AD

یادداشت نویسنده: خروپف شرایطی است که تقریبا نیمی از افراد از آن رنج می برند و این مسئله زمانی تاسف بارتر میشود که به جز سر و صدای زیاد آن و آزار اطرافیان با بسیاری از مشکلات جدی مربوط به آپنه خواب، مشکل تنفسی و حتی فشار بر روی قفسه سینه روبه رو میشود.

خبر خوب این است که چندین روش ساده برای جلوگیری از خروپف وجود دارد، بنابراین شما میتوانید به کسانی که در اطراف شما خروپف میکنند این راه حل ها را معرفی کنید.

1- تغییر دادن موقعیت خواب

ممکن است متوجه شده باشید که اغلب خروپف زمانی رخ می دهد که شما طاق باز می خوابید.

به احتمال زیاد این مسئله به دلیل جابجایی زبان کوچک شما (مسئول بسته شدن دریچه بینی در حین بلعیدن) می باشد که باعث بسته شدن راههای ورود هوا شده، و موجب سر و صدای خروپف ارتعاشی می شود.

یک تغییر ساده این است که موقعیت خواب خود را عوض کنید تا این مسیرهای هوایی باز باشند.

2- ورزش دهان

این یک بحث قابل تامل بوده و ممکن است تحقیق بیشتری لازم داشته باشد، اما طبق مطالعه ای که در موسسه قلب در دانشکده پزشکی دانشگاه سائوپائولو در برزیل انجام شد، تمرینات روزانه دهان باعث کاهش میزان خروپف میشود.

آلودگی هوا دلایل و تاثیرات آن بر بدن انسان

این مطالعه در 39 بیمار با شکایت اولیه خروپف مورد بررسی قرار گرفت و محققان دریافتند که سه ماه از این تمرین ها، فرکانس ها و قدرت خروپف را کاهش پیدا کند. تمرینات شامل: کشیدن زبان به عقب، کشیدن زبان به سمت بالا به سمت کام ، و هل دادن زبان به سمت کف دهان می باشد.

3- کاهش وزن

اگر اضافه وزن دارید و یا متوجه شده اید که وزنتان بیشتر شده است، این می تواند یک دلیل برای خروپف باشد. وزن اطراف گردن به نوبه خود باعث فشار بیشتری بر روی گلو شده و موجب سقوط آن میشود و منجر به خروپف میشود. از دست دادن وزن می تواند اثرات مثبت داشته و کمک کند خواب آرام تری داشته باشید و به اندازه کافی حد اکسیژن دریافت کنید.

4- هیدراته نگه داشتن دهان

خشکی دهان و گلو می تواند یک دلیل برای خروپف باشد، زیرا مخاط در بینی و گلو خشک می شود. و هنگامی که همه چیز خشک و چسبناک باشد، عبور هوا با مشکل مواجه شده و باعث می شود که خروپف کنید.

ایده های برترغذایی از متخصیصین تغذیه

با این حال، زمانی که دهان هیدراته باشد، باعث میشود مناطق فوق روان بوده و مخاطی سالم را به دنبال خواهد داشت و اجازه می دهد جریان مداوم هوا آرام و آرام به ریه های رسیده و تنفس آرامتری صورت گیرد.

5- اجتناب از الکل

اگر می خواهید مشکل خروپف خود را حل کنید، از مصرف الکل خودداری کنید، که این مسئله میتواند باعث بیشتر شدن آپنه خواب شود.

در واقع، طبق بررسی 1982 در مورد تاثیر مصرف الکل بر ناهنجاری های تنفسی ناشی از خواب، مشخص کرد که الکل طول مدت آپنه انسدادی را افزایش داده و افراد را مستعد برای توسعه آپنه انسدادی می نماید.

6- عوض کردن فیلتر هوا

پیرو مقاله منتشر شده توسط مجله هافینگتون پست، برای بهتر شدن خروپف آ می بایست از
فیلتر تصفیه کننده های هوا را به موقع تعویض کرد.

هنگامی که آلرژن هایی مانند گرده و غبار در خانه وجود دارد، از طریق تنفس راه های هوایی را محدود کرده و باعث خروپف می شوند. اگر اخیرا متوجه شده اید یا به شما گفته شده که خروپف می کنید، سعی کنید فیلتر دستگاه تصفیه هوا را تغییر دهید تا ببینید آیا تغییراتی رخ می دهد یا خیر. حداقل اینکه شما می دانید هوایی که در آن نفس می کشید فیلتر شده است و از مواردی است که می تواند باعث مشکلات بهداشتی شود.

دسر های خوشمزه بدون گلوتن
7- خواب منظم

اگر عادت به خواب نامنظم داشته باشید، زمانیکه به خواب فرو میروید زبان به عقب گلو کشیده میشود و باعث مسدود کردن راه هوایی می شود.

با تمرین عادات خوب خواب و ممانعت از داروهای خواب آور که می تواند همان تاثیر را داشته باشد، می توانید با داشتن خواب های منظم، سالم و آرام بدو خروپف داشته باشید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید