جلوگیری از حساسیت غذایی در نوزادن ( غذاهای کمکی )
AD

یکی از مشکلات سلامتی، که در سالهای اخیر به سرعت افزایش یافته است، حساسیت به مواد غذایی است. تغییر شرایط محیطی، به ویژه ;کاهش کیفیت مواد غذایی بدلیل حضور غذاهای پروسس شده و بسیاری از عوامل، مانند ژنتیک می توانند باعث بروز حساسیت در مواد غذایی شوند.

لازم به ذکر است که حساسیت غذایی و آلرژی غذایی یک چیز نیستند.

واکنش دفاعی که توسط بدن در برابر ماده ای بی خطر وارد بدن می شود آلرژی نامیده می شود. آلرژی می تواند باعث تنگی نفس، تورم لب و گلو و بثورات پوستی شود.

این علائم و علائم مشابه، اندکی پس از مصرف غذا شروع می شود.

برخی از نوزادان ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به غذا داشته باشند. بثورات پوستی، اسهال، استفراغ و خس خس سینه در نوزادانی که دارای حساسیت غذایی بالایی هستند، بخصوص در دوره قطع شیر مادر و استفاده از غذاهای کمکی به طور مکرر دیده می شود.

کاهش درد زانو

خبر خوب برای مادران این است که بسیاری از حساسیت های غذایی که در این دوره دیده می شود با بزرگ شدن کودکان از بین می رود.

بنابراین ، مادران در مورد حساسیت به غذا، که در نوزادی رایج است، باید چه کنند؟

غذاهای کمکی با توجه به سن آنها باید به نوزادان داده شود. دادن غذایی که برای سن کودک مناسب نباشد ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود.

در دوره شروع غذاهای کمکی، اگر بعد از شروع غذاها یک به یک به مدت چند روز کود را تحت نظر گرفته و به دنبال علایم باشند و با مشاهده هریک از علایم حساسیت غذایی، باید غذای جدیدی شروع شود ، بنابراین اگر کودک به هر غذایی حساسیت داشت، می توانند به راحتی متوجه شد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید