AD

شاید برای همه پیش آمده باشد که حین آشپزی غذا ته بگیرد یا بسوزد. تمیز کردن ظرف سوخته یکی از سخت ترین امور خانه­‌داری برای هر خانم خانه­‌داری است.

چه کسی قابلمه های کثیف خود را در سینک پاک می کند؟ اما به نظر می رسد شستن قابلمه های سرخ شدهاز این طریق می تواند به محیط زیست آسیب برساند.

توصیه میگردد به جای شستن فوری ظرف های سوخته، اول اجازه دهید روغن در قابلمه خنک و خشک شود. سپس چربی باقیمانده را با دستمالی پاک کرده سپس شستشو شود.

که هدف از این کار کاهش میزان روغن و چربی است که در آبراه های خود می ریزیم.

در صورت شستشو با آب، روغن و چربی می توانند در لوله ها سفت شوند و باعث گرفتگی لوله ها شده و مشکلات بعدی را بوجود بیاورند.

به گفته کارشناسان محیط زیست فقط یک لیتر روغن ریخته شده در سینک می تواند یک میلیون لیتر آب را آلوده کند.

آب هویج نوشیدنی خارق العاده برای سلامتی

‘هنگام تمیز کردن قابلمه های نچسب، فقط باید از قسمت نرم اسفنج استفاده کنید.’ “طرف زبر آن بسیار ساینده است”.

برای شستن ظروف نچسب بهتر است از پارچه های نرم و شوینده خانگی استفاده کرده تا خط و خشی بر روی آنها نیفتد.

”جمع کردن قابلمه ها بر روی همدیگر فقط باعث ایجاد خراش می شود. اگر جایی برای پخش آنها ندارید، می توانید با استفاده از برخی از لنت های قابل حمل آنها را محافظت کنید.’

و عدم استفاده از ظروف فلزی هنگام پخت و پز به شما کمک می کند تا قابلمه هایتان را به خوبی نگهداری کنید.

‘ظروف فلزی به سرعت پوشش غیر چسبندگی آنها را از بین می برند.’ برای حفظ طول عمر قابلمه ها از وسایل چوبی یا سیلیکونی استفاده کنید.

قابلمه های نچسب را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید

به هیچ وجه نباید قابلمه های خود را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، به مرور زمان درجه حرارت بالا باعث از بین بردن پوشش غیر چسبنده آنها شده و مواد شوینده نیز بسیار قوی هستند و به این روکش آسیب می رسانند.

آیا مکمل کلسیم خوب است یا بد؟

شستشو در دماهای شدید

‘آب خیلی گرم یا خیلی سرد می تواند به پوشش غیر چسبنده ظروف نچسب آسیب برساند، به خصوص اگر ظرف های شما هنوز داغ هستند.’

یک محقق انگلیسی اظهار داشت: ‘بسیاری از ما مقصر هستیم که بلافاصله پس از پخت و پز، قابلمه های خود را شستشو می دهیم، اما ابتدا باید آن را بگذارید تا کمی خنک شود.

وی گفت:’ما نمی گوییم شما باید آنها را طولانی مدت نگهدارید تا مواد غذایی سفت شده و سخت شسته شوند، بلکه در حدود 10-5 دقیقه زمان برای خنک کردن و شستن این ظروف کافیست.

او می افزاید: ‘برای رسیدن به نتیجه بهتر ظروف را با آب گرم و شوینده ها بشویید.’

شستن قابلمه های مسی اشتباه است

روند شستن ظروف مسی همانند شستن ظرف های دیگر اشتباه است و باعث میشود به مرور زمان براقیت آنها کمتر شده و رفته رفته کم رنگ شوند.

تنها چیزی که برای شستن ظروف مسی نیاز دارید ترکیبی از سرکه و نمک است. ‘مخلوطی از آب، چند قطره سرکه و یک قاشق چایخوری نمک درست کنید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز ظروف مسی را با محلول مالش داده و بگذارید مخلوط حدود نیم ساعت بر روی ظروف بماند.’

برندگان بهترین چهره‌ پردازی سال ۲۰۲۰ انتخاب شدند

و اگر می خواهید ظروف مسی همچنان بدرخشد از سس گوجه فرنگی استفاده کنید. که حاوی سرکه ای است که مس را سبک می کند. به سادگی یک لایه سس کچاپ را بر روی ظروف مسی بمالید، چند دقیقه بگذارید به این حالت بماند، سپس کامللا شسته و خشک کنید.

استفاده از ظروف مسی به جای ظروف چدنی از کم خونی جلوگیری می کند.

بهترین ظرف که هم کمبودهای خون بدن را جبران کرده و هم باعث میکروب زدایی از غذا می شود، ظروف مسی می باشد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید