AD

یادداشت نویسنده: آووکادو یک گنج نادر است، یک میوه غنی و خامه ای پر از چربی سالم که برای شما بسیار مفید است. دلایل زیادی برای استفاده از میوه های مفید مانند آووکادو و انتخاب آن وجود دارد. تنها چیزی که ممکن است شما را متوقف کند قیمت بالای آن است. در صورتی که هر روز آووکادو بخورید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اینجا میخواهیم بیشتر در مورد این میوه با شما صحبت کنیم.

1- از قلب شما محافظت می کند

نوع چربی موجود در آووکادو از انواع خوب است، که می تواند به کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی و همچنین کاهش سطح کلسترول بد خون به شما کمک کند.

فراتر از چربی غیر اشباع، آووکادو حاوی چند آنتی اکسیدان است که می تواند از التهاب و استرس، اکسیداتیو در عروق خونی جلوگیری کند. نتیجه جریان خون و قلب را بهبود میدهد.

از آنجایی که بیماری های قلبی قاتل شماره یک محسوب میشود سعی کنید غذاهای سالم برای قلب را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.

2- کاهش وزن

سال ها این تصور وجود داشت که خوردن چربی بیشتر باعث افزایش وزن می شود، اما بعد از تخقیقات بسیار این تفکر کنار گذاشته شده است.

آووکادو به عنوان یک بخش مفید از رژیم غذایی کاهش وزن تایید شده است. دلیل آن این است که آووکادو دارای چربی و فیبر (حدود 14 گرم در هر میوه) می باشد، که به شما کمک می کند تا بعد از هر وعده غذایی احساس سیری کامل و رضایت کنید، بنابراین در طول روز، شما با سختی زیادی روبرو نمی شوید.

یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه نشان داده است که شرکت کنندگان دارای اضافه وزن به طور متوسط ​​روزانه نیمی از آووکادو را به ناهار خود اضافه کرده اند.

پاستا با کلم بروکلی

آنها تمایل بسیار کمتری به میان وعده تا 5 ساعت پس از غذا پیدا کردند.

شکم صاف شلوار گشاد

3- کاهش خطر ابتلا به دیابت

مطالعات اخیر نشان می دهد که آووکادو ممکن است در تنظیم قند خون نیز مفید باشد. شرکت کنندگان در یک مطالعه خاص نصف آووکادو را به ناهار خود اضافه کردند و پس از آن گلوکز خون و سطح انسولین را در فواصل منظم اندازه گیری کردند.

با توجه به اندازه گیری ها، هر چند اضافه کردن آووکادو به وعده غذایی باعث افزایش سطح کالری و کربوهیدرات می شود، و سطح قند خون را نسبت به افرادی که آووکادو مصرف نمی کنند بالا نمی برد.


4- مبارزه با التهابات بدنی

التهاب مزمن، عامل بسیاری از بیماری ها، از جمله آلرژی ها، بیماری های قلبی، آلزایمر، آسم و آرتریت می باشد.

آووكادو ممكن است به سبب كاهش مقدار الكل اسيد، باعث كاهش التهاب مزمن شود. اسید اولئیک، همچنین جز اصلی آووکادو است، با کاهش التهاب در افرادی که به طور منظم مصرف می کنند، همراه است.

آووکادو همچنین دارای اسیدهای چرب امگا 3 و سطوح دیگر ترکیبات ضد التهابی مانند فیوثسترل ها، الکل های چرب و پلی هیدروکسیل شده و آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی می باشد.

5- تضمین سلامت چشم

انحطاط مغزی یکی از علل اصلی نابینایی می باشد و مواد مغذی لوتئین و زاکسانتیین در مبارزه با آن بسیار مفید هستند. در کمال شگفتی، آووکادو هر دو را دارد.

این دو ماده مغذی تنها از طریق رژیم غذایی (بدون مکمل) جذب بدن می شوند، لذا مصرف آووکادو می تواند به طور مستقیم بر سلامت چشم شما تأثیر بگذارد.

سنگ کلیه اگزالات کلسیم چیست و راه جلوگیری از تشکیل مجدد آن؟

در واقع، یک مطالعه نشان داد که آووکادو بهترین منبع لوتئین در بین 20 میوه دیگر می باشد.

چشم سبز

6- سلامت پوست و موی شما

لوتئین و زکسانتین همچنین به عنوان محافظ در برابر آسیب اکسیداتیو UV میباشد، که در پوست و مو به وجود می آید.

اما یک آووکادو بیش از 20 درصد از میزان توصیه شده روزانه ویتامین E را فراهم می کند.

احتمالا متوجه شده اید که ویتامین E در تمام انواع محصولات مراقبت از پوست نقش مهمی دارد. به این دلیل است که به جلوگیری از آسیب بافتی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. نتیجه نهایی پوست صاف و موهای درخشان است.

مو ی کمند

7- پائین آورنده کلسترول

امروزه کلسترول بالا یک مشکل مهم است. از هر پنج بزرگسال ایرانی یکی از آن از کلسترول بالا رنج می برد.

علل ژنتیک بخش مهمی است و بخش دیگر از بدی رژیم غذایی می باشد، بنابراین راههای طبیعی برای کمک به مبارزه با این مشکل وجود دارد.

خوردن آووکادو به طور منظم می تواند رژیم غذایی با هدف کاهش کلسترول را پشتیبانی کند. غلظت بالایHDL (کلسترول خوب) و مبارزه با LDL ( کلسترول بد) به منظور کاهش کلسترول و تجمع تری گلیسیرید در خون به راحتی از طریق آووکادو انجام میشود.

برگه ثبت کلسترول

8- بهبود جذب مواد مغذی

ویتامین ها و مواد معدنی از طریق مکانیسم های مختلفی جذب می شوند. بعضی از آنها محلول در چربی هستند، به این معنی که آنها باید با چربی مصرف شوند تا بتوانند در بدن شما خوب عمل کنند.

18 دقیقه تمرین برای کاهش درد عصب سیاتیک و درمان آن

نمونه های قابل توجه این نوع مواد مغذی عبارتند از: ویتامین A، D، E و K و چند آنتی اکسیدان دیگر. آووکادو یک انتخاب عالی برای افزایش جذب مواد مغذی محلول در چربی در هر وعده غذایی می باشد.

9- بوجود آورنده احساس شادی

خوردن آووکادو به صورت روزانه ممکن است به تثبیت خلق و خوی شما کمک کند و روحیه شما را بالاترببرد.

انواع ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آووکادو می تواند برای کسانی که خلق و خوی ثابتی ندارند تغییرات مثبتی را به ارمغان بیاورد.

اما بیشتر از آن، ترکیبات پتاسیم و فولات موجود به جلوگیری از افسردگی کمک کند. مطالعات نشان داده است افرادی که در معرض افسردگی هستند، سطوح پایینتری از پتاسیم دارند و دانشمندان بیش از 50 سال است که به این نتیجه رسیده اند که فولات ناکافی در مشکلات مرتبط با خلق و خوی نقش دارد.

دختر زیبا صحبت با موبایل

10- جذب مواد مغذی حیاتی

آووکادو منبع غنی از 20 ویتامین و مواد معدنی است. یک میوه آووکادو حاوی انواع ویتامین ها با درصدهای زیرمی باشد:

ویتامین K – 53٪ ؛ فولات – 41٪ ؛ ویتامین C – 33٪ ؛ ویتامین B5 – 28٪ ؛ پتاسیم – 28٪ ؛ ویتامین B6 – 26٪ ؛ ویتامین E – 21٪ ؛ و مس – 19٪ . آوکادو همچنین حاوی لوتئین، تیامین، آهن، ریبوفلاوین، نیاسین، و طیف وسیعی از آنتی اکسیدان هاست.

آووکادو سبد

به نظر شما در میان میوه های دیگر. آووکادو دارای ارزش تغذیه ای کاملتری نیست؟

اما مانند همه انواع رژیم های غذایی نباید در مصرف آن زیاده روی کرد!

علل اضطراب چیست؟

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید