AD

بر طبق تحقیقات اخیر نوعی از سلول های ایمنی که از روده به مغز مهاجرت می کنند، باعث کاهش التهاب در بیماری مولتیپل اسکلروزیس(ام اس) می شود.

MS: سلول های ایمنی موجود در روده باعث کاهش التهاب مغزی می شود.

دانشمندان دریافته اند که با افزایش تعداد سلول های ایمنی، می توانند به طور کامل التهاب عصبی را در موش های مبتلا به مولتیپل اسکلروز (MS) را از بین ببرند.

سلول های ایمنی مهاجر، سلول های پلاسمایی هستند که زندگی خود را از مغز استخوان شروع می کنند و به عنوان سلول های B شناخته می شوند و تحت تاثیر میکروارگانیسم هایی در روده قرار می گیرند.

در حالی که مطالعات قبلی این سلول ها را در سیستم اعصاب مرکزی (CNS) افراد مبتلا به MS کشف کرده بود، اما دانشمندان نمی توانستند توضیح دهند که این سلول ها از کجا آمده اند.

اما اکنون محققان دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو (UCSF) و دانشگاه تورنتو در کانادا پس از مطالعه بر روی سلول موش ها و نمونه های افراد مبتلا به MS متوجه شدند.

ست کردن لباس

عملکرد سلول های پلاسمای مقیم روده چگونه در مراحل بیماری “ام اس “عمل می نمایند. و این تحقیقات در مجله سلول منتشر شده است.

نگاهی به نقش آنتی بادی های igA

یکی از ویژگی های فعالیت سلول های پلاسما این است که آنتی بادی های ایمونوگلوبولین IgA تولید می کنند.

این پادتن های ضد التهابی نقش مهمی در جلوگیری از آسیب بافت ها در چندین بیماری ‘خودایمنی و التهابی’ ایفا می کنند.

مطالعات جدید بینش تازه ای از نقش و عملکرد آنتی بادی IgA و چگونگی کار کرد آن بدست آورده.

Sergio E. Baranzini ، استاد علوم اعصاب در UCSF می گوید ‘IgAs شامل 80٪ از تمام آنتی بادی های بدن است،’ اما کارکرد دقیق آنها هنوز کاملا درک نشده است.

محققان سطوح پایین IgA در نمونه های مدفوع افراد مبتلا به MS پیدا نموده اند. این مطابق با این مفهوم است که سلولهای پلاسمای ساکن در روده به سیستم اعصاب مرکزی مهاجرت می کنند تا التهاب ناشی از بیماری MS فعال را مهار کنند.

آب هویج نوشیدنی خارق العاده برای سلامتی

این تیم پیشنهاد می دهد با افزایش تعداد سلول های پلاسمای مقیم روده و امکان مهاجرت آنها به سیستم اعصاب مرکزی امکان درمان بیماری “ام اس” بوجود آید.

منبع: medicalnewstoday

درمان آتروز با نوشیدنی

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید