AD

یادداشت نویسنده: تحقیقات بسیاری در مورد رشد مو و جلوگیری از ریزش آن انجام شده است. و موفقیت هایی هم بدست آمده ولی ما در این نوشته می خواهیم نقش تغذیه و پیرو آن مواد غذایی که به رشد و سلامت موها کمک میکند را بررسی کنیم.

1- گیاهان برگ سبز تیره

اسفناج

به احتمال زیاد والدینتان در کودکی به شما گفته اند که سبزیجات بشقاب خود را تمام کنید، این حرف والدین را بعنوان یک مشاوره باید جدی گرفت.

سبزیجات برگی، مانند اسفناج و کلم برای رساندن یک دوز کامل آهن که یک ماده معدنی مورد نیاز برای سلول های موی شما است ضروری می باشند.

تحقیقات نشان داده کمبود آهن با ریزش مو مرتبط است، به همین دلیل است که کمبود آهن باعث می شود که اکسیژن و مواد مغذی به ریشه های مو و فولیکول ها نرسد.

و این می تواند باعث جلوگیری از رشد مو و یا ضعیف بودن مویی که رشد کرده، باشد.

همه چیزهایی که باید در مورد رژیم اتکینز بدانید

2- مرکبات

اسلایس مرکبات

پرتقال، لیمو و گریپ فروت همه از میوه های خانواده مرکبات هستند و سرشار از ویتامین C فوق العاده. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که به جذب مواد مغذی دیگر مانند آهن کمک می نماید.

همچنین باعث ایجاد کلاژن می شود که برای رشد مو ها ضروری است، و از ریشه تا نوک آن را قوی نگه می دارد.

3- سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین قاچ شده

در حالی که ممکن است فکر کنید که موهای شما به آرامی رشد می کنند، این در واقع سریع ترین رشد را در بین سایر اعضای بدن شما دارد.

زیرا پوستی که موی شما به آن متصل است، سریع ترین بافت های در حال رشد بدن است. با این حال، برای اینکه این بافت ها درست کار کنند، ویتامین A ضروری است.

مقدار ی به اندازه یک مشت بزرگ از سیب زمینی شیرین به اندازه بیش از چهار برابر مصرف روزانه ویتامین A مورد نیاز بدن شما را دارا می باشد.

ممنوعیت های غذایی بعد از ورزش

4- تخم مرغ

تخم مرغ گل دار

پروتئین یک ماده حیاتی برای رشد موهای سالم است، به این دلیل که مو ها از پروتئین ساخته شده اند. درون هر رشته موی شما کراتین قرار دارد.

مقدار مناسب پروتئین در رژیم غذایی شما تضمین کننده ساخت کراتین برای موهای شما می باشد.

تخم مرغ سرشار از پروتئین می باشد. در واقع، 6 تا 7 گرم پروتئین در یک تخم مرغ برای کمک به رشد موهای بصورت قوی و سالم ضروری می باشد.

5- آووکادو

آووکادو در بشقاب سفید

آووکادو شگفت آور است برای موهای خشک. این سوپر میوه حاوی ویتامین A، D، E و B6 است و همچنین دارای مقدار زیادی پروتئین، اسید آمینه، منیزیم، اسید فولیک، مس و آهن است! ویتامین E، به طور خاص، به بهبود گردش خون کمک می کند که برای فولیکول ها و رشد موهای سالم مورد نیاز است.

و در حالی که خوردن این میوه های سالم و خوشمزه در سالاد ها، اسموتی ها ، سالسا و یا حتی بصورت ساده به شما سود می رساند، همچنین روغن آوکادو را می توان به طور مستقیم به مو مالید ، که آن هم راه عالی برای حفظ شادابی موهای شماست.

غذاهای چربی ساز

6- آجیل و دانه ها

آجیل در کاسه

اسیدهای چرب امگا 3 برای موهای شما بسیار مناسب است، به خصوص در ضخیمتر کردن آنها. متاسفانه بدن شما قادر به تولید این چربی سالم نیست، و شما باید از طریق منابع خارجی و گنجاندن آنها در رژیم غذایی خود آن را به بدن برسانید. خوشبختانه، آجیل و دانه هایی مانند بادام، بادام زمینی، گردو پر از این چربی های سالم هستند و کاملا خوشمزه.

آجیل ها همچنین حاوی ویتامین D است که به ایجاد فولیکول های تازه کمک میکند. که آن هم باعث ساخته شدن موهای ، ضخیم، قوی و سالمی که می توانید به افتخار کنید می شود.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید