AD

یادداشت نویسنده: هزینه های گزافی که برای سفید کردن دندان ها پرداخت میشود بسیار بالاست. مراجعه به دندانپزشک زمانی خوب است که مشکل عفونت دندان یا لثه یا خونریزی یا مسائل غیر از سفید کردن دارید. اما برای سفید کردن دندان زردی که از آن خسته شده اید نیازی به پرداخت هزینه های زیادی ندارید، و میتوانید هزینه این کار را در جای دیگری مصرف کنید.

راه حل های طبیعی زیادی برای سفید کردن دندان ها و خنده زیبای شما وجود دراد.

1- آب اکسیژنه(هیدروژن پراکسید)

از سالیان دور عامل سفید کننده طبیعی به نام پراکسید هیدروژن به عنوان ضد عفونی کننده و ضد باکتری مورد استفاده قرار گرفته است. این امر در بسیاری از دندانپزشکی ها در انجام امور سفید کردن دندان در سال های اخیر شایع شده است؛ زیرا برای سفید کردن دندان ها مفید است.

شما می توانید کیت های سفید کننده که حاوی پراکسید هیدروژن3٪ هستند، را از داروخانه خریداری کنید و خودتان اقدامات لازم برای سفید کردن دندان ها را انجام دهید. تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد پراکسید هیدروژن برای سفید کردن دندان مفید است.

2- آب

چه کسی تصور می کند که آب از بوجود آمدن لکه بر روی دندان جلوگیری میکند و دندان ها را سفید میکند.

داروهای مسکن درد چه خطراتی دارند و چه مواد طبیعی را جایگزین کنیم

مصرف بالای آب علاوه بر به دنبال داشتن سلامتی کل بدن در سفیدی دندان نیز تاثیر بسزایی دارد.

سعی کنید بعد از غذاها یا نوشیدنی هایی که باعث رنگی شدن دندان و ایجاد لکه بر روی آنها میشود، آب مصرف کنید.

3- کنترل خوراکی های مصرفی

یکی از راه های طبیعی مقرون به صرفه برای سفید کردن دندان ها کنترل خوراکی ها و نوشیدنی هایتان می باشد.

نوشیدنی هایی که می توانید از آنها اجتناب کنید عبارتند از نوشابه، شراب قرمز و قهوه. اگر قصد مصرف این موارد را دارید بلافاصله بعد از خوردن آنها مسواک بزنید.

4- مسواک زدن روزانه

دندانپزشکان از زمانی که ما بچه بودیم در مورد مرتب مسواک زدن بسیار گفته اند. و اینکه بعد از هر وعده غذایی توجه ویژه ای به مسواک زدن و نخ دندان داشته و دارند.

هر روز مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می تواند باکتری های دهان را کاهش داده و از ایجاد پلاک نیز جلوگیری کند.

5- شتشوی دندان با روغن

دندانپزشکان آمریکایی فرایند شستشوی دهان را با روغن آفتابگردان، کنجد، روغن نارگیل توصیه میکنند. تصور می شود که میکروب ها و باکتری ها را حذف می کنند و باعث می شوند دندان ها پاک و سفید تر به نظر برسند.

7 دلیل که هر روز باید سیر بخورید

شما نیز می توانید این کار را امتحان کنید و دهان خود را با یکی از این روغن ها شستشو دهید تا تفاوت را احساس کنید.

6- استفاده از سرکه سیب

با وجود اسیدی بودن سرکه سیب که ممکن است باعث از بین بردن مینای دندان شده و به مرور باعث از بین رفتن دندان ها شود، شواهد زیادی، نتایج امیدوار کننده ای از مصرف سرکه میدهند.

برای یک لحظه کوتاه دهان خود را با سرکه سیب بشویید، سپس آن را آبکشی نمایید.

7- استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یکی از محصولات طبیعی است که در هر شرایطی برای دندان مفید است و باعث سفید شدن دندان ها می شود.

نوشابه های گازدار به دلیل دارا بودن جوش شیرین راه حل مناسبی برای سفید کردن دندان محسوب میشود.

8- استفاده از آناناس

مطالعات انجام گرفته نشان از سفید کردن دندان توسط آناناس دارد که میتواند به عنوان خمیر دندان در هر بار شستن دندان ها از آن استفاده کرد.

9- کلسیم

استفاده از لبنیاتی مانند پنیر، شیر، کره کمک شایانی به سفید ماندن دندان ها میکنند.

پس اگر عادت مصرف لبنبات سالم را دارید به آن ادامه دهید، چون بسیاری از مشکلات دهان و دندان را رفع و رجوع میکنند و باعث قویتر شدن مینای دندان میشوند.

پریودی چیست؟

لبنبات به دلیل داشتن کلسیم باعث قویتر شدن مینای دندان شده و دندانها را زیباتر میکنند. همچنین میتوانید از کلم بروکلی یا تخم مرغ نیز برای این کار استفاده نمایید.

10- سیگار نکشیدن

مطمئنا همه ما دندان های افراد سیگاری را دیده ایم که چقدر زرد رنگ بوده و دارای لکه می باشد. و در مقایسه با افرادی که سیگار نمیکشند کاملا این مسئله محسوس است.

برای همین افرادی که سیگار میکشند با ترک سیگار و نکشیدن آن کمک زیادی به سفید شدن دندان های خود میکنند. در حالت کلی توتون و تنباکو عامل بسیار مهمی در زرد شدن دندان ها می باشد.

نتیجه

ما نمیتوانیم هیچ انکاری در کار دندانپزشک و سفید کردن فوری دندان ها داشته باشیم. ولی به دلیل قیمت بالای این کار و صرفه جویی راهای طبیعی را پیشنهاد میدهیم.

همچنین بیشتر مراقب مواد غذایی و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید باشید و قبل از مراجعه به دندانپزشک برای سفید کردن دندان میتوانید یکی از رههای گفته شده را انجام تا نتیجه کار راببینید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید