AD

به نقل از روایتی، مهم‌ ترین پیش‌بینی‌ دریافت‌ کنندگان جوایز اسکار یعنی جوایز انجمن بازیگران(SAG) که حالا نامزد های خود را معرفی کرده اند. نامزدهای این جوایز توسط بازیگران عضو این انجمن مشخص می‌ شوند که بزرگ‌ ترین بدنه رای‌ دهی جوایز آکادمی هم هستند.

با وجود اینکه تعداد رای‌ دهندگان SAG بسیار بیشتر از رای‌ دهندگان اسکار است، برندگان و نامزدهای این جوایز که روز نوزدهم ژانویه برگزار می‌ شود معمولا با اتفاقی که در اسکار می‌ افتد بسیار مشابه است.

این برای «مرد ایرلندی» مارتین اسکورسیزی، «روزی روزگاری در هالیوود» کوئنتین تارانتینو و «بامب‌شل» خبر بسیار خوبی است که هر یک چهار نامزدی SAG دریافت کردند. «داستان ازدواج» که درامی درباره زوجی نیویورکی است که می‌ خواهند طلاق بگیرند هم نمایش قدرتمندی داشت و سه نامزدی کسب کرد.

اما خیلی‌ ها هم جا ماندند و کنار گذاشته شدند که بعضی از آن‌ها بسیار تعجب‌آور بودند. به طور مثال، فیلم «زنان کوچک» که اقتباس گرتا گرویگ از رمان محبوب لوییزا می الکات است کاملا از جوایز امسال کنار گذاشته شد.

وزیر بهداشت: طوفان کرونا ناشی از بی‌توجهی به هشدارها بود

سِرشا رونان در بخش بازیگر زن نقش اول نامزد نشد و فلورنس پیو هم از بخش بازیگر زن مکمل بیرون ماند. عجیب‌ ترین نکته هم این بود که با وجود نقش‌ آفرینی مریل استریپ، لارا درن و تیموتی شالامه، فیلم در بخش بهترین مجموعه بازیگران هم نامزد نشد.

فیلم حماسی جنگ جهانی اول «۱۹۱۷» به کارگردانی سم مندز اواخر فصل جوایز به نمایش درآمد و نتوانست نامزدی SAG را برای مجموعه بازیگران یا بازیگر اصلی جورج مک‌کی کسب کند. با این حال احتمالا وقتی تعداد بیشتری از افراد آن را تماشا کنند در اسکار شانس بیشتری خواهد داشت.

با وجود اینکه «ایرلندی» ۲ نامزدی برای بهترین بازیگر مکمل یعنی آل پاچینو و جو پشی دریافت کرد، رابرت دنیرو در بخش بازیگر مرد نقش اول نامزد نشد. با توجه به اینکه او در گلدن گلوب هم نامزد دریافت جایزه نشد، به نظر می‌رسد که شانس دریافت نامزدی اسکار او کمتر شده باشد.

تاثیر سلامت روانی بر سایر عوامل در سلامت فیزیکی و اجتماعی

از طرف دیگر، نمایش آنتونیو باندراس از فیلمسازی مسن در فیلم درام «درد و افتخار» پدرو آلمودوار هم توسط حلقه منتقدان فیلم نیویورک و هم انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس به عنوان بهترین نقش‌آفرینی مرد سال انتخاب شد اما او در بخش بهترین بازیگران مرد امسال انجمن بازیگران جایی نیافت.

ادی مورفی هم که برای ایفای نقش شخصیت رودی ری در فیلم کمدی «دولمایت نام من است» نت‌ فلیکس تعدادی از هترین نقد های مسیر حرفه‌ای کاری خود را دریافت کرده نامزد نشد. آدام سندلر هم بعد از کنار گذاشته شدن از فهرست نامزدهای گلدن گلوب برای نقش‌آفرینی در فیلم «الماس‌های تراش‌نخورده» نتوانست نامزد دریافت جایزه SAG هم بشود.

«دو پاپ»، «وداع»، «جانشینی»، «این ما هستیم»، «نگهبانان»، «ویپ» و «دروغ‌ های کوچک بزرگ» از دیگر جامانده‌های نامزدهای جوایز امسال انجمن بازیگران بودند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید