دو ماسک بزنید
AD

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد پوشیدن دو ماسک می تواند تاثیر کارآمدی فیلتر کردن ذرات به اندازه کرونا ویروس را دو برابر نماید و از رسیدن این ذرات به بینی و دهان فرد جلوگیری کند.

به نقل از ساینس دیلی، به گفته محققان دلیل افزایش فیلتراسیون افزودن چند لایه پارچه نیست، بلکه از بین بردن هرگونه شکاف یا محل نفوذ در ماسک است.

«امیلی سیکبرت-بنت»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کارولینای شمالی، در این باره می‌گوید: «ماسک های پزشکی به گونه‌ای طراحی شده اند که از نظر مواد دارای پتانسیل فیلتراسیون بسیار خوبی هستند، اما نحوه تناسب آنها با صورت ما خیلی خوب نیست.»

محققان بعد از بررسی چندین نوع ماسک دریافتند کارآمدی فیلتراسیون پایه ماسک به دلیل تناسب چهره و ماسک در هر فرد متفاوت است. اما به طور کلی، یک ماسک جراحی بدون تغییر در اندازه آن، حدود ۴۰-۶۰٪ در جلوگیری از ذرات اندازه کروناویروس مؤثر است. ماسک پارچه‌ای حدود ۴۰٪ مؤثر است.

افزایش امید به تولید واکسن اچ‌آی‌وی، به لطف واکسن‌های کرونا

یافته‌های اخیر آنها در مورد دو تا شدن ماسک‌های صورت، نشان می‌دهد که وقتی ماسک پارچه‌ای روی ماسک جراحی قرار می‌گیرد، کارآمدی فیلتراسیون آن حدود ۲۰٪ بهبود می‌یابد.

هنگامی که ماسک پارچه‌ای روی ماسک جراحی قرار می‌گیرید، ماسک‌های پارچه‌ای با از بین بردن شکاف‌ها و نزدیک نگه داشتن ماسک جراحی به صورت، به طور مداوم بینی و دهان را می‌پوشانند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید