یادداشت نویسنده: در سال ۱۹۴۰ از آنتی بیوتیک ها به عنوان از بین برنده عفونت های باکتریایی استفاده کردند. از آن زمان تاکنون آنتی بیوتیک ها در دنیای پزشکی جا باز کرده اند، ولی اکنون باید از خود بپرسیم؛ آنتی بیوتیک ها واقعا ارزش خطرات مصرف آن را دارند؟

مطالعات نشان می دهد که استفاده کوتاه مدت از آنتی بیوتیک ها می تواند، دیواره روده را مختل کند و به طور بالقوه منجر به گسترش مقاومت آنتی بیوتیکی در بدن شود.

و این مسئله جای نگرانی دارد، زیرا باکتری های مقاوم توسط آنتی بیوتیک ها کنترل و از بین نمی روند.

مطالعات نشان می دهد ارگانیسم هایی که مسئول اسهال و عفونت ادراری می باشند، به آنتی بیوتیک های قدیمی مقاوم هستند.

چرا باید مراقب باشیم؟

مهم است که از اثرات آنتی بیوتیک ها بر بدن آگاهی داشته باشیم، زیرا این امر به شیوه های مختلفی مربوط به بهداشت عمومی است. و این مسئله فقط در صنعت پزشکی که برای استفاده از آنتی بیوتیک ها سرمایه گذاری کرده اند مشکل آفرین نیست، بلکه در تغذیه مردم جهان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آنتی بیوتیک های کشاورزی به حیوانات تزریق می شود، و اثرات آن در محصولات گوشتی و لبنی به هنگام مصرف وارد بدن ما میشود.

متاسفانه یکی دیگر از سوء استفاده های معمول در آنتی بیوتیک ها مصرف سر خود توسط فرد یا تجویز توسط پزشک بدون تشخیص کافی است. زمانی که به پزشک مراجعه میکنید و در حالیکه بسیار ناتوان هستید، برای بهتر شدن حال ما آنتی بیوتیک تجویز میشود با اینکه هنوز تشخیصی در مورد بیماری داده نشده است. و در بعضی موارد دیده شده است که دوز تجویز بالا بوده است.

در اینجا ۷ مورد از آنتی بیوتیک های طبیعی که سالهاست که بدون عوارض جانبی منفی در حال استفاده می باشد را بیان میکنیم که امیدواریم با رعایت مصرف این موارد به سلامتی خودمان بیشتر اهمیت داده و سالم تر باشیم.

۱- عسل طبیعی

عسل طبیعی جز بهترین آنتی بیوتیک ها با مزایای بسیاری می باشد. که باعث مبارزه با عفونت در سطوح مختلف و منجر به ایجاد باکتری مقاوم در برابر بیماری ها میشود.

عسل مانوکا( توسط زنبورهای عسل از شهد درخت مانوکا تهیه میشود) یکی دیگر از عجایب چند منظوره خوشمزه است، که این هم به طور طبیعی حاوی خواص ضد باکتری، ضد عفونی کننده و ضد قارچ می باشد.

و می توان آن را به عنوان پماد موضعی یا برای سلامتی داخلی به صورت خوراکی استفاده کرد.

۲- سیر

سیر یک آنتی بیوتیک قوی است که به مشکلات سینوس ها کمک می کند. با توجه به سطوح بالای ترکیب گوگرد و آلیسین، توانایی از بین بردن انواع مختلف باکتری ها را دارد.

۳- اکیناسه(سر خار گل)

اکیناسه یک گیاه فوق العاده است که یک آنتی بیوتیک طبیعی و امولسیون ایمنی است. به بدن کمک می کند تا در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا مقاومت کند.

۴- شیره انگور

شیره انگور یکی دیگر از شفا دهنده های فوق العاده است، با ترکیبی قدرتمند از خواص ضد قارچ، ضد باکتری و ضد میکروبی.

این شیره می تواند به عنوان نگهدارنده و ضد عفونی کننده طبیعی عمل کند. که حاوی عوامل فعال ضد باکتری در برابر پاتوژن های غذایی(عامل تولید بیماری) است.

۵- مواد غذایی تخمیر شده

غذاهای غنی شده و تخمیر شده مانند کلم ترش و کیمچی(خوراک تخمیر شده کُره ای) در طول قرن ها قابل استفاده بوده اند.
آنها غنی از پروبیوتیک برای سلامت روده و دستگاه گوارش هستند.

۶- روغن نارگیل

روغن نارگیل احتمالا یکی از بزرگترین هدایای مادر طبیعت به بشریت است.
نه تنها می توان آنرا در دستور العمل های خوشمزه استفاده کرد، بلکه برای پوست نیز مناسب است و به علت خواص ضد التهابی و ضد قارچی، به عنوان آنتی بیوتیک استفاده میشود.

۷- سرکه سیب

سرکه سیب سرخ عامل مبارزه با باکتری های طبیعی با مزایای متعددی می باشد. که از آن میتوان به عنوان پروبیوتیک و همچنین یک ضد عفونی کننده استفاده کرد.

آنتی بیوتیک طبیعی مورد استفاده شما چیست؟

این پست چقدر مفید بود

امتیاز بدهید!

متوسط / ۵. تعداد رای

نظر دهید

لطفا نظر خود را بنویسید!
لطفا نام خود را وارد کنید