه و برای فصل های بعدی نگهداری می کردند تا در زمان کم بودن آنها در بازار هزینه زیادی پرداخت نکنند، این یکی از بهترین روشها برای صرفه جویی بود و کماکان هست .

و یا در صورت داشتن محوطه ای برای کاشت، موادغذایی زیادی را میتوانید بکارید و برداشت کرده و از طعم و مزه واقعی آنها لذت ببرید.

اگر زمین کاشت در دسترس نباشد با توجه به ارزان بودن دانه ها، شما می توانید آنها را داخل لیوان های ماست و یا چیزی های مشابه کاشته و با رسیدگی به آنها به موقع برداشت کنید.

پیوند DNA در مغزاستخوان و عملکرد بدن

به علاوه شما می توانید در مورد مراقبت از گیاهان و پرورش بهتر آنها، از کسانی که اطلاعات بیشتری دارند کمک گرفته و بهتر عمل کنید این خود یک سرگرمی نیز می باشد.

2- خریدهای عمده و استفاده بهینه از آن

آشپزی دو نفره لذت بخش

توصیه ما به شما خریدهای عمده است که در این صورت سود زیادی از خرید عایدتان میشود.

اگر گوشت خود را به صورت عمده از مراکز عمده فزوشی خریداری کنید، می توانید آن را با نمک طبخ کرده و قبل از اضافه کردن سس یا ادویه خاصی آن را بسته بندی و در فریزر نگهداری کنید.

3- تنقلات خانگی

تنقلات در روی میز

تنقلات شور مانند کراکر، کوکی ها و چیپس ها، به علاوه نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه، آبمیوه، و نوشیدنی های الکترولیتی، خوشمزه هستند. اما برای خوردن و خرید تک تک آنها باید هزینه کرد.

این بدان معنا نیست که شما هرگز نمی توانید از خوردن آنها لذت ببرید، بلکه خرید یک بسته ذرت پاپ کورن و آماده کردن آن بر روی اجاق گاز در منزل و خوردن آن هزینه های خرید تنقلات را کاهش می دهد.

شما می توانید کوکی های شکلات را نیز در خانه و بدون استفاده از نگهدارنده های ناسالم تهیه کنید.

حتی چیپس سیب زمینی را نیز با سرخ کردن در روغن زیتون میتوانید آماده کنید. این موارد بسیار خوردنی تر و خوشمزه تر بوده و هزینه زیادی برای تهیه آنها صرف نکرده اید.

داشتن پوست زیبا

4- گیاه خواری

سیب زمینی سر جالیز

خوردن گوشت کمتر راه مناسبی برای صرفه جویی در هزینه ها می باشد و برای سلامتی شما نیز بهتر است.

غذاهایی مانند: ماکارونی، تخم مرغ، قارچ، سویا، حبوبات غیر از اینکه گیاهی هستند، یک منبع عالی از پروتئین نیز به شمار می آیند.

و می توانید تمام سبزیجات تازه مورد علاقه خود را نیز به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید.

برنج، لوبیا و بسیاری از مواد گیاهی ارزان بوده و برای ذخیره کردن ماندگار هستند. و در این میان نباید سیب زمینی خوردن را فراموش کرد، که می توان با پنیر پخته و مصرف کرد. تقریبا هر نوع گیاهی را که دوست دارید بپزید و نوش جان کنید.

5- خرید گوشت ارزان قیمت

گوشت استیکی

گوشت تازه اغلب گران ترین مورد در فهرست خرید شما خواهد بود. در صورتیکه به سمت گیاه خواری نروید توصیه میشود از گوشت گاو استفاده کنید، فقط زمان پخت آن را بیشتر کنید. حتی میتوانید مرغ را نیز جایگزین کنید.

6- استراتژی خرید

گوجه فرنگی فروشگاه روبروی یخچال

زمان خرید، از استراتژی های گوناگون استفاده کنید تا مطمئن شوید که همان چیزهایی را که لازم دارید و پول کافی برای خرید آن دارید در لیست باشد.

سعی کنید زمانیکه برای خرید میروید گرسنه نباشید چون همین امر باعث میشود بیشتر از چیزی که نیاز دارید بخرید و به خواست چشم و شکم خود عمل نماییید. و خرید کنید در حالیکه شاید در منزل به آنها احتیاجی نداشته باشید.

افزایش سطح انرژی بدون نوشابه انرژی زا

در زمان خرید به بسته بندی های فانتزی بعضی از محصولات غذایی توجه نکنید، چون مشابه همین محصولات در بسته بندی های ساده تری وجود دارند که از نظر هزینه هم به صرفه تر هستند.

و همیشه سعی کنید تا خریدهای عمده انجام دهید، تا هزینه های کمتری داشته باشید.

7- برنامه غذایی

پاستا با گوجه روی چنگال

سنگ بنای هر هدفی در برنامه ریزی آن است. بودجه خود را به طرز محسوس و واضحی تنظیم کنید و دقیقا بدانید چه میزان بودجه برای خرید مواد غذایی نیاز دارید، سپس برای خرید اقدام نمایید.

و زمان خرید عمده توجه داشته باشد که میتوانید بعضی از بسته بندی های خشک مواد غذایی را تا مدت ها نگهداری و استفاده نمایید.

چیزهایی مانند پاستا، محصولات کنسرو شده، و برنج که می تواند به عنوان پایه غذایی استفاده شود. در فریزر نیز میتوانید بعضی از مواد را تا مدتی نگهداری کنید.

بشقاب سالمون سرخ شده

با صرف زمان بیشتردر برنامه ریزی، خرید و تهیه غذا به راحتی میتوانید صرفه جویی کنید.

هنگامی که با این فرایند آشنا شوید و از مزایای صرفه جویی در پول بهره مند شوید، شرط می بندم که می خواهید راه های جدیدتری برای خرید خوراکی های با صرفه پیدا کنید.

پس انداز می تواند به شما کمک کند تا پول را در را ه هایی از زندگی خرج کنید که زندگیتان را لذت بخش تر می کند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید