AD

یادداشت نویسنده: برخی از راه حل ها برای زندگی سالم مانند تمرینات منظم (حتی در خانه)، خوابیدن کافی و نوشیدن آب بیشتر، ضامن سلامتی افراد هستند. اما واقعا کافی هستند؟ پنج مثال زیر را با هم میخوانیم.

نوشیدنی گرم بخورید تا خنک شوید

در فصل تابستان معمولا ما بر روی نوشیدنی های خنکی مثل آبمیوه یا آیس کافی سویچ می کنیم چون نمی خواهیم گرمای بیشتری وارد بدنمان کنیم.

اما استفاده از نوشیدنی گرم مخصوصا در ماههای تابستان باعث عرق کردن بیشتر شما و خنکی بدنتان میگردد، و مکانیسم دفاعی بدن به مقابله با گرمای بیش از حد می پردازد و باعث عرق زیاد پوست شده و در طول تبخیر عرق از روی پوست احساس خنکی بیشتری میکنید.

ثبت اطلاعات برای یادآوری بهتر آنها

این روزها تایپ کردن کار ساده ای است، از نامه ها تا یادداشت های کلاس درس. محققان دانشگاه ایندیانا متوجه شده اند که دست نوشته های با قلم بر روی کاغذ، اطلاعات بیشتری را در مغز شما پردازش و در خود ذخیره نگه میدارند.

سلامتی: سلامتی خوب واقعا چیست؟

هنگام نوشتن، شما مجبور هستید سرعت نگارش خود را کم کنید، و به صورت آگاهانه در مورد شکل دادن به حروف فکر کنید، و به طور مستقیم به کلمات همانطور که ثبت شده نگاه کنید.

همه این موارد باعث ذخیره اطلاعات در ذهن شما میشود.

صابون آنتی باکتریال استفاده نکنید

تاکنون شواهدی مبنی براینکه استفاده از صابون های ضد باکتری ما را سالم نگه میدارند، یافت نشده است. بعضی از انواع باکتری ها برای سلامتی ما بسیار ضروری هستند و این صابون ها نمی توانند ما بین پاک کردن باکتری ها ی مفید و مضر تمایزی ایجاد کنند.

به علاوه، تمام صابون ها در پاک کردن باکتری های انباشته موثر هستند. مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ماده شیمیایی تریکلوزان (ضدعفونی کننده)، که یکی از عناصر اصلی در صابون های آنتی باکتریال میباشد، ممکن است خطرات بهداشتی، مانند مقاومت باکتریایی و اختلال هورمونی را ایجاد کند.

آیا مصرف ویتامین «دی» خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد؟

بعد از غذا خوردن مسواک نزنید

برای جلوگیری از خراب شدن دندان هایمان، بلافاصله هر ذره ای از مواد غذایی را با مسواک زدن از بین می بریم، اما به این شکل مسواک زدن باعث خرابی دندان هایمان میشود.

به این دلیل است که خوردن غذا، به خصوص مواد غذایی اسیدی، مانند گوجه فرنگی، پرتقال، قهوه، چای و سودا – مینای دندان را نرم می کند. و مسواک زدن به طور مستقیم بعد از خوردن غذا باعث افزایش اثر اسیدی بر مینای دندان شده و می تواند لایه دنتین (یکی از 4 جز اصلی دندان) را تضعیف کرده و منجر به مشکلاتی چون حساسیت، تغییر رنگ و تراش یا ترک خوردن دندان شود. دندانپزشکان توصیه می کنند حداقل 30 تا 60 دقیقه پس از خوردن مسواک بزنید.

نوشیدن قهوه

مطالعاتی در ژاپن نشان داده است، افرادی که حدود 200 میلی گرم کافئین مصرف کردند (2-1 فنجان قهوه)، انرژی بیشتری، نسبت به افرادی که کافئین مصرف نکردند، داشتند. دلیلش این است که درست زمانی که کافئین شروع به کار می کند، خستگی مغز شما را برطرف میکند. چرت زدن آدنوزین را کاهش می دهد، اما کافئین این اثر را افزایش می دهد، تا شما بتوانید انرژی بیشتری را با چرت زدن به دست بیاورید.

فیلم های پخش آنلاین در اسکار قضاوت می شوند

“البته سعی کنید قبل از رفتن به رختخواب اینو تست نکنید “

آیا شما با هریک از این استراتژی ها ی بالا برای داشتن یک زندگی سالم موافقید یا مخالف؟

آیا شما میخواهید این موارد را امتحان کنید؟ تا خودتان نتیجه آن را ببینید؟

15 ماده غذایی در رژیم کتوژنیک

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید