کباب بوقلمون
AD

بوقلمون گونه بزرگی از پرندگان است که از سرده (جنس) ملیگریس (Meleagris) و بومی آمریکای شمالی می‌ باشد. بوقلمون‌ ها در راسته ماکیان‌ سانان (Galliformes) قرار دارند.

بوقلمون‌ ها با یک ریش گوشتی که از زیر نوک آویزان است و با یک برآمدگی گوشتی که از بالای نوک آویزان است و اسنود (snood) نامیده می‌ شود، متمایز می‌ گردنند.

با طول بالی از 1.5 تا 1.8 متر، بوقلمون‌ ها بزرگ‌ ترین پرندگان جنگل‌ های محل زندگی خود هستند. همچون بسیاری از دیگر گونه‌ های راسته ماکیان‌ سانان، بوقلمون نر بزرگ‌ تر و رنگارنگ‌ تر از بوقلمون ماده است.

هنگامی که این پرنده مضطرب یا هیجان‌زده می‌ شود پوست برهنه در ناحیه گلو و سر می‌ توانند از خاکستری به رنگهای قرمز، سفید و آبی تغییر رنگ دهند. به همین علت در زبان فارسی به آن بوقلمون می‌ گویند. بوقلمون نوعی از پارچه دیبا است که با تغییر جهت تابش نور به آن از رنگی به رنگی دیگر درمی‌ آید.

اروپاییان در نخستین برخورد با بوقلمون در شمال آمریکا آن را به اشتباه گونه‌ ای از پرنده گینی دانستند که از راه ترکیه وارد مرکز اروپا شده بود.

با این حال نام کشور ترکیه بر روی این پرنده در زبان انگلیسی باقی‌ ماند و نیز این اشتباه موجب شد که نام علمی آن «ملیگریس» (نام پرنده گینی در یونان است) شود.

همچنین نام‌ های زیادی در زبان‌ های دیگر برای بوقلمون‌ ها که خاستگاه غیر بومی دارند، دیدگاه‌ هایی از زمان قدیم درباره این پرنده دیده شده‌ است و باید اضافه کرد که معلوم نیست که بوقلمون‌ها واقعا از کجا آمده‌ اند.

درمان سرطان تخمدان با هدف قراردادن آنزیم IDH1

بوقلمون‌ های بزرگ محلی (صنعتی) قادر به پرواز (پریدن) نیستند اما بوقلمون‌ هایی کوچک وحشی (در جنگل‌ ها و در روستا ها) توانایی پرواز تا چند صد متر را دارند.

آن‌ ها می‌توانند با این پرش‌ ها به بالای درختان پرواز کنند و خود را از دست شکارچیان نجات دهند. بوقلمون‌ ها تا دو هفته بعد از بیرون آمدن از تخم نمی‌ توانند پرواز کنند.

برای بسیاری از مردم، شام تحویل سال نو با بوقلمون بوداده است.

اما، از آنجایی که این ماده غذایی را معمولا برای جشن ها اختصاص می دهند، دانستن چگونگی آماده سازی آن می تواند در پخت و طعم و مزه بهتر کمک کند.

علاوه بر این، یک بوقلمون خوشمزه فقط به فرایند پخت و پز وابسته نیست. مواردی وجود دارد که نمی توانید قبل از خرید، و همچنین ترفندهایی را برای خرید عطر و طعم بهتر تهیه کنید.

زیرا اگر می خواهید روزها در ساندویچ های بوقلمون سرکوب کنید ، می خواهید درست آن را بگیرید.

ما از تعدادی از سرآشپزها خواسته ایم تا درباره نظرات متخصص خود درباره چگونگی بدست آوردن خوشمزه ترین نتیجه ، روز کریسمس بیایند.

بوقلمون

چه موقع باید بوقلمون را بخرید؟

این مسئله بحث زیادی دارد و بستگی به این دارد که آیا آن را تازه یا یخ زده خریداری می کنید.

لورا گراهام، سرآشپز شرکت Tidy Kitchen می گوید: ‘اگر شما یک بوقلمون تازه می خواهید، چند روز قبل از روزجشن مورد نظر خود بخرید’.

‘باید بیش از دو روز در یخچال نگهداری شود و می توانید روز قبل آن را آماده کنید. و در فلفل دلمه ای و کمی ادویه جات مقدار گوشت مورد نظر را خوابانده و در یخچال قرار دهید’.

سنگ کلیه اگزالات کلسیم چیست و راه جلوگیری از تشکیل مجدد آن؟

وی می افزاید: ‘اگر یخ زده خریداری کنید، یک روز و شب در یخچال می ماند تا یخ زدایی شود.’

آرتور نایتز، سرآشپز اجرایی در رستوران های زنجیره ای رستوران ها Brakspear، توصیه می کند خرید بوقلمون را از یک قصاب محلی بجای فروشگاه های بزرگ انجام دهید.

همیشه سفارش بوقلمون از قصابان محلی در مقایسه با فروشگاه ها آسان تر است و کیفیت تضمین شده است.

‘بوقلمون همیشه باید از ذرت تغذیه شود. شما می توانید از رنگ گوشت آن به یک بوقلمون خوب پی ببرید، هرگز نباید خیلی کم رنگ باشد’.

چگونه باید بوقلمون را طبخ کرد؟

اسکاتو می گوید: ‘برای طعم و مزه واقعا خوشمزه، بوقلمون خود را از شب قبل از جشن با مقدار زیادی روغن زیتون به همراه دانه های گشنیز، دانه رازیانه، فلفل سیاه ، انواع توت ها، دانه های پیاز و پودر سیر مخلوط کنید و در یخچال قرار دهید’.

قبل از پخت و پز

نایتز می گوید: ‘هنگام پخت بوقلمون، من مقدار زیادی کره را روی قسمت بالای آن ماساژ می دهم تا اطمینان حاصل کنم که فوق العاده خوردنی است.’

‘علاوه بر این، من مخلوطی را ایجاد خواهم کرد تا زیر پوست آن برود، مرکب از لیموترش شده، یا پوست لیمو و کره و مقداری آویشن تازه خورد شده.

‘پوست بوقلمون را بلند کنید، مخلوط زیر آن را به آرامی ماساژ داده و آن را با فویل بپیچید’.

2 بار چرت زدن در هفته باعث افزایش طول عمر میشود

30 دقیقه قبل

راب مورتون، صاحب مزرعه بوقلمون مستقر در نورفولک، مورتون می گوید: ‘اجاق خود را از قبل گرم کرده و بوقلمون حداقل 30 دقیقه قبل از پخت و پز از یخچال خارج کرده و آن را به دمای اتاق برسانید.’

‘از آنجا که بوقلمون های قصابی خشک میشوند برای کیفیت بهتر آنها پختن آن تا 65 درجه سانتیگراد توصیه میشود، در حالی که بوقلمون های خریداری شده از سوپر مارکت تا 70 درجه سانتیگراد پخته شوند.’

زمان اجاق گاز بستگی به وزن بوقلمون دارد

گراهام می گوید: \”یک بوقلمون با وزن بالا به ازای هر کیلوگرم زمان پخت و پز 25 تا 30 دقیقه و یک بوقلمون استاندارد برای 35 تا 40 دقیقه به ازای هر کیلوگرم نیاز دارد.\”

از فویل استفاده کنید

\”بوقلمون را برای دو سوم اول زمان پخت و پز به صورت وارونه در فویل بپیچانید. این امر به چربی های موجود در قسمت پشت بوقلمون اجازه می دهد تا از طریق حرارت بریزند. \”

\”فویل را برداشته و آن را برای یک سوم باقی مانده از زمان پخت بدون فویل بپزید.\”

پخت آن را بررسی کنید

گراهام می گوید: \”بهترین روش برای انجام این کار، قرار دادن چاقو در ناحیه پا است تا اطمینان پیدا کنید که بوقلمون مغز پخت شده است یا نه.

به حال خودش بگذارید

هنگامی که بوقلمون از اجاق گاز خارج شد، آن را به مدت یک ساعت کنار بگذارید تا برای خوردن مزه بهتری به خود بگیرد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید