7 راه حفظ سلامتی
AD

با توجه به اینکه در جامعه ای زندگی می کنیم که اطلاعات زیادی در مورد نحوه داشتن یک زندگی سالم وجود دارد، اما بسیار تعجب آور است که تعداد افراد ناسالم بیشتر از همیشه می باشد.

همچنین مشکلات اقتصادی باعث شده تا هزینه های درمان بشدت افزایش یابد و همین امر اهمیت مراقبت های بهداشتی را برای حفظ سلامتی و جلوگیری از افزایش هزینه های زندگی را دو چندان می نماید.

در اینجا نکاتی در مورد چگونگی حفظ سلامتی را میخوانیم.

1- خوب خوردن

بدن انسان نیاز به مواد مغذی مختلف در مقادیر مناسب دارد. این مواد مغذی از غذاهایی که می خورید به دست می آید و کمبود هر یک از آنها منجر به مشکلات سلامتی میشود.

خوردن غذای درست و با کیفیت باعث می شود که بیماری ها از بدن انسان دور بمانند، به ویژه اگر غذاها حاوی ویتامین زیادی باشند. کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که غذاهای کم چربی و کربوهیدرات را مصرف کنید.

رژیم غذایی باید با مقدار کافی پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها همراه باشد.

چگونه از موهای خود در برابر کلر آب استخر محافظت کنیم؟

2- خواب کافی

در طول خواب، بدن انسان شروع به روز شدن(تازه شدن) می نماید. سلول ها سموم را دفع می کنند، هورمون های استرس را از جریان خون پاک می کنند و بهترین زمان برای استراحت و پاک کردن سیستم گوارش بدن می باشد.

مغز نیز می تواند با استراحت، سلامت روحی خود را بازسازی کند. هر شب حداقل هشت ساعت بخوابید تا بدن خود را در شرایط عالی نگه دارید.

3- نوشیدن آب زیاد

آب مصرفی برای تک تک سیستم های بدن کار کرده و باعث می شود که خون راحت تر در بدن جریان داشته باشد. مصرف کم آب در انتقال مواد مغذی و اکسیژن مشکل ایجاد میکند. سلول ها برای انجام واکنش هایی که سلامت بدن را حفظ می کنند نیاز به آب دارند.

مصرف آب به اندازه کافی برای هضم مواد غذایی لازم است. بدون آب پوست انسان خشک و رنگ پریده میشود. هر بار که احساس تشنگی می کنید آب بنوشید.

کم‌تحرکی "خطر ابتلای شدید به کووید ۱۹ را افزایش می‌دهد"

4- ورزش زیاد

تحقیقات نشان داده است که ورزش، وزن بدن را در حالت تعادل حفظ می کند که همین امر باعث کاهش خطر ابتلا به انواع بیماریها میگردد. همچنین ورزش سطوح هورمون استرس و کورتیزول را پایین نگه میدارد.

همیشه لازم نیست تمرینات و نرمش های پیچیده و سختی را برای ورزش انتخاب کنید. چیزهای ساده ای مانند راه رفتن سریع، دوچرخه سواری یا پیاده روی ساده کمک رسان بسیار خوبی هستند.

5- دور بودن از نورخورشید

نورخورشید حاوی اشعه مضر UV است که موجب آسیب پوست می شود، حتی باعث ایجاد سرطان پوست می گردد. که برای جلوگیری از این کار بهتر است در تابستان در زمان اوج گرما از بیرون رفتن خودداری کنید.

و اگر مجبور هستید در ساعت های اوج گرما و تابش خورشید بیرون باشید حتما از یک کرم ضد آفتاب قوی بر روی پوست خود استفاده کنید. همچنین استفاده از کلاه نیز راه مناسبی برای دور ماندن از اشعه خورشید است.

6- اصلاح شیوه زندگی

حتما بیماری های ارثی و خانوادگی را بررسی کنید تا ببینید که درصد کدام بیماری بیشتر بوده و به دنبال راه حلی برای آن باشید.

سالاد گوجه فرنگی با نکتار و پنیر موزارلا

اولین کار برای جلوگیری از بیماری خانوادگی انجام آزمایش است و اگر دچار بیماری شده باشید خیلی زود متوجه شده و به دنبال راه حلی برای بهبود آن میروید قبل از آنکه دیر شده و سطح بیماری افزایش پیدا کند.

7- دور ماندن از عادات بد

عادت های بدی که سلامتی هر فرد را تهدید می کنند، عبارتند از سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد الکل و بسیاری دیگر. بهترین راه برای ترک این کار دور ماندن از محیط هایی است که این موارد را در آنجا مصرف میکنید.

همچنین میتوانید تا مدتی خود را با خوردن آجیل و تنقلات به جای دخانیات مشغول کرده تا کم کم آنها را ترک کنید.

انجام همه این موارد فقط به اراده افراد بستگی دارد که راه حل مناسب را پیش گرفته و به جلو بروند تا سلامتی خود را به صورت کامل حفظ کنند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید