رفتارهای مهربانانه ممکن است احساس ناراحتی را کم کند
AD

تحقیقات نشان می دهد که اعمال خیر خواهانه ممکن است یک مسکن طبیعی باشد.

دانشمندان دانشگاه پکن دریافتند افرادی که مهربان هستند و کارهای خیرخواهانه انجام میدهند، در حالی که خودشان انتظار ندارند هیچ چیزی یا هیچ کسی در صورت مواجهه با شرایط ناخوشایند، باعث خوشحالی آنها گردد.

تصور می شود که انجام کار خوب باعث آزاد شدن هورمون دوپامین می شود که نشان داده است درد مزمن را کاهش می دهد.

با این وجود، افراد نوع دوست و خیرخواه خوشبخت تر شناخته می شوند، با این وجود کمتر در مورد چگونگی تأثیر اعمال خیرخواهانه در زندگی خود سخن میگویند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دانشمندان مجموعه ای از آزمایشات را انجام دادند.

  • در وهله اول، افرادی که در پاسخ به زلزله زدگان یا سایر فجایع طبیعی کار نیکی انجام داده بودند مانند: دادن خون یا کمک های مالی و اجناس مختلف و غذا، را با هم مقایسه کردند.

براساس نتایج منتشر شده در ژورنال مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، از آنها خواسته می شود درد سوزن را ارزیابی کنند، آنهایی که پس از وقوع زلزله خون اهدا کرده اند، کمتر اذیت شده اند.

  • دانشمندان سپس گروهی از مردم را که در شرایط برودتی و سرما به کمک دیگران میرفتند را نیز مورد مطالعه قرار دادند. و آنها در مقایسه با کسانی که کار داوطلبانه انجام نمی دهند دمای سرد را بیشتر تحمل می کنند.
  • در آزمایش سوم، بیماران سرطانی که به جای رسیدگی به احوال خودشان از دیگر بیماران مراقبت می کردند، در مقایسه با کسانی که فقط مراقب خودشان بودند، را مقایسه کردند.
ورم مچ پا ممکن است نشانه کلسترول بالا باشد

به همین ترتیب، افراد فداکارتر درد کمتری را گزارش کردند.

  • در آزمایش چهارم و آخر، دانشمندان اسکن هایی را انجام دادند تا مشخص شود که آیا انجام کار خوب باعث کاهش علائم درد در مغز می شود.

داوطلبانی که به یتیمان پول هدیه داده بودند، تحت MRI قرار گرفتند. در مقایسه با افرادی که پولی اهدا نکردند، هنگام MRI فعالیت کمتری در ‘مرکز درد’ قشر پشتی دو طرفه سر نشان دادند.

نتایج همچنین نشان می دهد که هرچه داوطلبان معتقدند که اهدا آنها به دیگران کمک می کند، فعالیت در قشر جلوی مغز آنها بیشتر است.

تصور می شود این امر باعث کاهش پاسخ در مراکز درد می شود.

این تحقیقات پس از آن صورت گرفته است که یک متخصص از دانشگاه کلمبیا در نیویورک ادعا کرد که افراد مهربان بیشتر زندگی می کنند.

دکتر كلی هاردینگ، نویسنده كتاب \”اثر خرگوش\” به بی بی سی گفت: \”[مهربان بودن] به سیستم ایمنی و فشار خون كمك کرده و به افراد كمك می كند تا زندگی طولانی تر و بهتری داشته باشند.\”

گیاهان دارویی و تاثیرات آنها بر بدن

پروفسور دانیل فسلر، از موسسه مهربانی از دانشگاه کالیفرنیا اعلام کرد، مهربانی یک نوع \”درمان\” است.

تیمی از دانشگاه پوردو در ایندیانا همچنین دریافتند افرادی که داوطلب کارهای خیر می شوند سطح پروتئین CRP(نام پروتئینی است که در کبد و در پاسخ به فاکتور های آزاد شده از ماکروفاژ و سلول چربی سنتز می‌ شود که در موارد التهاب و روماتیسم در خون افزایش می‌ یابد) پایین تری دارند، که نشانگر کاهش التهاب است.

التهاب به همه چیز از افسردگی و زوال عقل گرفته تا بیماری های قلبی و حتی سرطان مرتبط است.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید