AD

ارکیده ها معجزات واقعی طبیعت هستند، با شکوفه های چشمگیر که در الگوهای مشبک از یاقوت کبود آبی، بنفش و اسطوخودوس نقاشی شده است که در بالای آبشارها قرار دارند.

اما این زیبایی با قیمتی همراه است. برای بسیاری از گلخانه های سرپوشیده، این جنس عجیب و غریب ارکیده می تواند یک چالش بزرگ برای رشد باشد.

به محض اینكه آنها از گلخانه و محل رشد خود خارج شوند، ممکن است به خاطر دست زدن کودکان، شرایط دمایی و شرایط نامناسب نگهداری پژمرده شده و از بین بروند.

خوشبختانه، یک ترفند آسان وجود دارد که نه تنها می تواند شانس موفقیت شما را به طرز چشمگیری بالا ببرد بلکه گل ها را نیز به بزرگترین جلوه بصری آنها نشان می دهد، و تنها آنچه شما برای انجام این کار لازم دارید یک گلدان شیشه ای است.

به سادگی گیاه خود را در گلدان شیشه ای قرار دهید. ریشه های گیاه به نگه داشتن آن در محفظه کمک می کنند، در حالی که شاخ و گل های آن بطور عمده در خارج از گلدان قرار دارند، اما تمام ریشه ها در اندرون گلدان هستند.

غذاهای مقابله با سرطان

سپس قسمتی از ظرف را با آب پر کنید، بنابراین فقط 20٪ از ریشه در زیر آب قرار بگیرد، و 80٪ باقی مانده در بالا آزاد بماند. تبخیر مداوم آب در این مخزن باعث ایجاد هوا شده و گیاه به طور مداوم مرطوب می باشد.

از نظر نگهداری، هر هفته یا دو هفته یکبار آب گلدان را تغییر دهید تا گیاه را تازه نگه دارید. اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید، ممکن است مقداری کلسیم نشسته بر روی شیشه را ببینید، که میتوانید به آرامی با دستمال پاک کرده و تمیزش کنید. یا بهتر است ابتدا آب را در درون ظرفی ریخته و بعد از رسوب دادن املاح آب، گلدان را پر کنید.

گل های ارکیده محیطی همانند جنگلهای جنوب شرقی آسیا را دوست دارند، جایی که رشد کرده و به شاخه های درختان بچسبند. در هوای اشباع شده از رطوبت، ریشه های آنها به پرده های دراز و درشت تبدیل شده که آب را از باران و هوای متراکم جنگل جذب می کنند.

سیب زمینی سرخ شده با سیر و لیمو

از آنجایی که این ریشه ها همانند گل هایشان زیبا دیده می شوند، گلخانه ها معمولا گل ارکیده ها را بدون داشتن وسایل گلدان بطور کامل رشد می دهند تا به بهترین شکل جلوه نمایند.

این کار در شرایط کنترل شده گلخانه ها کنترل می شود، به محض خارج شدن از این محیط، گیاهان تقریبا علائم فوری ریزش گلبرگ را از خود نشان میدهند.

برگ ها و گلبرگها کوچک شده و شروع به ریزش می کنند و به مرور زمان همه ی رشد آنها متوقف شده و اگر همه چیز به سرعت بهبود نیابد، گل کاملا از بین رفته و دور انداخته میشود.

پس کافیست با استفاده از گلدان شیشه ای به این گلهای زیبا زندگی بدهیم و از پژمرده شدن آنها جلوگیری کنیم.

SONY DSC

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید