آیا کودکان در تابستان چیزهایی را که آموخته اند فراموش میکنند؟ چه کاری باید انجام دهیم

0
AD
  • کودکان با فاصله گرفتن از مدرسه در طول تابستان ممکن است بسیاری از آموزش هایی را که در مدرسه دیده اند به فراموشی بسپارند.
  • کارشناسان تربیتی می گویند میزان فراموشی در کودکان مختلف، متفاوت می باشد، اما معلمان معتقدند که برای بسیاری از دانش آموزان در ابتدای سال تحصیلی این یک مسئله جدی می باشد.
  • عملکرد والدین در طول تابستان و برنامه ریزی منظم برای مطالعه دروس سال گذشته به میزان ۳۰ دقیقه در روز می تواند این مشکل را از بین ببرد.

تحقیقات

“فراموشی یادگیری” در تابستان مسئله جدیدی نیست و تحقیقی که از سال ۱۹۷۰ تا ۸۰ انجام شده و نتایج آن در سال ۱۹۹۶ منتشر گردیده نشان دهنده اهمیت این موضوع می باشد.

تحلیل این مسئله به نام نویسنده آن هریسون کوپر به تحلیل کوپر معروف شده و نشان می دهد تعطیلات بیش از یک ماه در تابستان تاثیر منفی “فراموشی یادگیری” را افزایش میدهد.

تحقیقات بعدی شامل یک مطالعه ۲۰ ساله است که شامل سالهای ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۲ می باشد.

بیشتر بدانید  فشار خون چیست؟

در این سالها کارشناسان دلایل متعددی را برای فراموشی یادگیری در تابستان آورده اند که از آن جمله می توان به شکاف های اجتماعی و اقتصادی خانواده های ضعیف اشاره کرد، هرچه خانواده ها از نظر اجتماعی و اقتصادی در سطح پائین تری باشند “فراموشی یادگیری تابستان” افزایش پیدا می نماید.

تغذیه

تغذیه نامناسب در طول تابستان در خانواده های ضعیف از نظر اقتصادی و همچنین فاصله گرفتن از فضای آموزشی و برنامه های آن مانند سخنرانی ها، کلاس های فوق برنامه و تکالیف درسی می تواند از عوامل تشدید کننده در فراموشی یادگیری در طول تابستان باشد.

فعالیتها و برنامه های تابستانی می تواند در مبارزه با “فراموشی یادگیری تابستانی” نقش بسزایی داشته باشد.

مطالعات جدید نشان داده است که اگر دانش آموزان بتوانند در فعالیت های آموزشی سازمان یافته در ماه های تابستان شرکت کنند، کمتر احتمال دارد که دانش و مهارت خود را قبل از شروع سال تحصیلی از دست دهند.

بیشتر بدانید  دستورالعمل هایی برای تغییر زندگی در رنگ های قرمز و سبز

نقش دولت

در بسیاری از کشورها برنامه های آموزشی مناسبی برای فصل تابستان تدارک دیده می شود، مانند اردوهای آموزشی، کلاس های متعدد و برنامه ریزی شده که در آن به تغذیه نیز توجه می شود و بدین صورت دانش آموزان با وضعیت اقتصادی پائین تر کمک میکند تا از مزایای مدرسه در فصل تابستان برخوردار شوند.

Advertisement

والدین چه کاری باید انجام دهند

والدین باید در تابستان برنامه های منظم آموزشی را برای فرزندان خود مهیا ببینند، استفاده از کتابخانه های عمومی و کلاس های آموزشی مختلف و برنامه ریزی برای مطالعه ۳۰ دقیقه ای دروس سال تحصیلی قبل همچنین توجه و مراقبت از تغدیه کودکان در فصل تابستان از جمله کارهایی می باشد که والدین می توانند برای جلوگیری از افت تحصیلی فرزندشان انجام دهند.

پیشنهاد به والدین

  • گرفتن معلم خصوصی (اگر توان مالی آن را دارید) برای بسیاری از چالش های سال گذشته یا دروسی که در آنها ضعیف بوده اند.
  • صرف ۳۰ دقیقه در روز برای خواندن و یا کار بر روی ریاضی و یا هر درسی که نگران افت آن هستید.
  • ثبت نام در کلاس های آنلاین آموزشی.
  • فرزندتان را به موزه، گالری های هنری یا مرکز علمی و نمایشگاهی ببرید و در این زمینه با او صحبت و تبادل نظر کنید.
  • در نزدیکترین کتابخانه محله زندگییتان ثبت نامش کنید. همچنین سراهای محله مکان خوبی برای تابستان است.
  • با فرزندتان در مورد خبرهای مرتبط با سنش که دیده و شنیده صحبت کرده و اطلاعات او را تکمیل کنید.
  • با فرزندتان در مورد چگونگی روش تامین بودجه هزینه های خود صحبت کرده و به او یاد دهید چگونه هزینه ها و بودجه را در هم جمع و تفریق کرده و مدیریت نمایند.
بیشتر بدانید  پاسترامی سبک نیویورک

والدین باید به یادگیری بعنوان یک فعالیت روزانه نگاه کنند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید