چاقی و قرص ضد بارداری
AD

در موارد بسیار نادر ممکن است این اتفاق بیفتد.

، اما برخی از خانمها با شروع مصرف قرص های ضد بارداری کمی وزن اضافه پیدا می کنند. این یک عارضه جانبی موقتی است که به دلیل احتباس مایعات بوجود می آید و نه چربی اضافی.

مروری بر 44 مطالعه نشان داد هیچ مدرکی مبنی بر اینکه قرص های جلوگیری از بارداری باعث افزایش وزن در بیشتر خانم ها شده وجود ندارد. و مانند سایر عوارض جانبی احتمالی قرص ، هرگونه افزایش وزن معمولاً کم بوده و طی 2 تا 3 ماه از بین می رود.

اگر اتفاقاً یکی از معدود زنانی هستید که کیلو وزن اضافه می کند، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است نوع دیگری از قرص های ضد بارداری را پیشنهاد دهند. چرا؟ چون همه قرص ها یکی نیستند.

دو نوع وجود دارد:
  • قرص های ترکیبی، حاوی استروژن و پروژستین
  • قرص های فقط پروژستین.

بیشتر قرص های ضد بارداری از یک نوع استروژن در دوزهای مختلف استفاده می کنند، اما هر برند قرص ممکن است نوع کمی متفاوت از هورمون پروژستین را در دوزهای مختلف ارائه دهد.

یوگا چیست و چرا باید آن را انجام دهیم

و در نتیجه؟ عوارض جانبی بالقوه متفاوت.

هر کدام را که امتحان می کنید حداقل 3 ماه به آن فرصت دهید تا عوارض جانبی آن از بین برود.

قرص های امروز متفاوت هستند

هنگامی که قرص های جلوگیری از بارداری برای اولین بار در اوایل دهه 1960 فروخته شد ، میزان استروژن و پروژستین آنها بسیار بالا بود. استروژن در دوزهای بالا به دلیل افزایش اشتها و احتباس مایعات می تواند باعث افزایش وزن شود. بنابراین، 50 سال پیش ممکن است واقعاً باعث افزایش وزن در برخی از زنان شده باشد.

قرص های کنترل بارداری فعلی مقادیر بسیار کمتری هورمون دارند. بنابراین احتمالاً افزایش وزن مشکلی ایجاد نمی کند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید