AD

یادداشت نویسنده: ریزش مو می تواند به دلایل مختلفی از جمله فشار بیش از حد فیزیکی یا عاطفی، عدم تعادل هورمونی، کمبودهای تغذیه ای، آلودگی، آلرژی، استفاده از محصولات مراقبت از مو بی کیفیت و وراثت باشد.

همانطور که همه میدانیم، مو یک ثروت مهم است. که می تواند در محیط های سرد به عنوان منبع عایق حرارتی عمل می کند.

حتی هنگامی که عرق از مو خارج می شود، بدن را خنک می کند. موی سر، ما را از سرما و اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می نماید.

فراتر از آن، مو چیزی است که ما می توانیم برای بیان خودمان از آن استفاده کنیم.

ما می توانیم به آن مدل های مختلفی بدهیم، براق کنیم، رنگ کنیم، سبک کنیم. و هنگامی که از بین برود، اغلب احساسات و اعتماد به نفس ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

داستان سامسون، نشان می دهد که وقتی “دلیله”موهای خود را برید، تمام قدرتش را از دست داد. این پدیده از لحاظ علمی ثابت شده است، زیرا مو در واقع جزیی از سیستم عصبی می باشد.

بهترین غذاها برای افراد فشار خون پایین

نیازی به گفتن نیست، مو نقش مهمی در چگونگی نگاه، احساس و حتی سلامت کلی ما دارد. به همین دلیل است که ما چهار درمان خانگی را برای بهتر شدن وضعیت موها بیان میکنیم.

1- تخم مرغ

موهای شما به پروتئین نیاز دارد، زیرا یک ساختار ضروری برای تمام سلول های بدن است و تخم مرغ سرشار از پروتئین است. در واقع، یک تخم مرغ حاوی شش گرم پروتئین است.

تخم مرغ همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا 3، روی، ویتامین A،C،E هست که باعث تقویت فولیکول های مو می شود.

به همین دلیل است که متخصص تغذیه توصیه می کنند که 1 تا 2 بار در هفته تخم مرغ درمانی کنید.

برای انجام این کار 1 تا 2 تخم مرغ را شکسته و آن را به موهای مرطوب خود بمالید. و بعد از 30 دقیقه موهای خود را بشویید.

2- روغن زیتون

روغن زیتون به عنوان ماده ای برای مراقبت مو از زمان های قدیم مورد استفاده قرار گرفته است.

در واقع محققان متوجه شده اند که در موارد زیادی میتوان از روغن زیتون استفاده کرد از جمله برای درمان بیماری ها و ایجاد پوست و موی سالم تر.

افزایش امید به تولید واکسن اچ‌آی‌وی، به لطف واکسن‌های کرونا

عناصر شیمیایی اولیه موجود در روغن زیتون: اسید اولئیک، اسید پالمیتیک و اسکوالن باعث نرم کنندگی بیشتر میشوند.

در حالی که تحقیقات در مورد اثر دقیق روغن زیتون کم است، برخی از تحقیقات در مورد روغن نارگیل نشان می دهد که روغن هایی مانند اینها می توانند اثرات مرطوب کننده ای روی مو داشته باشند.

احتمالا به همین دلیل است که بسیاری از محصولات مراقبت از مو موجود در بازار حاوی روغن زیتون و سایر روغن های مشابه میباشند.

برای استفاده از روغن، ماساژ مو و پوست سر را با روغن زیتون به مدت 40-30 دقیقه انجام دهید. برای پاک کردن چربی باقی مانده، از شامپوی ملایم استفاده کنید. همچنین می توانید شب موهای خود را با روغن ماساژ داده و صبح روز بعد آن را بشویید.

3- آووکادو

آووکادو مانند تخم مرغ حاوی ویتامین های C،E،K و B-6، پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 است. این نیز یک جایگزین گیاهی عجیب و غریب برای تخم مرغ است.

همچنین چربی موجود در آووکادو به عنوان یک ماده روغنی عمل می کند که می تواند روغن های از دست رفته را در حین تقویت مو بازگرداند.

چنگیز جلیلوند دوبلور و بازیگر پیشکسوت درگذشت

یک دستور العمل عالی برای درمان موها با آووکادو مخلوط کردن یک آووکادو، یک موز و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون با هم است.

به مدت 30 دقیقه روی پوست سر ماساژ دهید بعد با یک شامپوی ملایم موهای خود را بشویید، سعی کنید هفته ای یکبار این کار را انجام دهید.

4- روغن کرچک

روغن کرچک از دانه های گیاه کاستور بدست می آید و غنی از مواد مغذی مانند اسید ریکینولئیک است. این یک نوع اسید چرب است که باعث کاهش التهاب می شود، که این جز مزیت های آن است که هنگام استفاده در پوست سر، سلامتی فولیکول های مو را بهبود می بخشد.

باعث رشد مو و محافظت در برابر ریزش مو، و همچنین باعث نرمی و لطافت موی سر میشود.

برای استفاده، پوست سر را به صورت دورانی با این روغن ماساژ دهید سپس موها را شانه کرده و 30 دقیقه بعد با یک شامپوی ملایم موهای خود را بشویید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید